Twitter Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Twitter Hakkında Merak Edilen Bilgiler
20.12.2021 14:30
Sosyal medya hayatımızın merkezinde ve vazgeçilmezlerinden oldu. Gittiğimiz her mekânı, hissettiğimiz her duyguyu, yediğimiz her yemeği, moda anlayışımızı, evimizin dekorasyonunu, ailemizi ve arkadaşlarımızı daha doğrusu tüm yaşamımızı paylaştığımız bir mecra oldu. Bu mecralardan biri de Twitter’dır. Twitter E-posta değiştirme nasıl yapılır, Twitter dondurunca takipçiler siliniyor mu, Twitter'ı en çok kullanan ülkeler hangileridir, Twitter ne zaman kuruldu, sahibi kimdir gibi soruları sizler için araştırdık.

Twitter meşhur olan ve sık kullanılan 5 sosyal medya uygulamasından biridir. Yalnızca ülkemizde değil dünyanın her yerinde kullanıcı sayısı yüksek olan Twitter sayesinde;

·        Ünlü kişiliklere ulaşmanızı ve onları yakından takip etmenize olanak sağlar.

·        En kuvvetli haber kaynaklarından biridir. Gündemin nabzını tutmanızı kolaylaştıracaktır.

·        Kullanıcılar hayatları hakkındaki farklılıkları paylaşabilirler.

·        Destek kampanyaları başlatarak yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunabilirisiniz.

Twitter E-posta Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyayı ne kadar sıklıkla kullansak da bazı konular can sıkıcı olabiliyor. Sosyal medyayı yalnızca paylaşım, beğeni ya da yorum yaparken kullanmak yeterli olmayacaktır. Bazı ayarların düzenlenmesinde de bilgi sahibi olmak gerekir. Örneğin; Twitter’da bir e-posta değişikliği yapmak istiyorsunuz. Bunu nasıl yaparsınız biraz bahsedelim.

·        Twitter hesabınızı açın.

·        Daha fazla simgesine tıklayarak Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini seçin.

·        Karşınıza çıkacak olan sekmelerden Hesap Ayarlarını seçin.

·        Hesabınız öğesine tıklayın.

·        Ardından karşınıza çıkan Hesap Bilgileri öğesine tıklayın.

·        Şifrenizi giriş yapın.

·        Çıkan e-posta öğesini seçin.

·        E-posta kısmına yeni e-postanızı yazın ve kaydedin. E-posta değişikliğiniz tamamlanmıştır.

Twitter'ı Dondurunca Takipçiler Siliniyor Mu?

Sosyal medya hesaplarınızı kullanmak istemediğiniz sürelerde dondurabilirsiniz. Bu durum takipçilerinizin silinmesine sebep olmayacaktır. Twitter hesabınızı dondurduğunuzda belli bir süre kapalı kalıp yeni aktif hale getirmek isterseniz takipçi ve takip edilen sayısı karşınıza sıfır olarak çıkacak ve bu durumu takip ettiklerinizin ya da sizi takip edenlerin silindiğini zannedebilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra verilerin yüklenmesi zaman aldığından belirli bir süre sonra sayfanız eski haline geri dönecektir.

Twitter'ı En Çok Kullanan Ülkeler Hangileridir?

Neredeyse internetin olduğu her ülkede sıklıkla kullanılan sosyal medya hesapları bazı ülkelerde normalden fazla tercih edilen olmaktadır. Özellikle Twitter’dan bahsedecek olursak bazı ülkelerde kullanımı zirveyi görmüş durumdadır. Twitter’ı en çok kullanan ülkeler;

·        Amerika Birleşik Devletleri-107 Milyon.

·        Brezilya-33 Milyon

·        Japonya-29 Milyon

·        İngiltere-24 Milyon

·        Endonezya-19,5 Milyon

·        Türkiye-13,7 Milyon

·        Hindistan-13 Milyon

·        Meksika-11 Milyon

·        Filipinler-8 Milyon

·        İspanya-8 Milyon

·        Kanada-7 Milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.

Twitter Ne Zaman Kuruldu?

Hayatımıza giren sosyal medya ağlarına doymuyoruz desek yeridir. Yeni bir uygulama geldiğinde herkesten önce indirip acilen kullanılması şartmış gibi. Gelişen bu teknolojik yapılar ile toplum içerisinde sosyal medya hakkında geri planda kalmamak için kullanmak mecburiyet gerektirdi. Twitter 21 Mart 2006 yılında kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya Eyaletinin San Francisco şehrinde kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden bu yana kullanıcıların ilgisini kaybetmeyen Twitter özellikle siyası liderlerin de kullanımı ile çok daha ilgi çeken bir sosyal mecra haline gelmiştir.

Twitter Sahibi Kimdir?

Twitter ilk kurulduğunda Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından kurulmuştur. Şu an sahibi Jack Dorsey olarak bilinmektedir. Jack Dorsey enteresan bir kişiliğe ve günlük hayata sahip bir patrondur. Sabahları saat 5’te uyanıyor ve uyandığında buz banyosu yapmasından bahsedersek günlük hayatının normalden farklı olduğunu anlayabiliriz. Normal sıcaklıktan buz banyosuna geçtiğinde hissettiği acı hissi ona bunu yapabiliyorsam her şeyin üstesinden gelirim hissini uyandırıyor. Zihninin tamamının açıldığına işaret ediyor. İşine her sabah yürüyerek giden Dorsey her gün işe gitmek için 8 km yolu yürüyerek kat ediyor. Çalışmaya başlama saati 9.00 olan Dorsey’in güneş ışığından yeterince faydalanmak için güne bu kadar erken başladığı belirtiliyor. Günde yalnızca 1 öğün yemek yiyen Jack Dorsey bu öğünü de akşam saatlerinde 6 ile 9 arasında tamamlamaktadır. Cuma günleri kesinlikle yemek yemeyen Dorsey, Pazar gününe kadar kendisi aç bırakarak adeta oruç tutuyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir