Doktorlar Dizisi Kaç Yılında Başladı?

Doktorlar Dizisi Kaç Yılında Başladı?
14.01.2023 21:15
Bir zamanların fenomen dizisi“ Doktorlar“ hakkında merak edilenlere yakından bakalım. Doktorlar dizisi kaç yılında başladı, çekildiği hastanenin adı neydi, hani şehirde çekildi, hangi diziden uyarlandı, kadrosu neden değişti? Doktorlar dizisi final bölümünde ne oldu, kaç yılında bitti, Suat neden öldü, Zeynep’in sevgilisinin öldüğü bölüm hangisidir? İşte detaylar.

Med yapım imzalı doktorlar dizisi Show Tv ekranlarında yayınlanmaktaydı. Yapımcılığını Fatih Aksoy’un üstlendiği dizinin başrol oyuncuları Kutsi, Yasemin Ergene(Özilhan),Leyla Göksun, Bekir Aksoy, Melike Güner ve Yeşim Ceren Bozoğlu paylaşmıştır. Dizi 28 Aralık 2006 yılında ilk bölümü ile ekranlara gelmiştir.

Doktorlar Dizisi Çekildiği Hastanenin Adı Nedir?

Dizinin final yapmasının ardından her sene ilk bölümünden başlamak üzere tekrar bölümleri yayınlanmıştır. Tekrar bölümleri de reyting rekorları kıran dizinin her bölümü hafızalara kazınmış ve replikleri izleyici tarafından ezberlenmiştir. Doktorlar dizininin ana mekanı olarak gördüğümüz hastane ise Kocaeli Gebze Anadolu Sağlık Merkezi’dir.

Doktorlar Dizisi Hangi Şehirde Çekildi?

Doktorlar dizisi doktorların gün içerisinde başından geçenlere ve yaşamış olduğu aşklara odaklanmaktadır. Bugün hala Türkiye’nin en başarılı dizilerinden biri olarak nitelendirilmektedir. Dizinin çekildiği şehirler Kocaeli/ Gebze ve İstanbul’dur.

Doktorlar Dizisi Hangi Diziden Uyarlanmıştır?

4 sezon ve 97 bölümden oluşan doktorlar dizisi Türkiye’nin en uzun soluklu dizilerinden biridir. Türkiye’nin en iyi hastanesinde görev alan asistan doktorların mücadelesine ve rekabetine tanık olduğumuz bu dizide asıl amaç en iyi doktor olabilmektir. Doktorlar dizisi 19 sezondur devam eden, Amerikan yapımı, uzun soluklu fenomen dizi Grey’s Anatomy’den uyarlamadır.

Doktorlar Dizisi Kadrosu Neden Değişti?

Doktorlar dizisinin başrol oyuncusu Ela karakterini canlandıran Yasemin Ergene (Özilhan) dizi devam ederken diziden ayrılma kararı almıştır. Bunun üzerine açıklama yapan Yasemin Ergene, dizi ile sözleşmesinin bittiğini ve bu nedenle diziden ayrıldığını açıklamıştır. Bu veda ile birlikte dizinin hikayesinde ve kadrosunda değişikliğe gidilmiştir.

Doktorlar Dizisi Final Bölümünde Ne Oldu?

Daha önceki sezon sonunda Ela ve Levent’in nikah günü ayrıldıklarına şahit olmuştur. Final bölümünde Levent Ela’yı uzun yıllar sonra tekrar nikah için ikna ediyor ve küçük bir nikahla evleniyorlar. Dizinin diğer başrolleri Hasa ve Zenan’ın da Zenan’ın kızı Revan ile mutlulukları ekranlara yansıyor ve dizi bu şekilde son buluyor.

Doktorlar Dizisi Kaç Yılında Bitti?

Doktorlar dizi 28 Aralık 2006 yılında Show TV ekranlarında ekran hayatına başlamıştır. Dizi 4 sezon sürmüştür ve 97.bölümüyle ekranlara veda etmiştir. Dizi 14 Şubat 2011’de sona erdi.

Doktorlar Dizisi Suat Öldü Mü?

Final sezonunda Suat ile Zenan’ın ayrıldığını ve Zenan’ın kızını tek başına büyüttüğünü izlemiştik. Kızının babasını görmek istemesi nedeniyle kayıp olduğunu ya da başına bir şey geldiğini düşündükleri Suat’ı aramak üzere yola çıkan Zenan, yola çıkmadan önce mutlu haberi alır. Suat hayattadır ve Amerika’da yaşamaktadır.

Doktorlar Dizisi Zeynep’in Sevgilisinin Öldüğü Bölüm Hangisidir?

Doktorlar dizisinin hafızalarda yer etmiş bölümlerinden biri doktor Zeynep’in kalp nakli bekleyen sevgilisinin ölüm sahnesinin yer aldığı bölümdür. Nakil beklediği sırada ani bir pıhtı atması sebebiyle ölen Ömer sevgilisi Zeynep’i yasa boğmuştu. Ömer karakteri 45.bölümde diziye veda etmiştir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir