Saray Koleksiyonları Müzesi 2023 Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Saray Koleksiyonları Müzesi 2023 Giriş Ücretleri Ne Kadar?
30.01.2023 22:23
Türkiye’nin tarihine tanıklık eden en önemli mekanların 2023 yılındaki ziyaret bedellerine birlikte bakalım. Peki 2023 Saray Koleksiyonları Müzesi, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Saat Müzesi giriş ücreti ne kadar? 2023 yıldız Çini ve Porselen Fabrikası, Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası, Adalar Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti ne kadar? Sizin için araştırdık.

Saray Koleksiyonları Müzesi Milli Saraylar kapsamında sayılan bir müzedir. Depo, sanat galerisi, müze olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Pazartesi günleri dışında her gün ziyaret edebilirsiniz.

(müze kart sahipleri için ücretsizdir)

Turist: 60 TL

İndirimli Fiyat: 10 TL

Yetişkin: 25 TL

Ayasofya Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Dünya tarihinin en önemli ve en güzel yapılarından biri Ayasofya’dır. İlk yapıldığı zaman bir kilise olarak inşa edilen Ayasofya’nın anlamı ise “Kutsal Bilgelik“ demektir. 24 Temmuz 2020’de Cuma namazının eda edilmesiyle resmen cami olarak ilan edilmiştir. 2020 yılından beri Ayasofya’ya giriş ücretsizdir.

Dolmabahçe Saat Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Dolmabahçe Sarayı Milli Saraylar kapsamında yer alan diğer müzeler gibi Pazartesi günü dışında her gün ziyarete açıktır. 2023 Dolmabahçe giriş ücretlerine birlikte bakalım. Dolmabahçe giriş ücreti 90 TL olarak belirlenmiştir. Dolmabahçe+ Harem(kombine): 150 TL’dir. Dolmabahçe+ Harem+ Milli Saraylar Tablolar Müzesi Bileti: 200 TL’dir.

Yıldız Çini Ve Porselen Fabrikası 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Geleneksel çini ve porselenlerin sergilendiği müze 2018 yılında Milli Saraylara bağlanmıştır. Yıldız Çini ve Porselen Fabrikasının 2023 giriş ücretlerine birlikte bakalım.  Yetişkin: 25 TL, Turist: 60 TL, İndirimli: 10 TL. Ayrıca müze hafta sonu ziyarete kapalıdır. 

Hereke Halı Ve İpekli Dokuma Fabrikası 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Hereke kumaş desenleri kaybolmaya yüz tutmuş desenleri tekrardan işleyerek gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor. Bugün hala üretimin devam ettiği fabrika bir müze-fabrika olarak hizmet vermektedir. 2023 giriş ücreti yetişkin: 30 TL, indirimli: 15 TL’dir.

(müze kart sahipleri için ücretsizdir)

Adalar Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Adalar müzesi İstanbul Adalar bölgesinde yer almaktadır. Pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açıktır. 2023 yılında Adalar Müzesinin ziyaret bedeli 12 TL’dir. Müze kart geçerli değildir. Ayrıca indirimli bilet uygulaması bulunmaktadır. İndirimli bilet 5 TL’dir.

İstanbul Oyuncak Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ünlü yazar Sunay Akın tarafından oluşturulan İstanbul Oyuncak Müzesi nostaljiyi yaşamak ve zaman tünelinin içinde kaybolmak isteyen yetişkin ve çocuklar için çok güzel bir uğrak noktasıdır. Müzede 18.yy başından günümüz oyuncak modellerine kadar birçok döneme şahitlik eden oyuncaklara göz atabilirsiniz. Müzede sergilenen oyuncaklar çok uzun bir yolculuk sonucu raflarda yerini almış ve titizlikle seçilmiştir. 2023 (23 Ocak’ta güncellenen fiyatlar) yılında Oyuncak Müzesini ziyaret etmenin bedeli ise 95 TL olarak belirlenmiştir. 3+çocuk, 65 yaş üstü, öğretmen ve öğretim görevlileri için fiyat 50 TL’dir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir