İ3 İşlemci İş Görür Mü?

İ3 İşlemci İş Görür Mü?
18.08.2022 17:35
İşlemciler arasında i3 işlemci hakkında merak edilenler ise son zamanlarda bir hayli yaygınlaştı. i3 işlemci ne zaman çıktı, iş görür mü, ne işe yarar, kaç çekirdek, özellikleri nelerdir, en son kaçıncı nesil? Tüm sorularınızı yanıtladık.

İ3 işlemci; i5 işlemciden bir sene kadar sonra 2010 yılında raflarda yerini aldı. İ3 işlemci düşük güç tüketimi ile notebooklar için olduğu kadar giriş seviyesi masaüstü sistemlerin de gözdesi olmuş durumda. Aktif bilgisayar kullanıcılar için i3 işlemci genelde ilk tercih konumunda yer alıyor. İ3 işlemcilerin iş görüp görmediği bilgisayar kullanıcıları tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. İ3 işlemcilerin iş gördüğü belirtiliyor. Teknik anlamda i3 işlemciler yeterli işlevi gördüğü gibi Pentium N5000 yani 4 çekirdekli işlemci laptoplar üzerinde dahi iş görür konumda yer alıyor. Buradan hareketle teknik açıdan i3 işlemcinin işlev anlamında gereken işlevi göreceğini belirtmekte fayda var.

İ3 İşlemci Ne İşe Yarar?

Bilgisayar tutkunları için en önemli teknik detaylardan biri de işlemciler ve özellikleri. Buna göre son zamanların yaygın tercihi i3 işlemcinin ne işe yaradığı merak ve araştırma konusu haline dönüşüyor. İ3 işlemci; yüksek dereceli işlemcilere oranla daha düşük çekirdek sayımına sahiptir. Bu durum i3’ün çift çekirdekli işlemciler ile başladığı ancak son nesiller için bu çekirdek sayısının masaüstünde dörde çıktığı anlamına geliyor. Core i3 işlemciler aynı zamanda daha düşük ön bellek boyutlarına sahipler. Bu da diğer Core işlemcilerden daha az RAM kullanımına ve değişken saat hızlarına işaret ediyor.

Intel Core İ3 Ne Zaman Çıktı?

Intel Core i3 işlemciler arasında en yaygın tercih edilenler arasında yer buluyor. Intel Core i3 işlemci hakkında merak edilenler kullanıcıları tarafından yakın mercek altına alınıyor. Intel Core i3 ne zaman çıktığı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Intel Core i3 7 Ocak 2010 tarihinde piyasaya sunuldu. Intel Core i3 işlemci 2010 yılından bu yana aktif işlemci hizmeti sunuyor.

Intel İ3 Kaç Çekirdek?

Intel i3; i5 işlemcinin piyasaya sürüm tarihinden bir sene kadar sonra 7 ocak 2010 tarihinde kullanıcılar için özel olarak piyasaya sürüldü. Intel Core i3 teknik anlamda iş görür özelliklere sahip bir konumda yer alıyor. Intel Core i3 düşük önbellek boyutlarına sahip ve diğer Core işlemcilere göre daha az RAM kullanıyor. Intel i3 değişken saat hızlarına sahip olmakla birlikte masaüstü işlemcilerde 4.6 GHz’lik en yüksek saat hızına sahiptir. Intel i3 4 çekirdek işlevine sahiptir. Aynı zamanda çift çekirdek olarak da tanımlanmaktadır.

Intel İ3 İşlemci Özellikleri Nelerdir?

Intel i3 işlemci özellikleri;

İşlemci temel frekansı: 3.30 GHz

5 GT/s

TDP 55 W

2.4 GHz ile 3.7 GHz arasında değişen çift çekirdekli işlemci kapasitesi

35 – 73 W arası düşük güç tüketimi özellikleri olarak sıralanmaktadır.

Intel İ3 En Son Kaçıncı Nesil?

Intel i3 hakkında merak edilenler kullanıcılar tarafından sorgulanıyor. Intel i3 en son kaçıncı nesil olduğu da sorgulanan sorular arasında yer buluyor. Intel i3 en son 4. nesil olarak tanımlanıyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir