Al Sancak Dizisi Nerede Çekiliyor?

Al Sancak Dizisi Nerede Çekiliyor?
22.12.2022 21:26
TRT 1 ekranlarının yeni projesi Al Sancak dizisi ekranların yeni reyting rekortmeni olmaya daya bir proje olarak görülmektedir. Peki Al Sancak Dizisi nerede çekiliyor, konusu nedir, oyuncuları kimlerdir? Al Sancak senaristi kimdir, yönetmeni kimdir, ne zaman başlayacak? Tüm detaylar içeriğimizde.

TRT1 ekranlarının yeni projesi Al Sancak dizisi ilk tanıtım videolarının ekranlarda dönmeye başlamasıyla adeta sosyal medyaya bomba gibi düştü. Yeni dizi terörle mücadele konusunu ele alacak ve askerlik, vatanseverlik gibi konuları işleyecek. Dizinin tanıtımında yer alan ağaçlıklı alanlar dikkat çekerken projenin çekimlerinin nerede gerçekleştiğine dair sorular ortaya çıkmaya başladı. Dizi çekimleri İstanbul’da yapıldı.

Al Sancak Dizisinin Konusu Nedir?

Al Sancak dizisinin çekimleri hızla devam ediyor. İlk tanıtımı 3 hafta önce TRT ekranlarında yayınlandı. Dizi terörle mücadele, vatanseverlik, asker, toprak ve vatan konularını işleyecek. Dizi kahraman Mehmetciğimizin hikayesini ve bu hikayeye eşlik edenlere yer verecek.

Tüm ülkelerde yaşanan kaos, artık kontrolden çıkmıştır. Güvenlik politikalarını tekrar gözden geçiren ülkeler, değişen şartlara uygun stratejiler geliştirmektedir. TSK’ özel kuvvetler bünyesinde yurt içi ve yurt dışında operasyonlar düzenlemektedir. Bunun için de seçkin timler oluşturulmuştur.

Bu özel ve seçkin timlerden biri de Al Sancak timidir. Dizide Al Sancak timinin düzenlemiş olduğu operasyonları ve askerlikle ilgili konuları izleyeceğiz.

Al Sancak Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Geçtiğimiz sezon ATV ekranlarında yayınlanan reyting rekortmen dizi “Bir Zamanlar Çukurova“ dizisiyle ünlenen ve “Yılmaz Akkaya“ karakteriyle akıllara kazınan Uğur Güneş Al Sancak dizisinin kadrosuna girdi.

Al Sancak dizisinde başrol oynayacak olan ünlü oyuncu şimdiden sevenlerini ekrana kilitlemeye hazırlanıyor. Uğur Güneş ile birlikte birçok isim de dizi de yer almaktadır. Gülsim Ali İhsan, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Yenilmez, Esra Bilgiç ve Emre Dinler başrolleri paylaşmaktadır.

Al Sancak Senaristi Kimdir?

Al Sancak dizisi yakında TRT1 ekranlarında başlayacak. Dizi ile ilgili ilk haberler gelmeye başladığında projenin yaratıcıları merak edilmeye başlandı. Al Sancak dizisinin yönetmen koltuğunda daha önce “Börü“ dizisinin de yönetmenliğini yapmış olan Can Emre oturmaktadır.

Al Sancak Dizisinin Senaristi Kimdir?

Al Sancak kadrosu kadar projenin kamera arkasındaki isimleriyle de merak edilmektedir. Filmin yönetmenliğini genç yönetmen Can Emre üstlenmektedir. Dizinin senaryosunu daha önce Bütün Saadetler Mümkündür, Pusat, Dilsiz gibi projelerin de senaristliğini yapan Marmara Üniversitesi Sinema-TV mezunu olan senarist ve yönetmen Selman Kılıçaslan kalem almaktadır. Ayrıca Selman Kılıçaslan’a Atilla Engin ve Mehmet Arı ‘da eşlik etmektedir.

Al Sancak Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

3 hafta önce ilk tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından merak uyandıran TRT ekranlarının yeni projesi Al Sancak heyecanla bekleniyor. Bozdağ Film’in yapımcılığını üstlendiği yeni projenin ise ne zaman başlayacağı bilgisi net değil. 2023 yılının ilk aylarında ekrana gelmesi beklenen proje ile ilgili kesin tarih henüz açıklanmadı.  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir