YSK Şoför Maaşları 2023 Ne Kadar?

YSK Şoför Maaşları 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:59
YSK 2023 şoför, şube müdürü, memur, maaşları ne kadar? YSK 2023 personel, zabıt katibi alımı ne zaman, başvurusu nasıl yapılır, üyeleri kimlerdir? En çok başvuru yapılan kurumlardan biri olan YSK’nın 2023 personel maaşlarına birlikte bakalım.

Birçok aday YSK’nın internet sayfası üzerinden kadroları takip etmektedir. Bu kadrolardan en revaçta olanlarından biri ise şoförlük kadrosudur. Adaylardan özel ve genel şartların eksiksiz sağlanması beklenmektedir. Bunun en başında TC vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, KPSS’ den 70 ve üzeri puan almış olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak gibi pek çok özelliğe dikkat edilmektedir. YSK 2023 yılında Şoför maaşları ise 13. Bin TL’den başlamaktadır.

YSK Şube Müdürü Maaşı 2023 Ne Kadar?

YSK şube müdürü olabilmek için kurum içerisinde yapılacak sınavlara girmek ve belli özel-genel şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Ocak- Temmuz dönemi yeni maaş tablosunda YSK şube müdürü maaşları da yer almaktadır. Buna göre YSK şube müdürlerine 2023 yılında (1/4 lisans mezunu) 19.810 TL maaş ödemesi yapılacaktır.

YSK Personel Alımı 2023 Ne Zaman?

YSK her dönem personel alımı yapabilmektedir.  İhtiyaç doğrultusunda kadro açan ve bunu www.ysk.com sayfasının “duyurular“ kısmından adaylara duyurmaktadır. YSK KPSS puanına göre başvuru kabul etmektedir. En yüksek puandan başlayacak şekilde kadro sayısının 5 katı kadar aday çağırır. Başvuru ve sonuçları www.ysk.com adresinden takip edebilirsiniz.

YSK Personel Alımı 2023 Başvurusu Nasıl Yapılır?

YSK her sene belli sayıda farklı pozisyonlarda, kurumun ihtiyacına göre kadro açar. Bu kadrolara www.ysk.comresmi internet sayfası üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında şahsen ya da posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.

YSK’da Çalışan Memur Maaşları 2023 Ne Kadar?

Memur adaylarının oldukça rağbet gösterdiği bir kurum olan YSK’nın memur maaşları merak edilmektedir. YSK kurumu içerisinde zabıt katipleri, mühendisler, şoförler, bilgisayar işletmenleri gibi birçok memur kadrosu bulunmaktadır. 2023 yılında bir YSK memurunun maaşı ortalama olarak 11.500 ile 20.000 TL arasında değişmektedir.

YSK 2023 Üyeleri Kimlerdir?

Yüksek Seçim Kurulu üyelerimiz merak edilmektedir. İşte 2023 YSK üyelerimiz.

. Ahmet Yener: Başkan

. Ekrem Özübek: Başkanvekili

. Ali Ürker: Üye

. Orhan Usta: Üye

. Battal Öğüt: Üye

. Talip Bakır: Üye

. Dr. Serdar Mutta: Üye

. Mahmut Akgün: Üye

. Feyzi Eroğlu: Üye

. İsmail Kalender: Üye

. Ali Çopur: Üye

YSK Zabıt Katibi Alımları 2023 Ne Zaman?

Seçim kurullarında, adliyede görülen davalarda ve tüm kalem işlerini kapsayan görevlerde sorumlu olan meslek grubuna zabıt katibi denilmektedir. Zabıt katipliği en çok başvuru yapılan kadrolardan biridir. Bunun için YSK kurumunun kendi içinde yaptığı sözlü sınava girmeye hak kazanmanız gerekmektedir. Bu zabıt katibi olabilmenin ilk adımıdır. Başarılı adaylar yine YSK internet sayfasından açıklanmaktadır. En son geçtiğimiz yıl kadro açılan YSK’da zabıt katipliği için açılan kadro bilgisine ulaşamadık. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir