The Walking Dead Benzeri Diziler Nelerdir?

The Walking Dead Benzeri Diziler Nelerdir?
01.03.2022 17:30
Zombi dizileri arasında dünya çapında ses getiren The Walking Dead büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Severek izlenen The Walking Dead benzeri diziler hayranlar tarafından merak konusu oldu. The Walking Dead benzeri diziler internet platformları aracılığı ile sorgulanıyor.

The Walking Dead; 31 Ekim 2010 tarihinden bu yana 11 sezondur dünya gündemini alt üst eden bir dizi konumunda yer alıyor. Dünya çapında bir hayran kitlesi edinen The Walking Dead dizisi büyük ses getirdi. Dizinin hayranları The Walking Dead’e doyamazken benzeri dizileri sorgulamaya başladılar. The Walking Dead benzeri dizi oyuncusu kimler ve neler olduğu dizinin hayran kitlesi tarafından araştırılıyor. The Walking Dead benzeri diziler; Dead Set, Aftermath, Death Valley, iZombie, In The Flesh, Z Nation gibi dizilerdir. The Walking Dead tarzı zombi temalı diziler, dünya çapında popülerliği ile dikkat çekiyorlar.

Dead Set ( 2008 )

Dead Set; 5 bölümlük bir mini dizi olarak karşımıza çıktı. Konu olarak dikkat çeken Dead Set; Biri Bizi Gözetliyor adlı programda yarışan ve dünyadan haber alamayan yarışmacıları anlatıyor. Bulundukları yerin dışında başlayan virüs salgını ile zombi istilası başlar ancak program yarışmacılarının bu durumdan haberi yoktur. Bir süre sonra virüs salgını yarışmacılara da sıçrar ve macera dolu serüven başlar.

Aftermath ( 2016 -)

Dünyada meydana gelen fırtınalar, meteorlar, depremlerden sonra insanlar pek çok çeşitli hastalığa yakalanmıştır doğaüstü ve açıklanamayan sebeplerden insanlar garip davranışlar sergilemeye başlar. Aftermath; kargaşa içerisinde bir çiftlik evine sığınan Copeland ailesinin hikâyesini ele alıyor. Aile karantina altına alınan Yakima bölgesine gitmeye karar verir, kızlarının kaybolması ile yola çıkan ailenin yolculukta başlarına çeşitli olaylar gelir.

Death Valley ( 2011 )

Death Valley dizisinde vampirler, kurt adamlar ve zombiler normal hayatın bir parçası haline dönüşüyor. Doğaüstü yaratıkların yol açtıkları karmaşaları çözme görevi de polis teşkilatına veriliyor. Doğaüstü yaratıkların açtıkları sorunları çözmek ile görevlendirilen Undead Task Force biriminin maceralarını program yapmaya çalışan bir televizyoncunun gözünden izliyoruz.

iZombie ( 2015 – 2019 )

iZombie; Zombiye dönüşen bir tıp öğrencisi Liv, Adli Tıp Kurumu’nda işe girer. Liv bu iş sayesinde çalıştığı yerde yiyebileceği beyinler bulmayı amaçlar ki insanlığını koruyabilsin. Fakat Liv zaman içerisinde fark eder ki yemiş olduğu her beyin cesedin sahibinin anılarını kafasının içerisinde duymasına neden olur. Bu özelliği kullanmaya kadar veren Liv, kimin işlendiğini bilmediği cinayet vakalarını patronu ve bir polis dedektifinin yardımı ile çözer. 

In The Flesh ( 2014 – 2015 )

In The Flesh dizisi uyanıştan dört yıl sonrasını anlatıyor. Gönüllü İnsan Kuvvetleri, zombi ayaklanmalarını bastırmış ve tüm zombiler ya öldürülmüş ya da hapsedilmiştir. Hapsedilen zombiler Norlfork’da tedavi edilerek topluma geri kazandırılmıştır. Dizide temel olarak Topluma Geri Kazandırılma projesi kapsamında hikâyenin merkezinde yer alan ana karakter Kieren Walker’ın kasabaya geri dönüşü anlatılıyor.

Z Nation ( 2014 – 2018 )

Z Nation dizisi bir zombi virüsünün insanlığı kırıp geçirmesinin ardından 3 yıl sonra yaşananları anlatıyor. Bir grup bu virüse bağışıklığa sahip olan tek insanı New York’tan Kaliforniya’ya götürmek zorunda kalır. Bölgede bulunan tek laboratuvar bu kişinin kanını beklemektedir. Aynı zamanda Amerika’da 3000 kilometre uzunluğunda bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir