Bandırma Füze Kulübü Filmi Nerede Çekildi?

Bandırma Füze Kulübü Filmi Nerede Çekildi?
22.10.2022 19:48
Yakın geçmişte çekilmiş olan Bandırma Füze Kulübü filmi hakkında meraklıları için bir araştırma yaptık. Bandırma Füze Kulübü filmi nerede çekildi, kaç yaş üstü, oyuncuları kimlerdir, hikâyesi gerçek mi? Filmi kaç saat, yönetmeni kimdir, senaristi kimdir, hangi yılda geçiyor?

21 Ekim 2022 tarihinde vizyona giren Bandırma Füze Kulübü filmi gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılmıştır. Geçmiş tarihte füzecilik alanında yapılan işlerin hikâyesini anlatır. Oyuncularının kaliteli olması ve dikkat senaryosu ile sinemaseverlerin keyifle izleyeceği yapıtlar arasındadır. Film Bursa Mudanya ve Bandırma’da çekilmiştir. İyi bir ekip ve kaliteli senaryosu sayesinde hiçbir aksaklık olmadan film tamamlanmıştır.

Bandırma Füze Kulübü Kaç Yaş Üstü?

+13 yaş üstü izlenebilecek filmler arasında gelir. Türk tarihindeki gelişimsel evreleri güzel bir şekilde anlatan kaliteli filmler arasına girecektir. Hem hikâyesi hem de gerçek olması ile sinemadan anlayan herkesin merak ettiği filmlerdendir. Özellikle okullardaki öğretmenlerin de teşvikiyle öğrencilerinde gitmesi gereken ve kültürel açıdan bilgi kazandıracak yapıtlar arasında gelir.

Bandırma Füze Kulübü Oyuncuları Kimlerdir?

Filmde başrolde oynayan oyuncuları ekranlardan tanıyıp ve sevdiğimiz kişilerdir. Erkan kolçak Köstengil, Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Aslı Bekiroğlu, Öykü Gürman, Görkem Sevindik ve Altan Erkekli gibi dev bir kadroya sahiptir. Oyuncuların film içindeki rollerinde gösterdikleri performansa hayran kalacaksınız. Her anlamda gidilmesi gerekilen filmlerdendir.

Bandırma Füze Kulübü Filmi Hikâyesi Gerçek Mi?

Film aslında bir kişinin hayali ile başlamıştır. Gerçek bir hikâyedir. Bandırma’dan başlayarak hayal edilen bir NASA hikâyesidir. Özellikle Türk yapımı olması ve içindeki hayalin gerçekten olması insanlara da örnek olmaktadır. Konusunun işleniş tarzı ve gerçek hikâyeden esinlenerek yazılması izleyicileri filmin içine çeker.

Bandırma Füze Kulübü Filmi Kaç Saat?

Film 1 saat 52dk. sürmektedir. Boş vakti olanlar ya da hafta sonu kaçamağı için güzel bir değerlendirme olacak. Film aslında gençlere örnek olabilecek bir hikâyedir. Genç arkadaşlarımızın hayallerinden vazgeçmemeleri ve her daim hayalleri için her gün daha çok çalışmalarını anlatır.

Bandırma Füze Kulübü Filmi Yönetmeni Kimdir?

Filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yapmıştır. Yönetmeninden de anlaşıldığı üzere film yoğun bir çalışma neticesinde meydana çıkmıştır. Güçlü kadrosu ve başarılı hikâyesi sayesinde oyuncu ve diğer arka taraftaki herkes güzel bir iş çıkarmıştır.

Bandırma Füze Kulübü Filmi Senaristi Kimdir?

Film üç senaristin kalemiyle yazılmıştır. Mustafa Uslu, Ayberk Olgay ve Mert Dikmen tarafından yazılmıştır. Hikâye aslında tam manasında bir başarı öyküsüdür. Gerçek bir yaşamdan alınarak hayallerini yarıda bırakan kişilere de örnek olacaktır. Gençler üzerinden anlatılan film hem gençlere hem de yarıda kalmış tüm işlerin tamamlanması için motivasyon rüzgarı estirir.

Bandırma Füze Kulübü Filmi Hangi Yılda Geçiyor?

Film 1950 yıllarda gerçekleşmektedir. O yıllarda çekilen bir hikâyedir. Ayrıca uzaya merak da bu yıllarda gençler tarafından ön plandaydı. İşte Bandırma’da gençler tarafından NASA hayali kurulmuş ve bu gerçekleşmiştir. O yılların Türkiye’sini tüm detayıyla güçlü bir oyunculuk kadrosuyla anlatır. Öykünün gerçekliği izleyenleri hem duygusal yönden ağlatacak hem de gururlandıracaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir