En Ünlü Kemal Sunal Filmlerinin Nerede Çekildiğini Biliyor Muydunuz?

En Ünlü Kemal Sunal Filmlerinin Nerede Çekildiğini Biliyor Muydunuz?
07.11.2022 21:01
Kemal Sunal filmlerine dair merak edilmekte olan pek çok şey bulunmaktadır. Kibar Feyzo, Sakar Şakir, Korkusuz Korkak nerede çekildi? Şabanoğlu Şaban, Üç Kağıtçı, Tokatçı nerede çekildi? Çöpçüler Kralı, Hababam Sınıfı nerede çekildi? En ünlü Kemal Sunal filmlerinin nerede çekildiğini biliyor muydunuz? Tüm bu bilinmeyen soruların yanıtlarını sizler için araştırıp haberimizde derledik.

Hababam Sınıfı, Üç Kağıtçı, Şabanoğlu Şaban, Çöpçüler Kralı, Korkusuz Korkak gibi filmlerin çekilmiş oldukları yerleri detaylı bir şekilde araştırdık ve haberimizde sizler ile paylaştık.

Hababam Sınıfı Nerede Çekildi?

Hababam Sınıfı, Adile Sultan Kasrı’nda çekilmiştir. İstanbul Üsküdar’da, Validebağ Korusu içerisinde yer almaktadır bu Adile Sultan Kasrı. Günümüzde ise müze olarak kullanıma sunulmaktadır. Özel davetler ve kutlamalar için de hizmete sunulmuştur.

Çöpçüler Kralı Nerede Çekildi?

Çöpçüler Kralı 1977 senesinde çekilmiştir. Yönetmenliğini Zeki Ökten yapmıştır. Film, Cihangir’de çekilmiştir.

Tokatçı Nerede Çekildi?

Tokatçı filmi, kara komedi türündeki filmlerden bir tanesidir. Kemal Sunal, Şevket Altuğ, Ali Şen, Nazan Saatçi, Ünal Gürel gibi isimler Tokatçı filminin kadrosunda yer almaktadır. Tokatçı filmi İstanbul Sarıyer’de, Reşitpaşa mahallesinde çekilmiştir.

Üç Kağıtçı Nerede Çekildi?

Kemal Sunal, Ülkü Özen, Turgut Özatay, Nizam Ergüden, Ali Şen, Reha Yurdakul, Nizam Ergüden gibi isimler Üç Kağıtçı filminde yer almaktadırlar. Üç Kağıtçı filmi İstanbul’da çekilmiştir. Zekeriyaköy’de çekimleri tamamlanmıştır.

Şabanoğlu Şaban Nerede Çekildi?

Şabanoğlu Şaban filmi 1977 senesinde çekilmiştir. Şener Şen, Kemal Sunal, Halit Akçatepe gibi isimler bu projede yer almaktadırlar. Film Bakırköy ilçesinde, Yeşilköy’de bir köşkte çekilmiştir.

Korkusuz Korkak Nerede Çekildi?

Korkusuz Korkak filmi 1979 senesinde çekilmiş olan bir filmdir. Komedi türündeki bir Türk filmidir. Natuk Baytan tarafından yönetilmiş olan bir Kemal Sunal filmidir. Film, Anadolu Hisarı ve Beykoz’da çekilmiştir.

Sakar Şakir Nerede Çekildi?

Sakar Şakir filmi Natuk Baytan tarafından yönetilmiştir. Kemal Sunal, Adile Naşit, Ali Şen, Macit Flordun, Yusuf Sezer, Yavuz Şeker, İhsan Bilsev, Ayfer Feray, Hakkı Kıvanç, Kamer Sadık gibi isimler bu filmde yer almaktadır. Sakar Şakir 1977 yılında çekilmiştir ve Bakırköy isimli İstanbul ilçesi bu filme ev sahipliği yapmıştır.

Kibar Feyzo Nerede Çekildi?

Kibar Feyzo, Atıf Yılmaz yönetmenliğinde çekilmiş olan bir filmdir. Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, Şener Şen gibi isimler Kibar Feyzo’da yer almaktadır. Bu filmde askerliğin ardından Gülo isimli bir kadına talip olan Feyzo anlatılmaktadır. Köyde Gülo’ya talip olan kişi sayısı çoktur bu sebeple de Gülo’nun babası başlık parası ister ve açık arttırmaya koyar. Feyzo kızı alır ve borcunu ödemek için kente gidip çalışmaya başlar. Bu filmin çekimleri için Hatay’a gidilmiştir. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, Harran köyünde çekimler tamamlanmıştır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir