Yüz Yogası Nedir?

Yüz Yogası Nedir?
15.08.2022 12:17
Yüz yogası nedir ve nasıl yapılır? Faydaları sandığınızdan daha fazla olan yüz yogası kaç günde bir yapılır, dudak dolgunlaştırır mı, gerekli malzemeler nelerdir ve ne kadar sürede etki eder? Hep birlikte inceleyelim.

Yüz yogasının ne olduğu merak edilen bir konu olmuştur. Yüz yogası, yüzde bulunan kasları, cildi, lenfatik sistemi uyarıp rahatlatan bir masaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz Yogası Kaç Günde Bir Yapılır?

Yüz yogasının kaç günde bir yapılması gerektiği araştırılan konuların arasına girmiştir. Yüz yogasının haftada en az 3 en fazla ise 6 gün yapılması gerektiği öne sürülmektedir.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz yogasının nasıl yapıldığı merak edilip araştırılmaktadır. İşte basit bir anlatımla yüz yogasının nasıl yapıldığı:

-Omuzlarınızı aşağı bastırın ve bir kolunuzu dümdüz yukarı kaldırın ve ardından parmak uçlarınızı şakağınızın üzerine yerleştirmek için o kolu başınızın üzerine bırakın.

-Yüzünüzü yukarı ve arkaya kaldırmak için parmak uçlarınız ile beraber hafif bir şekilde bastırın ve sonrasında göğsünüzü açık tutarak başınızı omzunuzun üzerine doğru yavaşça bırakın.

-Ağzınızdan yavaşça nefes verirken bu pozu tutun.

-Pozu bir adım daha ileri götürmek için diğer kolunuzu 45 derecelik bir açı ile uzatmanız ve nefes verirken de dilinizi yere bakacak şekilde çıkarmanız gerekmektedir.

-Diğer tarafı yapın ve baştan sona tekrarlayın.

-Dudaklarınızı mümkün olduğu kadar bir tarafa doğru büzün ve yanağınızdaki gerginliği hissedin.

-Başınızı da dudağınızı büzdüğünüz tarafa çevirin, başınızı yaklaşık 45 derecelik bir açı ile nazikçe kaldırın.

-Boynunuzdaki gerginliği hissedin.

-Üç saniye basılı tutun.

-Tekrar edin ve diğer tarafta tekrarlayın.

-Her iki avucunuzu da şakaklarınıza yerleştirin.

-Yüzünüzün kenarlarını kaldırın ve  ellerinizi yukarı ve geriye doğru nazik bir şekilde itin.

-Ağzınızı açın ve “O” şekli verin.

-Yüzünüzü mümkün olduğunca uzun yapmak için çenenizi bırakın.

-Bu pozu beş saniye basılı tutun.

-İki kez daha tekrarlayın.

-Omuzlarınızı aşağı bastırın ve bir kolunuzu dümdüz yukarı kaldırın ve ardından parmak uçlarınızı şakağınızın üzerine yerleştirmek için o kolu başınızın üzerine bırakın.

-Yüzünüzü yukarı ve arkaya doğru germek için parmak uçlarınızla hafifçe bastırın ve arkasından göğsünüzü açık bir şekilde tutarak başınızı omzunuzun üzerine doğru yavaşça bırakın.

-Ağzınızdan yavaşça nefes verirken bu pozu tutun.

-Pozu bir adım daha ileri götürmek için diğer kolunuzu 45 derecelik bir açıyla uzatın ve nefes verirken dilinizi aşağı doğru uzatın.

Yüz Yogası İle Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

Yüz yogası ile nasıl dudak dolgunlaştırılacağı insanları meraklandırmaktadır. İşte adım adım yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma yöntemi:

Adım 1

Yüz egzersizlerine başlamadan önce bir bardak su için ve dudaklarınızı dudak balsamı ile nemlendirin. Cildinizi nemli tutmak ve dudakları nemlendirmek yoga ile daha dolgun dudaklara kavuşmak için önemlidir.

Adım 2

Bir ağız dolusu havayı içinize çekin. Yanaklarınız yarı dolu ve şiş olmalıdır. Ağzınızın içindeki havayı bir yanaktan diğerine hareket ettirin. Bu hareket, ağzınızın etrafındaki kukla çizgileri adı verilen küçük çizgileri azaltır. Bunu beş kez yapın.

Adım 3

30 saniye ile bir dakika arasında bir aynada kendinize öpücük üfleyin. Dudakların büzme hareketi onları biraz şişmiş gibi gösterecektir.

Adım 4

Balık suratı yapmak için ağzınızın kenarlarını emdirin. Dudaklarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirin. Dudaklarınızı bir seferde beş saniye tutun. Bunu 10 ila 20 kez yapın.

Yüz Yogası İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yüz yogası için gerekli malzemelerin neler olduğu merak edilir. Yüz yogası için özel malzemeler alabileceğiniz gibi evinizde bulunan malzemeleri de kullanabilmeniz mümkündür. Bu malzemeler ise Gua Sha, kaşık, bitkisel yüz yağları, nemlendiricidir.

Yüz Yogası Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Yüz yogasının ne kadar sürede etki edeceği araştırılır. Yüz yogasının etki etmesi için en az 20 haftanın geçmesi gerektiği gözlemlenmiştir.

Yüz Yogası Faydalı Mıdır?

Yüz yogasının faydalı olup olmadığı araştırılan bir konudur. Yüz yogası, yüzde bulunan kaslar için oldukça yararlı bir etkinliktir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir