Viserys Targaryen’den Sonra Tahta Kim Çıkıyor?

Viserys Targaryen’den Sonra Tahta Kim Çıkıyor?
27.09.2022 18:08
House of the Dragon dizisinin gelecek bölümlerinde neler olacağı, kitabı okumayan izleyiciler tarafından çok merak ediliyor. Rhaenyra Targaryen nasıl ölüyor, tahta çıkacak mı? Aegon II Targaryen nasıl ölüyor, Viserys'ten sonra tahta kim çıkıyor, Daemon ve Rhaenyra evleniyor mu, çocukları oluyor mu? Bu ve benzeri tüm merak edilenleri sizler için anlattık. Spoiler var dememize gerek yok sanırım!

Viserys Targaryen’in ardından kimin tahta çıkacağı, Game of Thrones evreninde bir iç savaş sebebi.

Şaka değil, çünkü birçok potansiyel varis mevcut. Kızı Rhaenyra, oğulları Aegon ve Aemond, erkek kardeşi Daemon Targaryen gibi birçok taht adayı olması; bir iç savaş çıkmasına sebep oluyor. Fakat sonunda tahta oturan Aegon II Targaryen oluyor.

Rhaenyra Targaryen Nasıl Ölüyor?

Aslında bu sorunun yanıtını, yıllar önce Game of Thrones dizisinde verdiler. Yani kocaman bir spoiler yemişiz haberimiz yok! Rhaenyra Targaryen, ne yazık ki bir ejderhanın onu yemesi ile ölüyor. Üvey kardeşi Aegon Targaryen ile girdiği taht savaşında kaybeden o oluyor ve oğlunun gözü önünde, bir ejderha tarafından yeniyor.

Rhaenyra Targaryen Tahta Çıkacak Mı?

Bu sorumuzun yanıtı, evet! Kendisi Game of Thrones evreninde Demir Taht’a oturan ilk kadındır. Fakat kraliçeliği resmiliğe dökülmemiştir. Kendisi, kardeşi Aegon’a muhalefettir. Aegon Targaryen ile girdiği savaşı kaybedip, ölüyor.

Rhaenyra Targaryen ve Daemon Targaryen Evleniyor Mu?

House of the Dragon dizisinde başarıyla resmedilen Daemon Targaryen ve Rhaenyra ilişkisinin nereye gideceği; kitabı okumayan izleyiciler tarafından çok merak ediliyor. Leanor ile evlenip, üç gayri meşru çocuğu olan Rhaenyra (çocuklarının babası Harwin Strong) Daemon Targaryenle de evlilik yapıyor. Bu evlilikten de üç çocukları oluyor.

Aegon II Targaryen Nasıl Ölüyor?

Tıpkı üvey ablası Rhaenyra gibi, Aegon’un da tahtta yüzü gülmedi. Kendisi uzun bir saltanat ve huzurlu bir ölüm şansını yaşayamadı. Aegon II Targaryen, zehirlenerek öldürüldü. Zehirlenmesinin ardından yakıldı ve külleri babasının yanına gömüldü. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir