Ömer Dizisi Konusu Nedir?

Ömer Dizisi Konusu Nedir?
02.01.2023 22:50
Fragmanı ile olay yaratan Ömer dizisi hakkında merak edilen soruları cevapladık. Ömer dizisi konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, nerede çekiliyor, hangi diziden uyarlama? Ömer dizisi yönetmeni kimdir, ne zaman başlayacak, hangi camide çekiliyor?

Hayatlarını farklı şekilde yaşayan iki ailenin çocuklarının yaşadıkları imkansız aşkı anlatan bir dizi olmaktadır. Yıllar sonra mahallesine geri dönen gamzenin Ömer’e aşık olması ve bu aşkın önündeki engellere rağmen tüm güçleri ile aileleri ikna etme süreçlerini dram şeklinde anlatan bir konusu vardır. Farklı kültürlere ve yaşam şekline sahip olunan hayatlarını bakış açılarının değerlendirilmesi ile anlatılıyor. Fragmanı çok dikkat çekmiş ve şimdiden hayranlarının beklemesi sosyal medya da olay yaratmıştır.

Ömer Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Oyuncularını ekranlardan sürekli takip ettiğimiz ve sevdiğimiz bir kadrodan oluşur. Selahattin Paşalı Gökçe Bahadır, Barış Falay, Merve Dizdar, Zerrin Sümer Onur Bilge gibi ünlü isimlerin buluşmasından meydana gelen bir yapımdır. Hem dizinin konusu hem de oyuncularının güzel seçilmiş olması dizinin şimdiden bir merak konusu haline gelmesini sağladı.

Ömer Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dizi İstanbul’da çekiliyor. İstanbul’u tam anlamıyla anlatan ve güzel aşklarını ekrana getirecek olan yapımlardan biri olacaktır. Hem içerik olsun hem de oyuncuları ile beraber güzel bir iş olacağı kulislerde konuşulmaktadır. Dizinin çekimleri he sahnesi İstanbul’un her semtinde çekilecek kıvamda yazılmıştır. Muhafazakar bir aileyi ve farklı daha açık yaşama mensup olan ailenin çocuklarının aşk ilişkisi anlatacaktır.

Ömer Dizisi Hangi Diziden Uyarlama?

Ömer dizisi yabancı bir dizi olan Shtısel dizisinden uyarlama olduğu biliniyor. Dizi yabancı olup yabancı muhafazakar bir aileyi anlatsa da türk yapımcılar bunu türk usülu bir olaya aktarmış ve bu çerçevede olayın gerçekleşmesini sağlamışlardır. Dizi de farklı senaryolu bir yapım olmasından ötürü fragmanı da çok dikkat çekmiştir. Oyuncuları ile beraber bambaşka bir boyutta anlatılan dizinin içeriği de çok konuşuluyor.

Ömer Dizisi Yönetmeni Kimdir?

Ömer dizisinin yönetmeni Cem Karcı olduğu biliniyor. Genç bir yönetmen olmasına rağmen şimdilerde güzel işlere imza atmış ve güzel girişimlerde bulunmuştur. Çektikleri fragman yayının da seyircinin gözüne kestirmesi dizinin izleneceğine inanılmaktadır. İçerik ve konusu bakımdan yabancı bir dizden alınsa da Tük örf ve adetlerine göre uyarlanmış bir dizi olacağı söz konusudur. Bu yüzden herkesin kendi imkansız gibi görünen aşkından bir parça şeyler hissedeceği dizilerden biri olacaktır.

Ömer Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Dizinin televizyonda fragmanları verildi. Tam ne zaman başlanacağı da merak konusu olmaktadır. Dizi için uygun zaman ve tarih tam net değildir. Fakat yakın bir zamanda ekrana girerek yayına başlanılacağı konuşuluyor. Şu an birkaç bölümü çekilmiş olup hala devam eden bölümleri seyircileri için buluşturmak üzere bekleniyor.

Ömer Dizisi Hangi Camide Çekiliyor?

Üsküdar Valide Atik camisinde çekilmektedir. Gösterişli ve hayran bırakacak bir cami yapısına sahip olan bu camide tüm konunun geçmeyeceği de biliniyor. İmam bir baba ve oğlun iş hayatı dolayısıyla cami de ön plana gelmiştir. Caminin önemi ve diğer dini konuların dizi de ayrı bir yere sahip olduğu da biliniyor.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir