Yaprak Dökümü Hangi Yıl Başladı?

Yaprak Dökümü Hangi Yıl Başladı?
11.01.2023 21:11
En sevilen drama dizilerinden biri olan Yaprak dökümü dizisi hakkında merak edilen soruları cevaplandırıyoruz. Yaprak dökümü hangi yıl başladı, hikayesi gerçek mi, Şebnem Ceceli kaç yaşındaydı? Yaprak Dökümü finalde Ferhunde’ye ne oldu, ev ziyaret saatleri nedir, giriş ücretli mi? Sizin için derledik.

Kanal D ekranlarının en iddialı yapımlarından biri olan Yaprak dökümü toplamda 5 sezondan meydana gelmektedir. Yayınlandığı akşamlarda tüm kategorilerde birinci olan dizi 13 Eylül 2006 yılında yayın hayatına başlamıştır. 29 Aralık 2010 tarihinde 174.bölümüyle ekran hayatı sona ermiştir.

Yaprak Dökümü Hikayesi Gerçek Mi?

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlama olan Yaprak Dökümü 1930 yılında yayınlanmış ve kurguya dayalı bir hikayedir. Toplumsal değişimlerin konu edildiği üçüncü tekil şahıs tarafından anlatılan sosyal bir romandır. Hikayede adı geçen kişilerin gerçeklik ile hiçbir ilişkileri yoktur hikaye tamamen kurgudan ibarettir.

Şebnem Ceceli Yaprak Dökümü Dizisinde Kaç Yaşındaydı?

Bir döneme damga vuran dizi Yaprak Dökümü, sektöre birçok başarılı ismin duyurulması açısından da önemli bir projeydi. Fahriye Evcen, Gökçe Bahadır ve Deniz Çakır gibi isimlerin kariyerlerinin yapı taşı olan Yaprak Dökümü dizisi yayınladığı dönemde henüz çocuk olan evin en küçük kardeşini canlandıran Ayşe karakterini de hafızalara kazımıştır. Ayşe karakterine hayat veren 2001 doğumlu Şebnem Ceceli o zamanlar henüz 5 yaşındaydı. Setlerde büyüyen Şebnem Ceceli Yaprak Dökümünün final sezonunda 10 yaşına gelmişti.

Yaprak Dökümü Finalde Ferhunde’ye Ne Oldu?

Yayınlandığı dönemde Türkiye’yi ekrana kilitleyen en başarılı TV dizilerinden biri olan Yaprak dökümü 2010 yılında final yapmıştı. Bu duygu yüklü dramanın en dikkat çekici karakterlerinden biri olan Ferhunde’ye finalde ne olduğu merak edilmektedir. Final sahnesinin bir önceki bölümünde Ali Rıza Bey’den yaptıkları için özür dileyen Ferhunde, Şevketin suçsuzluğunu kanıtlayacağı yönünde Ali Rıza Bey’e söz vermişti.  Ali Rıza Bey’in ölmesiyle büyük etki yaratan şok finalde, en son sahnede boş konağın içinde Ferhunde’yi ağlarken izledik.

Yaprak Dökümü Evi Ziyaret Saatleri Nedir?

Yaprak Dökümü dizisinde kullanılan en dikkat çekici mekanlardan biri şüphesiz ki ailenin yaşadığı görkemli konaktır. Köşkün asıl sahibi İzzet Tuzcuoğlu’dur. 1982 yılından beri birçok film ve dizi sahnesinde görmeye alışkın olduğumuz bu harika mimariye sahip konak asıl ününü Kanal D ekranlarında yayınlanan hafızalara kazınan dizi Yaprak Dökümü’ nün yayınlanmasından sonra kazanmıştır. Her gün yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret gerçekleştirdiği konak Beylerbeyi/Üsküdar bölgesinde yer almaktadır. Haftanın her günü saat sabah saat 11.00 ve akşam saat 00.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Yaprak Dökümü Evi Giriş Ücreti Var Mı?

Yaprak Dökümü’ nün yayınlanmasından sonra büyük bir ivme kazanan köşk film ve dizi projeleri için kiralanmaktadır. Ziyaret için ücret talep edilmese de köşkün müsait olamama durumundan dolayı rahatça gezip görme imkanı yakalamak oldukça zor.  Köşk 120 yıllık bir geçmişe sahiptir ve Laz’ın köşkü olarak da anılmaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir