Gigabyte Hangi Ülkenin Markasıdır?

Gigabyte Hangi Ülkenin Markasıdır?
18.08.2022 17:06
Gigabyte bilgisayar donanımları üreticisi ve dağıtıcısıdır. Peki, Gigabyte hangi ülkenin markası, sahibi kimdir, fiyatları nelerdir, BIOS güncellemesi nasıl yapılır, ekran kartı ve garantisi nasıldır? Tüm sorularınızı yanıtladık.

Gigabyte markası çoğu zaman GIGABYTE ve GIGA-BYTE ismi ile anılır. Gigabyte Tayvan merkezli bir bilgisayar donanımları markası üreticisidir. Buradan hareketle Gigabyte Tayvan markası diyebiliyoruz. Gigabyte’ın temel ürünü ana kartlarıdır. Gigabyte 2015 yılının ilk çeyreğinde 4,8 milyon ana kart sattı ve bu durum onun sektörün lider üreticisi olmasını sağladı. Gigabyte özelleştirilmiş ana ekran kartlarına ek olarak aynı zamanda ‘’Aero’’ alt markası altında ince ve hafif diz üstü bilgisayarlar üretmektedir. Gigabyte 2010 yılında Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi tarafından ‘’Tayvan’ın En İyi 20 Küresel Markası’’ sıralamasında 17. sırada yer almayı başardı. Şirket halka açık bir şekilde Tayvan Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir.

Gigabyte Ekran Kartı Fiyatları Nelerdir?

Gigaybyte ekran kartı fiyatları bu marka bir ekran kartı arayışında olanlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Gigabyte ekran kartı fiyatları modeline ve hafıza durumuna göre farklılık gösteriyor. Ancak ortalama olarak Gigabyte ekran kartı fiyatlarının 1.500 TL’den başlayıp 70.000 TL’ye kadar çıkabildiği söyleniyor.

Gigabyte Sahibi Kimdir?

Gigabyte  markası kaliteli erkan kartları ile piyasanın öncü markalarından biri olmayı başarıyor. Tayvan merkezli Gigabyte markasının bilgisayar donanımları üreticisi ve dağıtıcısı olduğu belirtiliyor. Gigabyte markasının sahibinin kim olduğu bu marka ürünlerin kullanıcıları tarafından sorgulanıyor. Tayvan merkezli Gigabyte markasının sahibinin aynı zamanda kurucu konumunda bulunan Pei – Chen Yeh olduğu belirtiliyor. Şirket aktif ekran kartı üretimine ve satışına devam ediyor.

Gigabyte Anakart BIOS Güncelleme Nasıl Yapılır?

Gigabyte anakart BIOS güncelleme nasıl yapılacağı bu marka bir anakarta sahip olanlar tarafından merak ediliyor ve sorgulanıyor. Gigabyte anakart BIOS güncelleme yapmak için;

Öncelikle anakartınızın model ve revizyonuna uygun bir BIOS indirin.

Anakart  sayfasına girin ve burada Support bölümünü seçin.

Support sayfasında BIOS kısmını genişletin. Bu noktada en son sürümü indirmeniz yeterli olacaktır.

İnen ZIP dosyası ile kurulum adımlarını izleyin.

BIOS dosyanızı USB belleğe kopyalayın.

Hemen ardından Update BIOS seçeneğine tıklayın.

BIOS güncelleme genelde 2 dakika civarında sürmektedir. Bu süre boyunca ekstra bir müdahalede bulunmamakta fayda var.

Gigabyte Ekran Kartı Kaç Yıl Garantili?

Gigabyte ekran kartları piyasada en çok tercih alan markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Gigabyte ekran kartı kullanıcıları için merak edilen pek çok konu olduğu gibi aynı zamanda henüz bu marka bir ekran kartı almamış olanlar için de merak edilenler bir hayli fazla. Gigabyte ekran kartı kaç yıl garantili olduğu bu marka bir ekran kartı arayışında olanlar tarafından araştırılıyor. Gigabyte ekran kartları genelde 3 yıllık sınırlı yerel garanti kapsamına giriyor.

Gigabyte Garanti Nasıldır?

Gigabyte marka ekran kartlarının garantilerinin nasıl olduğu bu marka ekran kartı kullanıcıları tarafından yakın mercek altına alınıyor. Gigabyte ekran kartları genel olarak 3 yıllık yerel garanti kapsamındadır. Gigabyte garanti genelde yetkili satış noktalarından ürün alındığı ve kullanılmaya başlandığı dakika işlemeye başlıyor. Gigabyte garanti yerel garanti kapsamında pek çok durumda geçerliliğini koruyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir