Kemal Sunal’ın Ünlü Filmlerinin Çekildiği Yerler Neresidir?

Kemal Sunal’ın Ünlü Filmlerinin Çekildiği Yerler Neresidir?
24.10.2022 21:39
Oynadığı karakterlerle Türk sinema tarihine damga vuran oyunculardan biri olan Kemal Sunal’ın birçok oynadığı ünlü filmleri bulunmaktadır. Kemal Sunal’ın ünlü filmlerinin çekildiği yer neresidir? Atla Gel Şaban nerede çekildi? Yüz Numaralı Adam nerede çekildi? Yedi Bela Hüsnü nerede çekildi? Köyden İndim Şehre nerede çekildi? Ortadirek Şaban nerede çekildi? Şabaniye nerede çekildi? Sosyete Şaban nerede çekildi? Doktor Civanım nerede çekildi? Dokunmayın Şabanıma nerede çekildi? İşte tüm detaylar...

Ünlü ismin çokça sevilen filmlerinin çekildiği yerler merak konusu olmuştur.

1974 yılında yayınlanan Köyden İndim Şehire filmi Ankara'da çekildiği bilinmektedir. 1984 yılında yayınlanan Orta Direk Şaban filmi Yeşilköy'de çekilmiştir. Kemal Sunal'ın canlandırdığı Sakar Şakir, 1977 yılında Yeşilköy'de çekilmiştir. Kemal Sunal'ın Meral Zeren ile başrollerini paylaştığı Salako filmi Çatalca'da çekilmiştir.

Atla Gel Şaban Nerede Çekildi?

Film genel olarak Sarıyer'in Bahçeköy semtinde çekildiği bilinmektedir. At yarışı sahnelerinde ise Veli Efendi Hipodromu kullanıldığı biliniyor. Niyazi ailesiyle kıt kanaat geçinmektedir, üstelik borçlarından dolayı köşe bucak mahalle esnafından kaçar. Bir gün tüm mahalleliyi saran at yarışı oyununa merak salar ve işine gitmek için bindiği minibüste oynamaktadır. At yarışını tutturur fakat kuponu yatırmadığı için ikramiyeyi alamamaktadır.

Yüz Numaralı Adam Nerede Çekildi?

1978 yılında vizyona giren 100 Numaralı Adam filmi İstanbul Cankurtaran'da çekildiği bilinmektedir. Ailesinin çalışıp para kazanması için zorladığı ancak saf olduğu nedeniyle girdiği işlerde bir türlü tutunamayan ve kısa sürede tüm işlerden kovulan Şaban bu filmde konu edilmiştir.

Yedi Bela Hüsnü Nerede Çekildi?

Yedi Bela Hüsnü filminin çekimleri İstanbul Levent'te gerçekleştirildiği biliniyor. Yedi Bela Hüsnü, sevdiği kızın kalbini kazanmak için kabadayı olmaya çalışan genç bir adamın hikayesini konu etmektedir. Genç bir adam olan Hüsnü, kalbini mahallenin güzel kızı Hüsniye'ye kaptırmıştır. Ama ne yazık ki hislerinin karşılıklı olmadığını öğrenmektedir.

Köyden İndim Şehre Nerede Çekildi?

Sevilen film, yayımlandığı döneminin dışında da ilgiyle izlenmeye devam etmektedir. Filmin çekimleri de Ankara'da yapıldığı bilinmektedir. Salak Milyoner filminin devamı niteliğinde çekilmiştir. Baş rollerini Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Halit Akça Tepe'nin paylaştığı bu eğlenceli filmde, köylerinde gömülü olan defineyi bulduktan sonra, altınları bozdurmak için Ankara'ya gelen dört kardeşin hikâyesi anlatıldığı bilinmektedir.

Ortadirek Şaban Nerede Çekildi?

Ortadirek Şaban filmi çekimleri İstanbul'un Üsküdar Salacak, Beşiktaş, Levent, Pera Palas Otel ve Yeşilköy semtlerinde yapıldığı bilinmektedir. Ortadirek Şaban, başrolünde Kemal Sunal'ın oynadığı 1984 yapımı komedi filmi olarak bilinir. Filmde “Adnan Bıçakçı” oyuncusu ile Türk kökenli Suudi iş insanı ve milyarder adam Adnan Kaşıkçı'ya gönderme yapılmış olduğu bilinmektedir.

Şabaniye Nerede Çekildi?

Şaban, beceriksizliği ve saf haliyle dikkatleri çekse de kan davası yüzünden kadın rolüne girmek zorunda kalmaktadır ve Şabaniye olur, kadın halinde ise sanki ayrı bir kişi olarak filmde bulunur. Kan davalısı kendisine aşık olmakta, kendisi de kanlılarının kızlarına aşık olmakta olduğu biliniyor. Şabaniye filminin çekimleri İstanbul ve İzmir'de gerçekleştiği bilinmektedir.

Sosyete Şaban Nerede Çekildi?

Sosyete Şaban, kendisini beğenmeyen beşik kertmesinin kalbine girmeye çalışan bir adamın hikayesini konu etmektedir. Köylü Şaban Ağa, beşik kertmesi olan Peri adındaki kadınla evlenecekleri günün hayali ile yaşar. Güzel bir kadın olan Peri ise Şaban’ın varlığından bile haberi bulunmamaktadır.

Sosyete Şaban filmi İstanbul’un kuzeyinde, Sarıyer ilçesi Büyükdere sırtlarında yer alan Bilezikçi Çiftliği’nde çekildiği bilinmektedir. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi içinde yer alan Bilezikçi Çiftliği hala film ve dizi çekimleri yapılmaya devam etmektedir. Sosyal medyada ayrıca Sosyete Şaban filminin Bilici Çiftliği’nde çekildiği yönünde bilgiler de bulunmaktadır.

Doktor Civanım Nerede Çekildi?

1 Şubat 1983'te vizyona girdiği bilinmektedir. Memduh Ün tarafından yapımcılığı üstlenen bu eğlenceli filmin senaryosunu Safa Önal ve Memduh Ün yazmış olduğu bilinmektedir. Müziğini ise ünlü müzisyen Cahit Berkay hazırladığı biliniyor. İstanbul'un köylerinden olan Boğazköy'de çekildiği bilinmektedir.

Dokunmayın Şabanıma Nerede Çekildi?

1979 yapımı olan komedi türündeki Dokunmayın Şabanıma filminin başrolünde efsane bir isim olan Kemal Sunal yer almaktadır. Filmin çekimleri İstanbul'da yapıldığı bilinmektedir. Filmde Şaban'ın sosisli yediği mekân Sultanahmet'te bulunan Alman Çeşmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir