Korku Dizisi Sevenlere: 10 Beğenilen Korku Dizisi Önerisi

Korku Dizisi Sevenlere: 10 Beğenilen Korku Dizisi Önerisi
25.07.2022 16:13
Korku dizileri izleyen ve takip eden pek çok insan vardır. Korku dizisi seven kişiler için; en iyi 10 korku dizisi önerisi nelerdir? Sorusuna yazımızda cevap verdik.

Kimilerinin en büyük tutkusu olan korku türündeki eserleri, kimilerinin fragmanını izlemeye bile dayanamadığı, uykusuz kalmaya devam ettiği eserlerdir. Geceyi uykusuz geçirmeye karar verenler için en iyi 10 korku dizisi listesi hazırladık.

1.Resident Evil


Resident Evil 2022, Andrew Dabb tarafından Netflix için geliştirilen bir Amerikan aksiyon korku akışı televizyon dizisidir.

2.All of Us Are Dead


All of Us Are Dead zombi kıyameti temalı, korku öğeleri barından bir Güney Kore televizyon dizisidir. Dizinin oyuncu kadrosunda Park Ji-hu, Yoon Chan-young, Cho Yi-hyun, Park Solomon, Yoo In-soo, Lee Yoo-mi, Kim Byung-chul, Lee Kyu-hyung ve Jeon Bae-soo gibi isimler yer almaktadır.

3.Hellbound


Hellbound, Yeon Sang-ho tarafından yönetilen, aynı adlı kendi webtoonuna dayanan, Güney Koreli bir kara fantezi televizyon dizisidir.

4.Slasher


Slasher, Aaron Martin tarafından yaratılan bir antoloji korku televizyon dizisidir. 4 Mart 2016'da Chiller'de ve 1 Nisan 2016'da Super Channel'da gösterildi. İkinci sezonun lisans hakları Ocak 2017'de Netflix tarafından satın alındı. İkinci sezon 17 Ekim 2017'de yayınlandı.

5.Sweet Home


Sweet Home, Song Kang, Lee Jin-wook, Lee Si-young ve Lee Do-hyun'un başrol oynadığı Güney Koreli bir kıyamet korku akışı televizyon dizisidir. Kim Carnby ve Hwang Young-chan'ın 2,1 milyardan fazla net görüntüleme elde eden aynı adlı Naver webtoon'una dayanan dizi, 18 Aralık 2020'de Netflix'te yayınlandı.

6.Fear the Walking Dead


Fear the Walking Dead, The Walking Dead serisinden önce yaşananları anlatan televizyon dizisi. Dizide zombi kıyametinin öncesi ve virüsün ortaya çıkış-yayılış süreçleri işlenmektedir. Dizinin ilk sezonunda dünyanın altüst olmuş halinin psikolojik etkilerine odaklanılmıştır.

7.Haunted


Perili, Propagate tarafından geliştirilen doğaüstü bir sözde belgesel. Antoloji dizisi, bireylerin veya insan gruplarının doğaüstü deneyimlerinden bahsettiği korku hikayelerine odaklanıyor. Altı bölümlük ilk sezon 19 Ekim 2018'de Netflix'te gösterildi. 2. Sezon 11 Ekim 2019'da Netflix'te yayınlandı.

8.Paranormal


Paranormal, Netflix yapımı dram-korku dizisidir. 1960'larda geçen dizide kendisini doğaüstü olaylara karşı karşıya bulan bir hematolog olan Dr. Refaat İsmail'in hikâyesini anlatıyor. Paranormal, Mısır'ın ilk orijinal Netflix dizisidir. 5 Kasım 2020'de Netflix'te yayınlandı.

9.The Order


The Order, Dennis Heaton tarafından oluşturulan ve Heaton, Shelley Eriksen, Rachel Langer, Jennica Harper, Penny Gummerson ve Jason Filiatrault tarafından yazılan bir Amerikan korku drama internet televizyon dizisidir. Dizi, 7 Mart 2019'da Netflix'te gösterime girdi.

10.Archive 81


Archive 81, Rebecca Sonnenshine tarafından geliştirilen ve yapımcılığını Paul Harris Boardman ve James Wan'ın üstlendiği korku dizisi. Bir film yapımcısının yangında zarar görmüş video arşivini tamir ederken ortaya çıkan olayları konu alan dizinin başrollerinde Mamoudou Athie ve Dina Shihabi bulunuyor.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir