Gişeleri Sallayan Marvel Filmleri Hangi Sırayla İzlenir?

Gişeleri Sallayan Marvel Filmleri Hangi Sırayla İzlenir?
15.10.2021 22:38
Dünya üzerinde Marvel filmlerinin birçok hayranı bulunurken, sinema salonlarına giren filmler hasılat rekorları kırarak, pek çok kişi tarafından izlenir. En iyi Marvel filmleri hangileridir? En çok gişe yapan Marvel filmleri hangileridir? Tüm bu soruları sizler için cevapladık.

Bu filmleri daha iyi anlamak için sırası ile izlemek size yardımcı olabilmektedir. Fantastik yapıları ve birçok kahramanı ile aksiyon dolu anlar yaşatan filmler, çoğu insanın bir kere de olsa izlediği filmlerdir. Bu filmler Marvel Sistematik Evren’de geçerken ilk izlenmesi gereken 2011 yapımı Captaın America olarak karşımıza çıkmakta olup, hemen sonrasında ise 2008 yılında çıkan Iron Man hemen izlenmelidir. Bundan sonra ise 2010 yılında vizyon yapan, Iron Man2 arkasından izlenmelidir. Bu ilk 3 film biraz ısınmanızı sağlayacakken, 2008 yılı yapımlı Hulk bunların arkasından izlenmeli olup, 2011 yılında çıkan Thor ile devam edilmelidir. Buraya kadar doğru sırayla gidebildiyseniz, 2012’de vizyona giren Avengers ve 2013 yılında çıkan Iron Man 3 izlenmelidir. Sıranın devamı ise şöyle ilerlemektedir:

·        Thor: Karanlık Dünya- 2013

·        Kaptan Amerika: The Winter Soldier -2014

·        Guardians Of The Galaxsy -2014

·        Guardians Of The Galaxsy 2- 2017

·        Avengers Age Of Ultron- 2015

·        Ant-Man 2015

·        Captaın America Cıvıl War -2016

·        Black Panther -2018

·        Spider-Man Home Coming -2017

·        Doctor Strange – 2016

·        Thor Ragnarok- 2017

·        Avengers Infınıty war-2018

·        Ant-Man The And Wasp- 2018

·        Captaın Marvel- 2019

·        Avagers Endgame-2019

·        Spıder-Man Far From Home- 2019

Bu listeyi böyle izleyerek bu evreni biraz daha iyi anlayıp, bağlantıları yapabilirsiniz.

En İyi Marvel Filmleri Hangileridir?

Marvel filmlerinin hepsi çok sevilmekte olup, bazı kahramanlar daha ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden bu kahramanların filmi daha çok izlenebilmektedir. Şimdi geçelim en iyi Marvel filmlerine.

Iron Man Serisi

 En çok sevilen Marvel kahramanlarından biri demir adam olarak karşımıza çıkmaktadır. Robert Downey Jr. filmde Tony Starı canlandırarak, bu karakter ile özdeşleşmiştir. Karakterler içinde en güçlülerden olan demir adamın hikayesi, herkesçe çok sevilmektedir. Bir seri halinde yayınlanan film pek çok hayran kitlesi oluşturmuş durumdadır.

Hulk

Gerek çizgi filmi ile gerekse de film ile muhteşem bir karakter olan yeşil dev yani Hulk, kendine geniş bir hayran kitlesi oluştururken, en iyi Marvel filmleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi tarafından beğenilen karakter özellikle yapısı itibari ile çok güçlü görünmektedir

Thor

Marvel kahramanlarından olan Thor, özellikle vizyona girdiği günden beri, en sevilen kahramanlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani en iyi Marvel yapımları arasında buna yer vermemek olmazdı. Hala Thor filmini izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin.

Captaın America The First Avenger

Marvel sistematik evrenini anlamak için ilk izlenmesi gereken film olarak, bu filmi izlememiz gerekir. Çünkü bu film başlangıç kabul edilirken, zinciri bozmamak adına izlenmesi ve bu evrenin en önemli filmlerindendir.

X- Men

2000’li yıllarda vizyona giren yapım, yine en çok bilinen Marvel filmi olarak karşımıza çıkar. En iyi filmlerden bahsederken, bu filmi kaçırmak olmazdı. Oyuncu kadrosu ve aksiyonlu sahnelerle en iyi yapımlardandır.

Deadpool 1-2

Fantastik yapısının yanında aksiyon, macera ve komediyi barındırması ile kendine has bir karakter barındıran film, burada yer almayı hak etmektedir. Özellikle kahramanın gücünün yanında çok komik olması, filme başka bir hava katmaktadır.

Tabi bunların dışında daha pek çok iyi Marvel filmi varken, bizim seçtiklerimiz bunlar oldu.

En Çok Gişe Yapan Marvel Filmleri Hangileridir?

Marvel filmleri vizyona girer girmez birçok kişi tarafından izlenip, aynı zamanda iyi gişeler yapmaktadır. Çok uçuk paralara kazandıran fantastik filmler, dünya üzerinde pek çok insan tarafından izlenmektedir. Şuana kadar en çok gişe yapan Marvel filmlerini sıralayacak olursak ise:

·        İlk sırayı 1,594,288,526 dolar ile Avengers filmi almaktadır.

·        Daha sonra 1,428,872,237 dolar ile Avengers : Age of Ultron

·        Iron Man 3 ise 1,257,602,155 dolar ile üçüncü sırayı almaktadır.

·        Captain America: Civil War 1,151,852,525 dolar ile yine üst sıralarda yer almaktadır.

·        Spider-Man serisinin ilk filmi ise 1,100,961,565 dolar ile listede yer almaktadır. Serinin 3’ü filmi 1,035,650 dolar gişe hasılatı yaparken, 2’si ise 1,000,092,489 dolar ile iyi hasılat yapmıştır.

·        Spider-Man Homecoming filmi ise 879,998,831 gişe hasılatı yapmıştır.

Bu filmler en çok gişe yapan filmler olurken, geri kalan Marvel filmleri de azımsanmayacak derecede başarılı olmuştur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir