Netflix Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Netflix Hakkında Merak Edilen Bilgiler
29.12.2021 13:00
Netflix son dönemlerde yayınladığı dizi ve filmlerle adından çokça söz ettirirken aynı zamanda her geçen gün abone sayısını da arttırır oldu. Abonelik taleplerinin artması ve kaliteli yayın akışı ile yeni abonelerini de kazanmaya devam etmektedirler. Netflix nasıl indirilir, en çok izlenen dizileri, filmleri nelerdir? Netflix ne zaman kuruldu, ne kadar internet yer, sahibi kimdir? Gibi merak edilenleri sizler için araştırdık

Netflix Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde merkezi bulunan medya ve teknoloji alanında müşterilerine hizmet veren bir yapım şirketidir. Türkiye’de ismi henüz çok yeni duyulan bu şirket 1997 yılında Kaliforniya eyaletinde Reed Hastings ve Marc Randolp tarafından kurulmuştur. Netflix şirketinin faaliyet alanı ücretli aboneliğe dayanan video paylaşım şirketi olmasıdır. Şirketin kurulmasının tam tarihi 29 Ağustos 1997 yılıdır. Genel merkezi Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinin Los Gatos kentinde bulunmaktadır. Bu şirket abonelerinin reklamsız film ya da dizi keyfinden faydalanmalarını sağlayarak seyir keyfi sunmaktadır.

Netflix Nasıl İndirilir?

İndirme işlemi birçok uygulama için artık çok basit bir işlem haline gelmiştir. Google’ın Play uygulamasından android işletim sistemi olan cihazlar için indirerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Google’a Netflix yazarak yükle seçeneğini tıklayarak da indirme imkânınız bulunmaktadır. Netflix 5 dakika içerisinde cihazınızda kullanıma hazır hale gelecektir. IOS cihazlar için App Store uygulamasından indirerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Hizmeti aktif olarak kullanabilmek için kendinize bir hesap oluşturup üyelik satın almanız gerekmektedir. Tercih ettiğiniz üyelik ile satın alma işlemini tamamladıktan sonra üyelik şartlarınıza göre Netflix hizmetlerinden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Netflix En Çok İzlenen Dizileri Nelerdir?

Netflix uzun zaman sonra bünyesinde en çok izlenen dizi ve filmleri açıklayarak merak oranını iki katına çıkarmayı başardı. Netflix de en çok izlenen dizileri sıralayacak olursak;

1.   Bridgerton

2.   Lupin

3.   The Witcher

4.   Sex/Life

5.   Stranger Things

6.   La Casa De Papel

7.   Tiger King

8.   The Queen’s Gambit

9.   Sweet Tooth

10.  Emily in Paris dizileridir. Bu diziler arasında Türkiye’de en çok izlenen dizi La Casa De Papel diğer adıyla Money Heist dizisidir.

Netflix En Çok İzlenen Filmleri Nelerdir?

Netflix kuruluşunun yayınladığı bilgilere göre 2021 yılının en çok izlenen filmleri her ülkede farklılık göstermekle beraber sıralamada doğru yerlerini bulmaktadırlar. Bu filmler;

1.   Extraction

2.   Bird Box

3.   Spenser Confidential

4.   6 Undergrand

5.   Murder Mystery

6.   The Old Guard

7.   Enola Holmes

8.   Project Power

9.   Army of the Dead

10. Fatherhood

filmleridir.

Netflix Ne Zaman Kuruldu?

1997 yılında Kaliforniya eyaletinde kurulan Netflix 97 yılından bu güne abone sayısını hizmet kalitesini geliştirerek 2021 yılında neredeyse dünyanın birçok ülkesinde adından başarılarıyla söz ettirmeyi başardı. Ülkemizde de son dönemlerde sıklıkla kullanılan bu şirketin hizmetleri reklamsızlık sebebi ile normalden fazla talep görmektedir. Kuruluşun reklam vermeden yayın yapması televizyon kanallarında ya da video paylaşımı yapan birçok platformda ne izlediğimizi unutturacak kadar uzun reklam vermeleri üzerine seyirci için adeta ilaç gibi etki bırakmıştır.

Netflix Ne Kadar İnternet Yer?

Netflix kullanırken tüketmekte olduğunuz internet miktarı tercih ettiğiniz görüntü kalitesine göre değişecektir. Veri tasarrufunda kullanım sağladığınızda 1GB internet ile yaklaşık olarak 6 saat kullanım sağlayabileceksiniz. Bu durum maksimum veri kullanımında değişecektir. İzlediğiniz videolarda görüntü kalitesinden ödün vermek istemeyenler için 20 dakika sürede 1GB internet kullanmış olacaksınız. Bu durum evinde sınırsız internet kullanımına sahip kişiler için etkilenmeyecekleri ve aynı zamanda seyir keyfine doyamayacakları aksiyon, macera, korku ve komedi filmlerini ve dizilerini izlerken ön planda tutmayacakları bir detay haline gelecektir.  

Netflix Sahibi Kimdir?

Amerika Birleşik Devletlerinin 1997 yılında Kaliforniya eyaletinde kurulan Netflix şirketi Reed Hastings ve Marc Randolp tarafından kurulmuş olmasına karşın 2021 yılı itibariyle şirketin resmi sahibi Reed Hastings olarak geçmekte ve aynı zamanda şirketin Ceo’su olarak da görev yapmaktadır. Netflix şirketi Çin, Kuzey Kore, Kırım ve Suriye hariç dünyanın her yerinde izleyicilerine hizmet sunmaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir