DEM Partisi, İstanbul, Bolu ve Antalya'da Güçlü Adaylarla Yerel Seçimlere Hazırlanıyor

DEM Partisi, İstanbul, Bolu ve Antalya'da Güçlü Adaylarla Yerel Seçimlere Hazırlanıyor
05.02.2024 18:13
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM),İstanbul, Bolu ve Antalya'da 3 büyükşehirde aday çıkarma kararı aldı. İstanbul'da aday belirleme süreci devam ederken, Bolu'da Veli Saçılık ve Antalya'da Kemal Bülbül, DEM Partisi'nin güçlü adayları olarak açıklandı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM),bugün düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, yerel seçimlere yönelik önemli kararlarını açıkladı. Parti, İstanbul, Bolu ve Antalya'da aday çıkarma kararı alarak, seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belirlenecek aday henüz netleşmedi, ancak DEM Partisi, bu kritik büyükşehirde de mücadele edecek bir aday göstermeye kararlı. Diğer yandan, Bolu'da DEM Partisi'nin adayı kesinleşti; Veli Saçılık, Bolu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak isim olarak belirlendi.


Antalya'da ise DEM Partisi, güçlü bir ismi sahaya sürmeye karar verdi. Kemal Bülbül, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için DEM Partisi'nin adayı olarak belirlendi. Partinin bu seçim stratejisi, yerel yönetimlerde etkili bir rol oynamayı hedefliyor.

DEM Partisi sözcüsü Ayşegül Doğan, MYK toplantısıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yerel seçim gündemiyle toplanan Merkez Yürütme Kurulumuz sürüyor. En önemli konularımızdan biri İstanbul. Yarın saat 14:00’te İstanbul ve diğer kentlere ilişkin tutumumuzu genel merkezimizde açıklayacağız" dedi.

DEM Partisi, aday belirleme sürecindeki kararlılığı ve güçlü adaylarıyla yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Ayşegül Doğan, 4 Şubat'taki basın toplantısıyla birlikte birçok kentte yarışacak adayların isimlerini de açıklayacak.
Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir