Kuaför Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Kuaför Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?
25.10.2022 22:37
Günümüzde en çok rağbet gören kuaför salonları çok fazla kazanmaktadır. Kuaförlük mesleği ile ilgili araştırmaları meraklıları için yaptık. Kuaför dükkânı açmak için gerekenler nelerdir, gerekli belgeler nelerdir, ustalık belgesi nereden alınır? Kuaför salonu dekorasyonu fiyatları ne kadar, kdv oranı nedir, bir kuaför salonu kaç liraya açılır, ne kadar kazanır, ruhsatı nasıl alınır?

Kuaförlük dükkânı açmak için önce ustalık belgeniz olması gerekir. Ustalık belgesi olmayan kişiler dükkân açamazlar. Bu belgeleri halk eğitim merkezlerinden belli bir süre zarfında eğitim gerçekleştirilmesi ile alınır. Ya da bazı merkezlerden çıraklık ile başlarsanız ve sizleri devlet sınava tabi tutar. Devlet onaylı sınavlar ile ustalık belgenizi bir sene içinde almış oluyorsunuz.

Kuaför Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kişinin bu belgeyi alması için on sekiz yaşını doldurması gerekir. On sekiz yaşına kadar bir usta yanında çırak olarak çalışabilir. Daha sonra kuaförlük alanında mesleki sınavlar yapılır. Bu sınavlardan da geçerse usta belgesini alır. Usta belgesi tamamladıktan sonra kendine ait bir dükkân açmasına izi verilir. Gerekli muhasebe ve KDV gibi işlemleri uygulamaya başlar.

Kuaför Dükkanı Açmak İçin Ustalık Belgesi Nereden Alınır?

Ustalık belgesi MEB onaylı halk eğitim merkezleri verir. Ya da okuduğunuz okuldan lise tarzı okullarda bu eğitimler verilir. Eğer kız meslek lisesine gidiyorsanız. Okul sizi bir kuaför yanına çırak olarak yerleştirir. Bu da stajınız olur. Stajdan da belli miktarda ücret alarak ustalık belgenizi bu kurumlardan almış olacaksınız.

Kuaför Salonu Dekorasyon Fiyatları Ne Kadar?

2022 itibariyle dekorasyon fiyatlarında da bir artış görülür. En düşük bütçeli dekorasyonlar 20bin civarı başlar. 500 bine kadar uzayıp gider. Bu kişilerin bütçelerine göre değişiklik gösterir. Eğer kendi maddi durumunuza güveniyorsanız güzel bir salonda müşterileriniz daha güzelleştirme şansı bulabilirsiniz

Kuaför ve Güzellik Salonu KDV Oranı Nedir?

2022 itibariyle kuaför ve güzellik salonlarındaki kdv %18 olarak hesaplanmıştır. Tüm müşterileri uygulanan bu uygulama vergi dilimine girer. Mesleki açıdan ve bu tarz salonlarda uygulanması gerekir.

Bir Kuaför Salonu Kaç Liraya Açılır?

Günümüzde yani 2022 itibariyle en düşük 100 bin TL ile açılır. Çünkü enflasyonun artması ile tüm ürünlere de zam geldi. Bu sebepten ötürü en kötü ihtimalle yazdığımız fiyat aralığında açılmaktadır.

Kuaför Salonu Ne Kadar Kazanır?

Bir kuaför salonu günlük 10 bin de kazanır 100 TL de olabilir. Bu tamamen kuaförün kendini nasıl pazarladığına bağlı bir durumdur. Eğer kullandığı malzemeler kaliteli ve yaptığı iş doğruysa müşterileri onu adeta zengin hale dönüştürecektir. Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile bu alanda en çok para kazanılan alanlardan olduğu için şu an kuaförlük en çok kazanılan meslekler arasındadır.

Kuaför Salonu Ruhsatı Nasıl Alınır?

Kuaför salonun ruhsatını almak isterseniz o yerin mülkünü kendi üzerinize yapmanız gerekir. Ondan sonraki süreç tapuda kısa sürede tamamlanır. Bu süreçleri yapmanız gereken il doğru olay güvenli bir yerden alım satım yapmanız olacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir