Adını Feriha Koydum Çekildiği Apartman Nerede?

Adını Feriha Koydum Çekildiği Apartman Nerede?
11.01.2023 21:05
14 Ocak 2011 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan bir zamanların fenomen dizisi Adını Feriha Koydum hakkında araştırılan konulara birlikte bakalım. Adını Feriha Koydum çekildiği apartman nerede, hangi üniversitede, kaç yılında başladı? Adını Feriha Koydum Feriha’yı kim öldürdü, Hazal Kaya, Vahide Gördüm neden ayrıldı? Sizin için araştırdık.

Yapımcılığını Fatih Aksoy’un üstlendiği Show TV ekranlarında yayınlanan ve yaklaşık 10 yıl önce yayın hayatı sona eren dizi Adını Feriha Koydum hakkında hala merak edilenler var. Dizi yayınlandığı ilk günden itibaren zengin oğlan-fakir kız ikilemini tüm çarpıcılığı ile ortaya koymuş ve yayınlandığı akşamlarda 1.ciliği kimselere kaptırmıyordu. Dizide kapıcı bir ailenin kızı ile zengin bir ailenin oğlu arasındaki imkansız aşk konu edilmiştir. Dizide Feriha’nın yaşadığı apartman ise Etiler’deki “Aksoy Apartmanı“ dır.

Adını Feriha Koydum Hangi Üniversitede Çekilmiştir?

Dizinin asıl başlangıcı Feriha’nın yüksek bir puanla Türkiye’nin en seçkin özel okullarından birinde Burslu olarak okumaya hak kazanmasıyla başlamaktadır. Sınıf farkını her detayı ile sonuna kadar hissettiren dizinin merak konularından biri de hangi üniversitede çekildiğidir. Adını Feriha Koydum dizisinin çekildiği ve Emir-Feriha aşkının başladığı üniversite İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Beykent Üniversitelerinde gerçekleştirilmiştir.

Adını Feriha Koydum Kaç Yılında Başladı?

Başrollerini Vahide Perçin (Gördüm),Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy’un paylaşmış olduğu reyting rekortmeni dizidir. Dizi 14 Ocak 2011 yılında Show TV ekranlarında yayın hayatına başlamış ve 29 Haziran 2012’de sona ermiştir. Dizi 2016 yılında tekrar bölümleri ile Teve2 ve Show TV ekranlarında tekrar yayınlanmıştı ve süresi bölüm başına 120 dakikadır.

Adını Feriha Koydum Feriha’yı Kim Öldürdü?

Adını Feriha Koydum dizisi 2012 Haziran ayında acı bir son ile final yapma kararı almıştı. Senaryoda Emir ve Feriha’nın düğün gününde Hastaneden kaçan eski nişanlısı Halil Feriha’yı vurarak yaşamına son vermiştir. Adını Feriha Koydum dizisi daha sonrasında Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu olarak devam etme kararı almış olsa da proje çok uzun soluklu olmamıştır.

Hazal Kaya Adını Feriha Koydum Dizisinden Neden Ayrıldı?

Adını Feriha Koydum dizisi 2 sezon sürmüş ve 2.sezonun sonunda başrol oyuncusu Hazal Kaya diziden ayrılma kararı almıştı. Sevenlerini bu karar ile hayal kırıklığına uğratan Hazal Kaya yapmış olduğu basın açıklamasında “ ben dizinin 65.bölümde tamamen biteceğini sanıyordum. Ben diziden ayrılmadım. 3.sezona devam edileceğini bilmiyordum“ diyerek bir açıklama paylaşmıştı. Bir magazin haberine göre de Hazal Kaya diziden senaryoyu beğenmediği ve sahneleri komik ve anlamsız bulduğu için ayrılma kararı aldığı yönündeydi.

Vahide Gördüm Adını Feriha Koydum Dizisinden Neden Ayrıldı?

Adını Feriha Koydum dizisinde Feriha’nın annesi Zehra rolüne hayat veren Vahide Perçin (Gördüm) 2.sezonda diziden ayrılma kararı alan 2.kilit isim olmuştur. Diziden peş peşe gelen bu kan kaybı dizinin hayranlarını derinden üzmüştür. Ancak Vahide Perçin diziden meme kanseri olması sebebi ile ayrılmış ve uzun süre ekranlarda herhangi bir projede yer almamıştır.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir