Aslan Kral Filminden En Güçlü Alıntılar!

Aslan Kral Filminden En Güçlü Alıntılar!
29.07.2022 22:30
“Aslan Kral” gibi hikayeler neden kalbimizde bu kadar güçlü bir şekilde iz bırakıyor? Neden kral olması gereken, ancak bunun yerine kendisini bir yaban domuzu ve bir çöl faresi ile kurtçukları yerken sürgüne gönderilmiş bulan küçük bir aslan yavrusunun yaşadığı ikilemlerle sarsılıyoruz? Bu güçlü hikaye için, bizi büyüleyen ve kayanın zirvesine çıkacağımız bir incelemeye daha yakından bakalım.

Simba'nın yolculuğunun anlatıldığı bu klasik film, aslında bizim hikayelerimizden çok farklı değil. Bu hikaye ne şekilde olursa olsun, asla eskimez. Çocuklar ve yetişkinler için bir filmden çok daha fazlasını ifade eder. Temalar eskimez, güçlü gerçeklerle her yaştan insanın kalbini harekete geçirir. İşte, "Aslan Kral"dan sizi etkileyici bazı alıntılar...

''Cesur Olmak, Bela Aramaya Gittiğin Anlamına Gelmez" *Mufasa

Mufasa'ya meydan okuduktan ve hem kendini hem de Nala'yı tehlikeye attıktan sonra Simba, gözyaşları içinde cesur olmaya çalıştığını iddia ediyor, Mufasa'dan gelen bu bilgeliğe ilham veren bir iddia.

"Kim Olduğunu Hatırla" *Mufasa 


Bazen kim olduğunu unutmak kolay olsa da, aslında hiçbir şey gerçekte kim olduğunuzdan daha önemli değildir. 

"Kral Olmak Her Zaman İstediğini Elde Etmekten Daha Fazlasıdır" *Mufasa

Kralın oğlu olmak, herhangi bir güç pozisyonunun yaptığı gibi kesinlikle fayda sağlar, ancak aynı zamanda hesap verebilirliği de beraberinde getirir. Mufasa, oğlunun heyecanına sevinse de, ona hayati bir gerçeği de hatırlatıyor: Her şey seninle ilgili değil.

''Geçmiş Acıtabilir. Ama Benim Gördüğüm Kadarıyla ya Ondan Kaçabilirsin ya da Ondan Bir Şeyler Öğrenebilirsin” *Rafiki


Rafiki, Simba'nın kafasına, arkasında görünür bir yumru bırakacak kadar sert bir sopa sallayarak amacını canlı bir şekilde gösteriyor. Ancak, ikinci vuruşu sadece Simba uzaklaşırken havayı yakalayacak şekilde yapıyor. Bu taktik Simba'ya geçmişten öğrenebileceğinizi ama içinde kaybolmamanız gerektiğini gösteriyor. Geçmişi geride bırakın ama ondan kaçmayın. Burada hassas bir denge var.

"Geçmişini Geride Bırakmalısın" *Pumbaa


Geçmiş önemlidir ama artık değiştirilemeyeceği için geçmişle ilgilenmek yerine nereye gittiğinize odaklanmak önemlidir.

''Tehlike Karşısında Gülerim'' *Simba


Tehlikenin sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Zor durumlara meydan okuyun çünkü bunun sizi nereye götüreceğini asla bilemezsiniz. Sadece fil mezarlıklarını ziyaret etmemeye dikkat edin, tamam mı?Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir