Anne With An E Dizisi ‘’Yeşil Vadi’nin Kızı’’ Adıyla Türkiye’ye Uyarlanıyor

Anne With An E Dizisi ‘’Yeşil Vadi’nin Kızı’’ Adıyla Türkiye’ye Uyarlanıyor
15.11.2021 20:59
Popüler dijital platform Netflix’in sevilen dizilerinden biri olan Anne With An E dizisi Türkiye’ye uyarlanıyor. Yeşil Vadi’nin Kızı oyuncuları kim, konusu nedir, ne zaman başlayacak, hangi kanalda olacak? gibi merak edilenleri sizler için araştırdık.

Anne With An E dizisinin Türkiye uyarlaması olacak dizinin uyarlama isminin ise Yeşil Vadi’nin Kızı olacağı söyleniyor. Yeşil Yapım imzalı projenin, yapımcılığını Özkan İpek’in üstleneceği dizinin yönetmenliğini ise Murat Şenöy ve Çağıl Nurhak Aydoğdu yapacağı kesinleşmiş durumda. Dizinin orijinali Anne With An E dizisi 2017-2019 yılları arasında yayınlanmış ve üç sezon boyunca devam etmişti. Dizinin Lucy Maud Montgomery’nin klasikleşen çocuk kitabından uyarlanmış olan Anne of Green Gables’tan uyarlandığı biliniyor. Toplamda 27 bölüm olduğu bilinen dizi yayınlandığı dönem pek çok ödülün de sahibi olan başarılı bir dizi olarak adından sıklıkla söz ettirmişti. Dizinin orijinalinde Anne karakterini oynayan Amybeth McNulty izleyici tarafından büyük beğeni ile takip edilmişti. Başarılı dizinin uyarlamasının ülkemizde de büyük ses getirmesi planlanıyor. Anne With An E dizisinin Türkiye uyarlaması olacak Yeşil Vadi’nin Kızı adlı dizinin çekimlerine başlandığı duyuruldu.

Yeşil Vadi’nin Kızı Oyuncuları Kim?

Netflix’in popüler yapımlarından biri olan Anne With An E’nin Türkiye uyarlamasının yapılacağı duyurulduğundan beri diziyi bekleyen izleyici kitlesi tarafından en çok merak edilen sorulardan biri de oyuncuların kimler olacağı yönünde. Dizinin başrolünde geçtiğimiz yıl en iyi çocuk oyuncu kategorisinde ödül alan Beren Gökyıldız’ın olacağı kesinleşti. Açıklanan ilk isim birçok farklı yapımda başarılı bir şekilde boy gösteren Beren Gökyıldız olurken, dizide yer alacak diğer oyuncuların önümüzdeki günler içerisinde açıklanması bekleniyor.

Yeşil Vadi’nin Kızı Konusu Nedir?

Dizinin orijinal konusuna göre; Anne Shirley anne babasından trajik ölümü sonrasında kimsesiz kalmış bir kızdır. Yaşadığı kötü olaylardan sonra hayatına bir yön vermek isteyen kız çocuğu evlenmemiş yaşlı bir kadın ve kadının erkek kardeşi ile yaşamaya başlar. Green Gables kasabasında yeni bir hayata başlayan küçük kız kayıpların sonrasında hayata yeniden tutunmaya çalışır. Bu sırada da Green Gables kasabasındaki yeni hayatına adapte olmaya çalışır. Başına gelen her türlü tatsızlık ve olumsuzluklara rağmen küçük Anne sevgi dolu kalbi ve zekası ile zorlukların üstesinden gelerek izleyicinin kalbini ısıtmayı başarıyor.

Yeşil Vadi’nin Kızı Ne Zaman Başlayacak?

Ülkemizde uyarlama dizilerin çoğu zaman diğer dizilerden popüler olduğu görülüyor. Netflix platformu üzerinden Anne With An E dizisini izleyenler diziyi büyük bir merakla beklerken, daha önce dizinin orijinalini izlemeyenler de Yeşil Vadi’nin Kızı isminin duyurulmasıyla Anne With An E dizisini izlemeye başladılar bile. Hal böyle olunca dizi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de ne zaman başlayacağı yönünde oldu. Yeşil Vadi’nin Kızı’nın çekimlerine başlandığı söylense de dizinin yayınlanması için henüz kesin bir tarih verilmiş değil.

Yeşil Vadi’nin Kızı Hangi Kanalda Olacak?

İzleyiciler dizi hakkında şimdiden arama motorlarına merak edilenleri sorup araştırmaya başladılar bile. Netflix’in başarılı dizisi Anne With An E dizisinin ne zaman ve hangi tarihte yayınlanacağı kadar hangi kanalda ya da hangi platformda olacağı da merak konusu halini almış durumda. Dizi bir proje olarak onaylanmış, başrol oyuncusuna kadar belirlenmiş olsa da Yeşil Vadi’nin Kızı adlı uyarlama dizinin henüz hangi kanalda yayınlanacağı açıklanmadı. Kanallar ile henüz bir anlaşmaya varmayan dizi, merakla beklenen diziler arasında şimdiden yerini almış durumda. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir