Kudret Narı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kudret Narı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
30.03.2022 15:00
Kudret narı, kabakgiller familyasına ait, tropikal iklim bölgelerinde yetişen ve hem gıda hem de ilaç amacı ile kullanılan bir bitki türüdür. Bu sebeple insanların aklında bu bitki ile ilgili pek çok soru bulunmaktadır. Biz de yazımızda kudret narı ile ilgili bilinmesi gerekenleri, kudret narının bozulup bozulmadığı gibi merak edilen konulara yer verdik.

Kudret narı, sindirim sistemi rahatsızlıklarına doğal destek sağlayan bir bitkidir. Helicobacter Pylori bakterisinin üremesini engelleyerek, mide, bağırsak enfeksiyonlarının iyileşmesine yardım eder. Hücrelerin glukoz almasına ve insülin salmasına yardım edip kan şekerinin düşmesine yardımcı olur. Şeker hastalığına iyi gelir. HIV’yi baskılar. Kanser hücrelerinin gelişmesini engeller. Kudret narının meyvesi bal ve zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanmaktadır.

Aktarlardan hazırlanmış bir şekilde bulunabilmektedir. Tüketilme şekli sabah ve akşam yemekten önce bir tatlı kaşığı şeklindedir. Kapsül ilaç olarak satılanlar ise günde 2-3 kez kullanılabilmektedir. Kudret narının sıvı şeklini gereğinden fazla tüketme ishal ve karın ağrısı yapabilmektedir. Tohum halinin gereğinden fazla tüketimi ise ateş, baş ağrısı, komaya sebep olabilmektedir. Hamile olan kadınların bu bitkiyi kullanmaması gerekmektedir. Ayrıca hipoglisemi, düşük kan şekerine sahip insanlar da bu bitkiyi tüketmemelidir.

Kudret Narı Bozulur Mu?

Taze kudret narı bitkisi, buzdolabının sebzelik kısmında yaklaşık 1 hafta kadar bekleyebilmektedir. Zeytinyağlı kudret narı ise, güneş görmeyen, nemli olmayan, serin bir yerde tutulduğunda ise uzun yıllar boyu saklanabilmektedir. Ancak buzdolabına koyduğunuzda donacağından dolayı tüketimi zorlanacaktır.

Kudret Narı Cinsel Faydaları

Vücudun çeşitli bölgelerine pek çok yararı olduğu bilinen kudret narı tüketildiğinde cinsel yönden de insana güç vermektedir. Zeytinyağlı kudret narının bir çorba kaşığı miktarında kâseye konularak üstüne de bir çorba kaşığı süzme bal eklenip karıştırıldıktan sonra tüketilmesi cinsel gücü arttırmaktadır. Doktorlar bu karışımın doğal Viagra etkisi yaptığından bahsetmektedirler.

Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Kudret narının pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir ve insanlar bu hastalıkların hangileri olduğunu merak etmektedirler. Kudret narı, diyabet hastalığına, kolesterol hastalığına, karaciğer yetmezliğine, bağışıklık sistemi hastalıklarına, astım, soğuk algınlığı ve öksürük gibi solunum yolu hastalıklarına, kabızlığa iyi gelmektedir. Ayrıca kudret narı, kandaki toksinlerin temizlenmesinde ve vücudun kansere karşı korunmasında büyük bir rol oynar. Kudret narının saç kırıklarına, kepeğe, kuru ve kaşıntılı saç derisine, saç dökülmesine de iyi geldiği bilinmektedir.

Kudret Narı Zayıflatır Mı?

Her derde deva olan kudret narının kilo verme konusunda insan vücuduna yardım edip etmediği de merak konusu olmuştur. Kudret narı, yapısında az miktarda kalori, yağ ve karbonhidrat bulundurur. Bu sebeple tüketildiğinde birkaç saat boyunca tokluk hissi verir ve bu da insanların kilo vermesine katkıda bulunur. Ayrıca doktorlar tarafından kudret narının özellikle karın bölgesindeki yağları yakmada çok etkili olduğu ve tekrar yağ oluşumunu engellediği açıklanmıştır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir