Futbolcular Paralarını Nasıl Alıyor?

Futbolcular Paralarını Nasıl Alıyor?
12.12.2022 21:52
Futbol ülkemizde en çok takip edilen spor dalıdır. Futbolcular paralarını nasıl alıyor, sigara içebilri mi? Futbolcular sabah kahvaltısında ne yer, sigortalı mı? Steroid ve Supplement kullanabilir mi? Futbolcuların hakkında merak edilen soruları sizler için araştırdık ve bu yazımızda yanıtladık.

Bu durum liglere ve takımlara göre değişebilmektedir. Örneğin İngiltere’de futbolcular maaşlarını haftalık olarak almaktadır. Premier Ligi oyuncuları en yüksek maaşı alan oyunculardandır.

Özetle futbolcular paralarını birkaç farklı kaynaktan kazanırlar. Bu kaynaklar, oynadıkları kulüpleri, maç ikramiyeleri, sponsorlukları ve medya ürünlerini içerir ancak bunlarla da sınırlı değildir. Bazı oyuncuların kendi markaları bulunmaktadır. Ya da anlaşmalı olduğu bazı markalar bulunmaktadır. Bu sayede de oyuncuların birçok farklı gelir kaynağı bulunmaktadır.

Futbolcular Sigara İçebilir Mi?

Profesyonel bir sporcunun sigara kullanması hoş karşılanmaz. Ancak yasaklanması söz konusu değildir. Yani futbolcular sigara içebilir. Ancak sigaranın zararları bilinmektedir. Sporcuların da en önemli hazinelerinden biri sağlıklarıdır. Sağlıklarına zarar gelmesi yapmış oldukları işi de tehlikeyi atabilir. Stadyumlarda sigara içilmesi yasaktır. Sigara kullanan futbolcuların da bunu yaşam tarzlarına yansıtmamaları önerilmektedir.

Futbolcular Sabah Kahvaltısında Ne Yer?

 Futbolcuların kahvaltısı karbonhidrat bazlı olmalıdır. Futbolcuların kahvaltıda meyve, yulaf lapası, tost ve pankek yemesi faydalıdır. Kahvaltı, yumurta gibi protein kaynaklarını da içerebilir, ancak karbonhidratlara öncelik verilir. Puding, sosis ve pastırma ne yazık ki kahvaltı menülerinden uzak tutulmalıdır. Bunlara ek olarak futbolcuların kahvaltıda yediklerini:

·        Yumurtanın beyazı

·        Yulaf ezmesi.

·        Hindi pastırması

·        Taze meyve

·        Tam tahıl gevreği

·        Tam tahıllı tost

·        Sebzeli omlet

·        Yoğurt

Şeklinde sıralayabiliriz.

Futbolcular Sigortalı Mı?

Futbolcular 4/A sigortalısı kategorisine girmektedir. Yani futbolcular sigortalıdır. Ancak bazı futbolcular özel olarak sigorta yaptırmaktadır. Örneğin ünlü bazı futbolcular kendi vücutlarını ya da ayaklarını sigortalamaktadır. Bu durumda futbolcular sigortalıdır diyebiliriz.

Futbolcular Steroid Kullanır Mı?

Çoğu oyuncu, doku büyümesini ve kas oluşumunu destekleyen steroidler kullanmaktadır. Bir androjen veya bir anabolik steroid veya sentetik bir testosteron şeklinde takviyeler kullanılabilmektedir. Kas kütlesini ve gücünü arttırır ve bir antrenmandan sonra iyileşme süresini uzatır. Biliyorsunuz ki oyuncular çok fazla antrenman yapıyor. Bu yüzden daha hızlı iyileşmeleri gerekiyor. Oyuncuların büyük maçlardan önce steroid almalarının sebeplerinden biri de budur.

Bu nedenle futbolcular steroid kullanmaktadır ve bu durum normal karşılanmaktadır. Futbolcu gereksinimlerine göre bu takviyeleri kullanmaktadır. Ancak bazı yorumculara ya da sağlık uzmanlarına göre bu tarz ürünlerin kullanılması sakıncalı olarak görülmektedir.

Futbolcular Supplement Kullanıyor Mu?

Bu durum futbolcuların beslenmesine göre değişmektedir. Protein tozu futbolcular tarafından supplement olarak kullanılabilmektedir. Beslenmelerinde protein ağırlığına önem vermeyen futbolcular takviye amacıyla supplement kullanabilmektedir. Futbolcuların supplement kullanmasında herhangi bir problem yoktur. Ancak bazı uzmanlara göre futbolcuların supplement kullanmasının pek önemi olmadığı söylenmiştir. Çünkü futbolcular ihtiyaç duydukları proteini beslenme yolu ile karşılayabilmektedir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir