Motor Kaskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Motor Kaskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
13.01.2022 13:00
Motor kaskı motor için takılması gereken ekipmanlardan biridir. Motor kaskı büyük ölçüde bir önem taşır. Motor kaskı motor için koruyucu ekipmanlardan biridir. Motor kaskı nasıl temizlenir, nereden alınır, kask ölçüsü nasıl alınır sorularını sizler için yanıtladık.

Motor kaskı, motosiklet binmeden önce güvenliği için takılması gereken koruyucu ekipmanlar bir tanesidir. Motor kaskı motor öncesi takılması gereken ekipmanlardan biri olmasının yanı sıra koruyucu özelliği ile bilinmektedir. Bir düşme esnasında Kafatası kısmına ciddi ölçüde koruyan ve büyük bir önem taşıyan motor kaskı motor süren bir kişi için takılması gereken bir ekipmandır. İnsanın kafatasına karşı gelecek olan zararları en aza indirmek için motor kaskı takılmalıdır. Motora binmeden önce takılması gereken ekipmanlardan biri olmasının yanı sıra, takılmadığı süre boyunca motora kesinlikle binmemek gerekir. Motor kaskı baş kısmını ciddi ölçüde korumaktadır. Ciddi yaralanmalara karşı kafatasını büyük bir şekilde koruyan motor kaskı ölümleri en az seviyeye indirmek için de takılan bir ekipmandır. 

Motor Kaskı Nasıl Temizlenir?

Motosiklet kaskı, motorcu için gerekli olan bir ekipmandır. Motor kaskı temizlemek için birçok yönteme başvurulur. Motor kaskı en sağlıklı yollardan biri olarak temiz nemli bir bez yardımı ile deterjan yardımıyla temizlenir.

Motor Kaskı Nereden Alınır?

Motor kaskı, motorcular için gerekli olmanın yanı sıra çoğu motorcu aksesuarı satan yerden de temin edilebilir. Motor kaskı çoğu İnternet sitelerinden de temin edilebilir. Motor kaskı kesinlikle takılması gereken ve motor üstünde kullanılması gereken bir ekipmandır.

Motor Kask Ölçüsü Nasıl Alınır?

Motor kaskı ölçüsü almak, aslında çok basit bir işlemdir. Motor kaskı almadan motor kask ölçüsü alınmalıdır. Aksi taktirde yanlış bir motor kask seçimi yapılmış olacaktır. Motor kask ölçüsü almak için, başınızın çevresini yaklaşık olarak tam 1 cm üzerinden ölçerek, bulabilirsiniz. Kaskı tam olarak taktığınızda baş kısmınıza tam bir şekilde oturmalıdır. Kaskın içindeki astarın ise zaman ile %5 ile %10 arasında esneme payının da olacağı önceden düşünülmelidir. Baş kısmına tam oturmayan motosiklet kaskı kaza anında ise hiçbir önem teşkil etmez. Motor kaskı ölçüsü de bu sebepten ötürü oldukça önemlidir. Motor kaskı ölçüsü yanlış alan bir kişi aynı zamanda yanlış bir motor kaskı seçimi de yapmış olacaktır. Yanlış bir motor kaskı seçimi yapan bir kişinin motor kaskı, bir motor kazasında kafatasını hiçbir şekilde koruyamayacak olmasının yanı sıra kaza anında kafasından da fırlaması büyük bir risk taşır. Motor kask ölçüsünü doğru bir şekilde almak bu yüzden çok fazla önemlidir. Motor kaskı almak için doğru bir motor kask ölçüsü alınmalıdır. Motor kask ölçüsü ciddi bir biçimde önemlidir. Motor kask ölçüsünü yanlış alan bir kimse, motor kaskı seçiminde oldukça dar bir kask veya gevşek bir kask alacaktır. Gevşek kask kaza anında büyük bir risk taşıyarak kişinin kafasından çıkabilir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir