Rhaenyra Targaryen ve Daemon Targaryen Çocukları Kimdir?

Rhaenyra Targaryen ve Daemon Targaryen Çocukları Kimdir?
05.10.2022 14:18
House of the Dragon dizisinde her yeni bölüm heyecanın artması ile; hayranlar kitapta bazı karakterlerin sonunun nasıl olacağını merak etmeye başladı. Rhaenyra ve Daemon Targaryen çocukları kimlerdir? Aemond, Helaena, Daemon Targaryen nasıl ölüyor? Otto ve Alicent Hightower nasıl ölüyor? gibi sorular da bu merak edilen unsurlara dahil! Yüksek derecede spoiler mevcut!

Yaşanan Targaryen İç Savaşı’nın önemli sebeplerinden biri de; Rhaenyra Targaryen’in kadın olmasının yanında ilk üç çocuğunun ‘piç’ olarak dünyaya gelmesiydi.

Leanor Valeryon ile yaptığı evlilikten doğan Jacaerys, Lucerys ve Joffrey’in gerçek babaları Harwin Strong’du. Fakat daha sonra, Rhaenyra Targaryen amcası Daemon Targaryen ile evlendi. Ondan da üç çocuğu dünyaya geldi. Daemon ve Rhaenyra Targaryen’in üç çocuğunun adı ise; Viserys, Aegon ve Visenya Targaryen. Hatta çocuğunun adını Aegon koyması, hali hazırda ondan nefret eden Alicent Hightower’ın öfkelenmesine sebep olmuştu.

Aemond Targaryen Nasıl Ölüyor?

Onu dizide cesur bir hamle ile ejderha Vhagar’ı çalması ve tek gözünü kaybetmesi ile tanıdık. Aemond Targaryen, karakteri ile dikkat çekerken; onun nasıl ve kim tarafından öldürüleceği de epey merak ediliyor. Aemond Targaryen, yaşanan iç savaşta büyük bir rol üstleniyor. Savaşın başlarında Baratheonlar ile ittifak kurmak için Fırtına Burnu’na gönderilen Aemond Targaryen ve Lucerys Valeryon; yılların ardından kapışırlar. Burada üvey ablasının oğlu Lucerys ve onun ejderhası Arrax’ı öldüren Aemond; gözünün intikamını almak için Luke’un iki gözünü de alır.

Eşinin kendinden olmayan çocuğu Luke’un intikamını almak ise Daemon Targaryen’e düşüyordu. Harrenhal’da Aemond’a meydan okudu ve ikili ejderhalarının tepesinde görkemli bir dövüşe tutuştu. Ejderhaların ikisi de göle düşmek üzereyken, Daemon Vhagar’ın üzerine atladı ve Aemond’u gözünden bıçaklayarak öldürdü.  Aemond, ejderhası Vhagar ve Daemon’un ünlü kılıcı Dark Sister; seneler sonra o gölden çıkarıldı.  

Helaena Targaryen Nasıl Ölüyor?

Viserys Targaryen ve Allicent Hightower’ın tek kızı olan Helaena, abisi Aegon Targaryen ile evlendi. Bu evlilikten çocukları olsa da, Helaena mutlu mesut bir yaşam süremedi. Kendisinin ejderha görüsü olduğu bilinen Helaena Targaryen, yaşanan bu iç savaşta sıkıntılı günler geçirdi. Üvey ablası Rhaenyra Targaryen tarafından esir olarak tutuldu. Fakat Helaena’nın ölüm sebebi, intihardı. Kendisinin intiharı hakkında yıllarca birçok iddialar ortaya atıldı.

Alicent Hightower Nasıl Ölüyor?

House of the Dragon dizisinde başarılı bir şekilde ekranda resmedilen Alicent Hightower karakteri, Targaryenler arasında yaşanan iç savaşın en kilit ve en önemli karakterlerinden biri… Viserys Targaryen ile evlenip; ondan Aegon, Aemond, Helaena ve Daeron isminde çocuklar doğuran Alicent, Rhaenyra Targaryen ve üvey kardeşlerinin çatışmasında temel faktörlerden biri. Yaşanan bu kanlı savaşta birçok isim trajik bir şekilde ölse de, Alicent bu savaşı sağ olarak atlatanlardan biri! Alicent Hightower, kış gribi olarak adlandırılan bir hastalık sebebiyle ölüyor. Ölmeden önce çocuklarının ölümünü görmesi, onu huzursuz bir ölüm ile karşılaşmasına sebep!

Otto Hightower Nasıl Ölüyor?

Targaryen hanedanı için çok büyük kayıplara ve gerilemeye sebep olan iç savaşın sebebi tam olarak Otto Hightower’dır desek, yalan söylemiş olmayız. Kendisi, kızı Alicent’ı Viserys Targaryen ile evlendirme planından sonra Rhaenyra Targaryen’ı saf dışı tutma planlarını ince ince işliyor. Fakat sebep olduğu bu iç savaşın sonunu hiç göremiyor. Rhaenyra, Kral’ın Şehri’ni yeşillerin elinden alıp kraliçe olarak demir tahta oturduğunda; Otto Hightower’ı öldürüyor.

Daemon Targaryen Nasıl Ölüyor?

Aemond Targaryen ve ejderhaları ile girdiği destansı savaş, Daemon Targaryen’in Westeros tarihinde adının güçlü bir şekilde geçmesine sebep oluyor. Zirve Savaşı olarak adlandırılan bu savaştan sonra Daemon, Aemond’u gözünden bıçaklamıştı ve ejderhaları da birbirini parçalayarak öldürmüştü. Daemon Targaryen’in cesedi ise o savaştan sonra hiç bulunamadı. Bazı tarihçiler onun öldüğünü onaylasa da, bazı tarihçilere göre Daemon Targaryen hayatta kaldı ve gizlice yaşamını sürdürmeye devam etti. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir