Hacı Bayram Veli Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Hacı Bayram Veli Dizisi Ne Zaman Başlıyor?
05.02.2022 18:30
TRT 1 yeni iddialı yapımı ile gündeme bomba gibi düşmeye hazırlanıyor. Hacı Bayram Veli dizisi için geri sayım başlamış durumda. Hacı Bayram Veli dizisinin ne zaman başlayacağı izleyiciler tarafından da merak konusu olmuş durumda.

TRT 1’in yeni yapımı Hacı Bayram Veli ekranlara bomba gibi düşmeye hazırlanıyor. TRT 1 yeni iddialı yapımı ile şimdiden gündeme gelmeyi başardı. Hacı Bayram Veli dizisi için artık geri sayım başlamış durumda. İzleyiciler TRT 1’in yeni yapımı Hacı Bayram Veli dizisinin ne zaman başlayacağını sorguluyorlar. Hacı Bayram Veli dizisi şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda, gündemin ortasına oturan dizi tarih dizisi severler için merakla bekleniyor. Hacı Bayram Veli dizisi 11 Şubat Cuma günü saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında izleyicisi ile buluşacak.

Hacı Bayram Veli Dizisi Konusu Ne Olacak?

Hacı Bayram Veli dizisi izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Hal böyle olunca Hacı Bayram Veli dizisinin konusunun ne olacağı sorgulanıyor. Tasavvufi bir aşkın yolculuğunu anlatacak Hacı Bayram Veli’nin dizisi Ankara Kara Medrese ’de bir molla olan Numan’ın Somuncu Baba ile yollarının birleşmesi hikâyesine odaklanıyor. Dizi Numan’ın tasavvufla tanışması ve manevi hayat anlayışını benimseyerek Hacı Bayram Veli olma serüvenine odaklanacak. Molla Numan’dan Hacı Bayram Veli olmaya giden yolda tasavvufi düstur olan ‘’Bildim, Buldum, Oldum’’ u anlatan dizide Hacı Bayram Veli’nin hayatının üzerinden üç fasıl olarak izleyici ile buluşması planlanıyor.

Hacı Bayram Veli Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak olan Hacı Bayram Veli dizisi büyük bir merakla bekleniyor. 11 Şubat Cuma gününden itibaren izleyici ile buluşması planlanan dizi hakkında izleyiciler açısından birçok soru soruluyor. Merakla beklenen Hacı Bayram Veli dizi oyuncusu kadrosunda kimler olduğu da sorgulanıyor. Hacı Bayram Veli dizisinin oyuncu kadrosunda; Burak Sevinç, Sena Çakır, Sinan Albayrak, Latif Koru, Hüseyin Soysalan, Fırat Topkorur, Derda Yasir Yenal gibi başarılı isimler yer alıyor.

Hacı Bayram Veli Dizisi Hangi Yılda Geçiyor?

TRT 1 ekranlarında yeni bir dizi yayın hayatına başlamaya hazırlanıyor. Molla Numan’ın Somuncu Baba ile tanışmasından tasavvuf ile tanışmasını ele alan yolculuk Hacı Bayram Veli olma sürecini izleyicilere aktarmayı amaç ediniyor. Hacı Bayram Veli dizisi izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Özellikle tarih meraklısı izleyiciler Hacı Bayram Veli dizisi için geri sayıma başladılar bile.

Konusu ve oyuncu kadrosu ile izleyicinin dikkatini üzerine çeken dizinin 11 Şubat 2022 tarihinden itibaren her Cuma akşamı izleyiciler ile buluşması planlanıyor. Hacı Bayram Veli dizisi ile ilgili izleyicilerin merak ettiği birçok soru bulunuyor. Bu sorular arasında en merak edilenlerden biri de Hacı Bayram Veli dizinin hangi yılda geçtiği üzerine. Hacı Bayram Veli dizisi üç kuşak yıl ve tarihi ekranlara getirmeyi amaçlıyor. Buna göre ilk dönem Bildim’de Hacı Bayram Veli’nin Ankara yılları 1393 – 1395 yıllarında geçecek. Buldum döneminde Hacı Bayram Veli’nin Bursa yılları 1395 – 1399 yılları arasında geçecek. Oldum döneminde Hacı Bayram Veli’nin Adana yılları 1399 – 1404 yıllarında geçecek.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir