Uyku Tulumu Hakkında Merak Edilenler

Uyku Tulumu Hakkında Merak Edilenler
20.06.2022 12:17
Uyku tulumu neye göre alınır, uyku tulumu ile çorap giydirilir mi, uyku tulumu yıkanır mı, uyku tulumu hasta eder mi vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

·        Her kişinin metabolizması değiştir. Bu sebepten bir başkasının üşümediği bir tulumda siz üşüyebilir ya da tam tersi bir etkiye maruz kalabilirsiniz. Uyku tulumlarındaki sıcaklık ayarları her üreticiye göre değişlik gösterir ve bu değerlerin yaklaşık değerleri belirttiğini unutmamanızda yarar bulunmaktadır.

·        Kadınlar adına üretilen uyku tulumları çoğunlukla 2 boyda üretilir. Standart/Regular beden 168 cm ve Uzun / Long beden 170-183 cm boy arasında olan uyku tulumları kadınlar için üretilir.

·        Erkekler adına üretilen uyku tulumları da 3 boyda üretim yapılmaktadır. Kısa beden 168 cm, Standart /Regular beden ise 170 – 183 cm ve Uzun / Long bedenler ise 185 – 198 cm boya sahip erkekler adına üretilmektedir.

Uyku Tulumu Neye Göre Alınır?

Çoğunlukla sentetik ve kaz tüyü olarak iki değişik malzemeden üretilen uyku tulumları normal ve ekstrem ısı ayarına göre sınıflandırılırlar. Uyku tulumu tercih edilirken önemli olan, hangi mevsim ve hangi hava şartlarında kullanım göreceğidir, kullanan kişinin erkek / kadın cinsiyeti vb. kriterlere göre tercih edilmelidir.

Uyku Tulumu ile Çorap Giydirilir Mi?

Lastikli sıkan bir kıyafet giyilmesi tavsiye edilmez. Dolayısı ile yaşam şartına elverişli oda ısısını sağlanıyorsa (uyurken 18 derece kadar olması gerekmekte) çorap giymelerine gerek duyulmaz. Çoğunlukla tek parça tulumlar uyku için idealdir. Ayağı duruma göre açık olan ya da patikli olan tulumlar tercih edilmesi önerilir.

Uyku Tulumu Yıkanır Mı?

·        Kaz tüyü ürünleri makinede yıkamak adına yalnızca kaz tüyü ürünlere özel üretimi yapılmış sıvı deterjan tercih edilmeli. Çünkü kaz tüyü için üretilen sabun ya da deterjanlar uyku tulumunun dolgusu adına en doğru seçim olacaktır. Normal deterjan ya da sabun kullanmaktan kesinlikle; bunlar fazlaca serttir ve dolgu malzemesine zarar gösterir. Kaz tüyü bir ürünü yıkarken kesinlikle tenis topu ile beraber yıkamayı ihmal etmeyin. Tulumun ve kullanacağınız deterjanın kullanma talimatlarına uymaya özen gösterin.

·        Uyku tulumunuz sentetik dolguya sahipse kokusuz bir sıvı deterjan tercih etmeniz gerekmekte. Yerel marketlerden ya da online sitelerden sentetik malzemeler için özel bir deterjan almaya özen gösterin. Kokusuz olduğu müddetçe makinede yıkarken bir tutam sıvı yumuşatıcı da tercih edebilirsiniz. Uyku tulumunu temizlemek adına ne kadar deterjan kullanacağınızı seçmek adına yıkama talimatlarına göz atın. Kesinlikle toz deterjan, toz yumuşatıcı ve çamaşır suyu kullanmayın.

Uyku Tulumu Hasta Eder Mi?

Uyku tulumunun hasta ettiğine dair herhangi bir bilgi mevcut değildir.

Uyku Tulumu Olmadan Kamp Yapılır Mı?

Uyku Tulumu kamp yapılacağı zaman kullanacağınız en mühim ekipmanlardan bir tanesidir. Özellikle soğuk hava durumlarında kamp yaparken en güzel bütçeyi hak ediyor. Mevsimine göre doğru uyku tulumu donanımına sahip olunması, huzurlu ve güvenli bir gece uykusu yaşamanıza olanak sağlar.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

SPOR Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir