Marc Marquez Hakkında Merak Edilenler

Marc Marquez Hakkında Merak Edilenler
16.01.2022 17:00
Marc Marquez, 17 Şubat 1993 doğumlu bir İspanyol Motosiklet yarışçısıdır. Motor konusunda bayağı büyük bir ilgisi olan Marc Marquez’in motora olan merakı ufaklıktan beri gelmektedir. Motor yarışlarına adım attığı andan itibaren kendini kısa sürede tanıtmayı başaran bir isim olmuştur. Marc Marquez motoru nedir, kaç kez şampiyon oldu, kaç yaşında? Marc Marquez kazası nasıldır, maaşı ne kadar, şampiyonlukları kaç tanedir? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Marc Marquez hakkında merak edilen birçok şey vardır. Marc Marquez İspanya’nın Cervera eyaletinde dünyaya gelmiş bir isimdir. 28 yaşında olan bu isim kendinden motor camiasında birçok kez bahsettirmiş olmayı başarmıştır. Marc Marquez’i çoğu insan motorlardan dolayı tanımaktadır. Marc Marquez, birçok defa motor yarışlarına çıkmış kendinden birçok kez de bahsettirmiş bir isim olarak tanınmıştır. Dünya şampiyonluğu ile de tanınmış başarılı bir motorcudur.

Motor üstünde çok dikkatli ve başarılı bir isim olan Marc Marquez, üstün başarısını bizlere çok iyi bir şekilde de yansıtmıştır. Marc Marquez 2013, 2014, 2016, 2017,2018 ve 2019 yılları arasında MotoGP Dünya Şampiyonasını kazanmıştır. Marc Marquez bu üstün başarılarından sonra Dünya Şampiyonasını da kazanması adeta sevenleri ve ailesi tarafından gurur verici bir davranış halini almıştır. Bu durum karşısında Marc Marquez’de tabii ki sevinmiştir. Marc Marquez arkasında birçok seven ve adından bahsettiren insan bırakmıştır. Marc Marquez’in bu kadar da çok sevilmesi, yarış hayatının çok iyi geçmesinin yanı sıra iyi de bir kişiliğinin söz konusu olmasıdır.

Marc Marquez Motoru Nedir?

Marc Marquez motorlara karşı çok ilgilidir. Marc Marquez’in motor numarası ise günümüzde 93 olarak bilinmektedir. Marc Marquez birçok motora binmiştir. Genellikle Honda olarak bilinmektedir. 

Marc Marquez Kaç Kez Şampiyon Oldu?

Marc Marquez motor yarışlarında üstün bir performans sağlayan bir motor yarışçısıdır. Birçok kez üstün başarıya imza atan Marc Marquez’in kendini tekrarlayan ödülleri de mevcuttur. Toplamda 8 defa dünya şampiyonluğunu kazanmaya imza atmıştır.

Marc Marquez Kaç Yaşında?

Marc Marquez 17 Şubat 1993 doğumlu bir motor yarışçısıdır. Marc Marquez 28 yaşındadır. Çok genç bir isim olan Marquez, kendini çok sevdirmiş bir isimdir.

Marc Marquez Kazası Nedir?

Marc Marquez için motor vazgeçilmez bir tutku olarak görülmektedir. Marc Marquez’de çoğu motorcunun yaptığı gibi kazalara karışmıştır. Marquez, antrenman sırasında sağa doğru dönülen virajda hakimiyetini kaybedip motordan fırlamıştır. Dizlerinin üstüne düşen Marquez sevenlerini korkutsa da korkutucu bir şey olmamıştır.

Marc Marquez Şampiyonlukları Kaç tanedir?

Marc Marquez motor üstünde birçok başarıya imza atmış bir isimdir. Marc Marquez’in şampiyonlukları da bulunmaktadır. Toplam 8 kez dünya şampiyonluğunu kazanan Marquez gönüllere kısa süre içerisinde taht kurmayı başaran bir motorcu olmuştur.  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir