The Vampire Diaries Benzeri Diziler Nelerdir?

The Vampire Diaries Benzeri Diziler Nelerdir?
28.04.2022 17:30
Dünyada fırtınalar gibi esen The Vampire Diaries dizisi bu türde yayınlanan diziler arasında adeta yeni bir soluk yarattı. Tarih yazan, dünya çapında yepyeni bir hayran kitlesi edinen The Vampire Diaries dizisi final yapsa da hala sadık bir hayran kitlesine sahip. The Vampire Diaries benzeri diziler, serinin hayranları tarafından yakın mercek altında.

The Vampire Diaries Netflix dizisi, vampir, kurt adam ve fantastik türünde yapılmış diziler arasında yeni bir soluk yarattı. Dizinin ilk sezonu 2009 tarihinde izleyiciler ile buluştu. Kısa süre içerisinde büyük bir hayran kitlesi edinen The Vampire Diaries dizisinde hayranlar dizinin karakterleri için özel hayran kulüpleri dahi yaratmıştı. The Vampire Diaries dizisinin son sezonu 2017 yılında yayınlanmış ve final kararı ile izleyenleri son derece üzmüştü. Aradan yıllar geçse de hala sadık bir hayran kitlesine sahip olan The Vampire Diaries’in benzeri dizilerin neler olduğu araştırma konusu olmuştur. The Vampire Diaries benzeri diziler; The Originals, Legacies, Being Human, Moonlight, True Blood, Buffy The Vampire Slayer gibi dizilerdir.

The Originals

The Orginals dizisi, The Vampire Diaries dizisinde karşımıza çıkan ve izleyiciler tarafından büyük ilgi ile karşılanan Mikaelson ailesinin bağımsız hikâyesine odaklanıyor. The Originals dizisinde Klaus Mikaelson’un kendisi ve ailesin New Orleans’ın doğaüstü politikalarından ötürü karmaşıklaşan durumunu ele almaktadır. Dizi New Orleans’ta yaşamakta olan Klaus, Elijah ve Rebekah’ın etrafında şekilleniyor.

Legacies

Legacies dizisi konusu; en güçlü vampir, kurt adam ve cadı kan hatlarından üremiş Klaus Mikaelson ve Hayley Marshall’ın kızı Hope Mikaelson’ın fantastik ve güçlü hikâyesine odaklanıyor. Legacies dizisinde The Originals dizisinde yaşanan olayların 2 yıl ardından 17 yaşındaki Hope, Salvatore gençler ve Yetenekliler Okulu’nda geçen doğaüstü olaylar ve maceralar konu alınmaktadır.

Being Human

Being Human dizisi; aynı hastanede çalışmakta olan vampir Aiden ve kurt adam Josh’ın aynı eve taşınmaya karar vermesi ile başlıyor. İkili bir arada çıktıkları evde Sally adında bir hayaletin yaşadığını fark ediyorlar. Bu sırada üç ev arkadaşı sırlarını ve fantastik özelliklerini dünyadan gizlerken normal birer insan gibi yaşamaya çalışıyorlar.

Moonlight

Moonlight dizisi konusu; Mick St. John’un vampir eşi tarafından ısırılarak vampire dönüştürülmesi ile şekilleniyor. Vampir olmaktan hiç hoşlanmayan Mick, eşinden de nefret etmeye başlar. Vampir eşi Caroline ise kocası ile bir aile olabilmek için Beth adında bir kızı kaçırır ve onu da vampire dönüştürmeye çalışır.

True Blood

True Blood dizisi; aynı adlı yapay bir kanın üretilmesi ile vampirlerin kimliklerini gizlemeyi terk edip insanlarla birlikte yaşaması ile başlıyor. Küçük bir kasaba içinde garsonluk yapan genç bir kızın insanların zihnini okuma gibi yeteneği vardır. Ancak bu yetenek sadece vampir Bill için geçerli değildir. Sookie adında başkarakterimiz vampirlerden etkilenmeye başlar ve olaylar gelişir.

Buffy The Vampire Slayer

Buffy The Vampire Slayer dizisinde; tek başına vampirler, kurt adamlar, şeytanlar ve karanlık güçler ile savaşmaya çalışan bir kadının öyküsü ele alınıyor. Buffy her ne kadar sıradan bir hayata sahip olmak istese de kaderinden kaçamaz ve dünyayı kurtarmak için doğaüstü yaratıklarla savaşmak durumunda kalır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir