Birbirinden Komik Kemal Sunal Filmlerinin Çekildiği Yerler Nerelerdir?

Birbirinden Komik Kemal Sunal Filmlerinin Çekildiği Yerler Nerelerdir?
07.11.2022 20:59
Kemal Sunal çoğu insanın komedi denilince aklına gelen ilk insanlar arasında yer almaktadır. Birbirinden Komik Kemal Sunal Filmlerinin Çekildiği Yerler Nerelerdir? Tosun Paşa, Kapıcılar Kralı, Davaro, İnek Şaban nerede çekildi? Süt Kardeşler, Garip, Şark Bülbülü, Sahte Kabadayı, Salako nerede çekildi? Sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Kemal Sunal insanların hala filmlerini açıp güldüğü kişiler arasında yer almaktadır. Çoğu insan için Kemal Sunal bir efsanedir ve bu yüzden insanlar filmlerinin çekildiği yerleri merak etmişlerdir. Kemal Sunal’ın çoğu filmi İstanbul’un önemli yerlerinde ve köylerinde geçmektedir.

Tosun Paşa Nerede Çekildi?

Tosun Paşa Kemal Sunal’ın ve birçok ünlü oyuncunun içerisinde bulunduğu çok sevilen bir komedi filmdir. Filmde çok eskiden beri düşman olan Tellioğlu ve Seferoğlu adlı iki ailenin Yeşil Vadi için yaptıkları mücadele anlatılır. Bu mücadelenin nerede geçtiğini öğrenmek isteyen insanlar Tosun Paşa filminin nerede çekildiğini sıkça sormuşlardır.

Tosun Paşa filminin aslen anlattığı yer İskenderiye’dir. Tosun Paşa filmi Osmanlı zamanında geçtiği için Mısır’ın önemli şehirlerinden biri olan İskenderiye bu hikaye için uygun görülmüştür. Öte yandan film İstanbul’un iki meşhur kasrı olan Hidiv ve Göksu Kasırları’nda çekilmiştir. Dış çekimlerin büyük bir çoğunluğu da Emirgan Korusu’nda yapılmıştır.

Kapıcılar Kralı Nerede Çekildi?

Kapıcılar Kralı unutulmaz sahneleriyle bilinen ve insanların severek izlediği bir Kemal Sunal filmidir. Filmde çoğunlukla işlenen ana çatışma Kapıcı Seyit ile apartman yöneticisi Albay Zafer ile arasındaki güç savaşını anlatmaktadır. Bu kadar sevilen bir film olduğu için de insanlar Kapıcılar Kralı filminin geçtiği yeri ziyaret etmek üzere Kapıcılar Kralı filminin nerede çekildiğini sormaktadırlar.

Apartmanın kapıcısı olan Seyit’in İstanbul’a yeni gelmiş olduğu filmde de belirtilmektedir. Seyit filmin ileri sahnelerinde apartmanın %51’ine sahip olacaktır. Bu filmin geçtiği ve Seyit’in sahip olduğu apartman şu anda Beyoğlu Cihangir’de bulunmaktadır.

Davaro Nerede Çekildi?

Davaro arkasındaki sosyolojik göndermeler ve sosyolojik olaylara doğru olan komedi bakış açısıyla izleyenlerin takdirini toplamış bir filmdir. Bu sebepten dolayı insanların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi Davaro’nun nerede çekildiğidir. Davaro filmi Arnavutköy’ün Boğazköy beldesinde çekilmiştir. Filmdeki mağara sahneleri ise Çatalca’da bulunan İnceğiz Mağaraları’nda çekilmiştir.

İnek Şaban Nerede Çekildi?

İnek Şaban filmi Türk komedisi denildiği zaman akıllara gelen ilk filmler arasında yer almaktadır. Kemal Sunal’ın iki farklı karaktere can verdiği filmin insanlar tarafından çok beğenilmesi sebebiyle insanlar İnek Şaban filmi nerede çekildi diye sorar olmuşlardır. İnek Şaban filmi İstanbul’un çeşitli yerlerinde çekilmiştir. Ayrıca, filmdeki maç sahneleri de Fenerbahçe Galatasaray maçlarından alınmıştır.

Süt Kardeşler Nerede Çekildi?

Çoğu insanın çocukluğunun en korkulu canavarları arasında Süt Kardeşler filmindeki Gulyabani bulunmaktadır. Süt Kardeşler Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın yazdığı bir hikayenin sinema uyarlanmasıdır ve insanlar tarafından oldukça beğenilmiştir. Bu sebeple sorulan sorular arasında filmin nerede çekildiği bulunmaktadır. Film İstanbul Yeşilköy’de bulunan Simenoğlu Köşkü’nde çekilmiştir.

Garip Nerede Çekildi?

Garip filmi Kemal Sunal’ın yeri geldiğinde ağlatan yeri geldiğinde de güldüren filmlerinin arasında bulunmaktadır. Duyguların yoğun olduğu bu filmin çekildiği yer insanların merak ettiği sorular arasında yer almıştır. Oldukça fazla seveni olan Garip filmi İstanbul Beşiktaş’ta ve Beşiktaş’ın çevre semtlerinde çekilmiştir.

Şark Bülbülü Nerede Çekildi?

Şark Bülbülü İstanbul’a başlık parasını biriktirmek için gelen Şaban’ın hikayesini anlatmaktadır. Şaban’ın sesiyle gazinolarda ünlü bir şarkıcı olduğu filmin nerede çekildiği merak edilen konular arasındadır. Şark Bülbülü filmi İstanbul’un çeşitli yerlerinde çekilmiştir. Fakat, herkesin bildiği meşhur havuzlu sahneler Kumburgaz’da geçmektedir.

Sahte Kabadayı Nerede Çekildi?

Sahte Kabadayı filmi pişmaniye satan Kemal’in İstanbul’un en ünlü kabadayılarından biri olmasının hikayesini anlatmaktadır. İçerisinde bulunan unutulmaz sahneler sebebiyle insanlar bu filmin nerede geçtiğini merak etmişlerdir. Film ilk başlarda İzmit’te geçmektedir. Filmin geri kalan sahneleri ise İstanbul’un çeşitli yerlerinde çekilmiştir.

Salako Nerede Çekildi?

Salako filmi evinden kaçmak isteyen Emine’nin Salako’yu kullanmasının ve bu olaylar etrafında dönen komik sevdanın hikayesini anlatmaktadır. En çok müziği ile hatırlanan Salako filminin çekimlerinin nerede yapıldığı sıklıkla sorulmuştur. Film Çatalca’da bulunan Kestanelik ve Örcünlü köyleri ile İnceğiz mağaralarında çekilmiştir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir