Şahmaran Dizisi Nerede Çekiliyor?

Şahmaran Dizisi Nerede Çekiliyor?
07.01.2023 20:16
Şimdiden netflix yapımları arasında en güçlü proje olarak gösterilen şahmaran dizisine yakından bakalım. Şahmaran dizisi nerede çekiliyor, yönetmeni kimdir, senaristi kimdir, uyarlama mı? Şahmaran dizisi oyuncuları kimlerdir, konusu nedir, hikayesi nedir? Yazımızda detaylarına yer verdik.

İlk kez Eylül ayında sete çıkan şahmaran projenin duyulduğu ilk günden beri herkes tarafından merak ediliyor ve sabırsızlıkla bekleniyor. Dizinin çekimleri değişik atmosferleri ile tanınan Tarsus, Adana ve Datça’da gerçekleşmiştir. Dizinin oyuncuları dizinin çekimleri bitene kadar Adana’da ikamet etmiş İstanbul’a çok kısıtlı zamanlarda gelmişlerdir.

Şahmaran Dizisi Yönetmeni Kimdir?

Şahmaran dizisi 20 Ocak’ta tüm bölümleriyle netflix platformunda yayınlanacak. Dizi şimdiden büyük bir izleyici kitlesi tarafından merakla beklenmektedir. Şahmaran dizisinin yönetmenliğini klip ve belgesel yönetmenliği ile tanınan ödüllü yönetmen Umur Turagay üstlenmiştir. Umur Turagay ayrıca karışık pizza, suskunlar, hayat hanım, ölene kadar, ikimizin yerine, güzelliğin portresi, yarım kalan aşklar projelerinin de yönetmenliğini yapmıştır.

Şahmaran Dizisi Senaristi Kimdir?

Netflix’de tanıtım videoları dönmeye başladıktan sonra izleyiciyi daha da büyük bir merak sarmaya başladı. Fragmanda yer alan görüntüler izleyicinin üzerinde çok büyük etki uyandırdı. Dizinin senaryosu ise daha önce birçok başarılı yapımın senaristliğini üstelenen Pınar Bulut’a emanet edilmiştir. Pınar Bulut daha önce dünyayla benim aramda, suskunlar ve Ezel gibi dizilerin de senaryosunu yazmış olan başarılı bir kalemdir.

Şahmaran Dizisi Uyarlama Mı?

Şahmaran dizisi projesi duyurulduktan kısa bir süre sonra tanıtım videosu netflix ‘in yeni ve popüler seçeneğinde “ beklemeye değer“ içeriklerde yerini almıştır. Dizi ile ilgili detaylar haliyle merak edilmektedir. Dizinin senaryosunu başarılı isim Pınar Bulut kaleme alıyor ve yönetmenliğini ise Umur Turagay yapacak. Ancak dizinin özgün ya da uyarlama olup olmadığı hakkında net bir açıklama bulunmamaktadır.

Şahmaran Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Şahmaran dizisi konusu kadar yıldız kadrosuyla da dikkat çekmektedir. Dizinin başrollerini daha önce birçok kaliteli projede yer alan, Türkiye’nin en başarılı, en çok aranan yüzlerinden biri olan ve uzun süredir dizi veya film projeleri içerisinde görmediğimiz, izlemekten son derece keyif aldığımız isim Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz paylaşacak. İkiliye ayrıca çok değerli oyuncular da eşlik edecek. Mert Ramazan Demir, Mert Bilge Aslan, Berfu Halisdemir, Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Ebru Özkan projede yer alan diğer başarılı isimlerdir.

Şahmaran Dizisi Konusu Nedir?

Şahmaran dizisi egzotik mekanları ve konusu ile merak edilmektedir. Çekimlerin tamamı Adana ilinde Tarsus ve Datça ilçelerinde gerçekleştirilmiştir. Dizinin konusu dünyanın birçok kültüründe bulunan Şahmaran’ı konu almaktadır. Eski duvar motiflerinde oldukça rastlanılan üstü kadın başı alt tarafı ise yılan olan bu figüre denilmektedir. Birçok kültürde Şahmaran gömülü hazinelere bekçilik eder, bakışı ve soluğu ile öldürücüdür. Öldükten sonra da kendi ruhunun kızına aktarıldığına inanılmaktadır. Dizinin konusu Şahmaran kehaneti etrafında geçecektir.

Şahmaran Dizisi Hikayesi Nedir?

Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in üstlendiği dizi Şahmaran 20 Ocak’ta Netflix’de başlayacak. Dizinin hikayesi ise Öğretim görevlisi olarak Adana’ya gelen Şahsu’nun burada geçmişiyle hesaplaşmasıyla başlayacaktır. Burada sıradışı bir topluluk olan ve Şahmaran soyundan geldiklerine inanılan “Mar“ isimli bir grup ile tanışacaktır. Şahsu’nun gelmesi ile birlikte yarım kalan kehanetin tamamlanması beklenecektir. Şahsu’nun yolu Maran ile kesişecek ve bu karşılaşma yakın bir zamanda aşka dönüşecektir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir