Drama Dizisi Sevenleri Etkileyecek 15 Drama Dizisi Önerisi!

Drama Dizisi Sevenleri Etkileyecek 15 Drama Dizisi Önerisi!
30.07.2022 16:58
Drama dizisi izlemeyi seven pek çok insan vardır. Peki, en iyi yabancı drama dizileri nelerdir? En iyi drama dizileri listemizle beraber, yeni içerikleri seyredip keyifli bir hafta geçirebilirsiniz. İşte detaylar…

Drama dizisi izleyen çok büyük bir kitle vardır. Drama dizilerini seven ve izleyecek yeni içerikler arayan kişiler için, izleyenlerin oldukça beğendiği drama dizileri listesi hazırladık. Sırada izleyeceğiniz drama dizisine karar vermek istiyorsanız; 15 diziden oluşan drama dizisi önerilerimize bir göz atalım…

1.Alchemy of Souls


Alchemy of Souls, Lee Jae-wook, Jung So-min ve Hwang Min-hyun'un oynadığı devam eden bir Güney Kore televizyon dizisidir. Hong kardeşler tarafından yazılan kitap, cennet ve dünya ile uğraşan genç büyücülerin hikayelerini anlatıyor. 18 Haziran 2022'de tvN'de prömiyer yaptı ve her Cumartesi ve Pazar 21:10'da yayınlandı.

2.Business Proposal


Business Proposal, Ahn Hyo-Seop, Kim Se-Jeong, Kim Min-Kyu ve Seol In- Ah'ın başrollerinde oynadığı, HaeHwa tarafından oluşturulmuş aynı adlı webtoon'a dayanan ve halen devam eden bir Güney Kore televizyon dizisidir. 28 Şubat 2022'de SBS TV'de ilk gösterimi yapılan dizi her Pazartesi ve Salı 22.00'de yayınlanmaktadır.

3.Tomorrow


Yarın, Kim Tae-yoon ve Sung Chi-wook tarafından yönetilen ve Kim Hee-sun, Rowoon, Lee Soo-hyuk ve Yoon Ji-on'un oynadığı bir Güney Kore televizyon dizisidir. 2017 yılında yayınlanan Naver webtoon'dan uyarlanan dizi, ölmek isteyen insanları kurtarmak için ölülere rehberlik eden azrailleri konu alıyor.

4.Peaky Blinders


Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiltere'de faaliyet gösteren "Peaky Blinders" adlı çeteyi anlatan suç-drama konulu televizyon dizisidir. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılık üstlenmiştir.

5.Elite


Elite, Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından Netflix için oluşturulan bir İspanyol gerilim, gençlik drama dizisidir. Dizi, kurgusal elit bir ortaokul olan Las Encinas'ta geçiyor ve bursla okula kayıtlı üç işçi sınıfı genç öğrencisi ve varlıklı sınıf arkadaşları arasındaki ilişkiler etrafında dönüyor.

6.Outlander


Outlander, yazar Diana Gabaldon'un aynı ada sahip tarihi zaman yolculuğu kitabı dizisine dayanan bir televizyon dizisidir. Ronald D. Moore tarafından geliştirilen ve Starz için Sony Pictures Television ve Left Bank Pictures tarafından üretilen programın prömiyeri 9 Ağustos 2014'te yapıldı.

7.Vincenzo


Vincenzo, Song Joong-ki'nin başrolde Jeon Yeo-been, Ok Taec-yeon, Kim Yeo-jin ve Kwak Dong-yeon ile birlikte başrol oynadığı Güney Kore televizyon dizisidir.

8.Dark


Dark, Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından yaratılan bilimkurgu ve gerilim türündeki Alman İnternet dizisi. Almanca olan ilk Netflix orijinal dizisidir ve 1 Aralık 2017'de yayınlanmaya başlamıştır.

9.Virgin River


Virgin River, 6 Aralık 2019'da Netflix'te yayınlanan Amerikan yapımı romantik drama dizisi. Robyn Carr'ın Virgin River adlı romanından esinlenilen dizinin başrollerinde Martin Henderson, Alexandra Breckenridge, Tim Matheson gibi oyuncular bulunmaktadır.

10.Ozark


Ozark, Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından Netflix için yaratılan ve Media Rights Capital tarafından üretilen bir Amerikan suç drama televizyon dizisidir. Dizide başrol olarak Jason Bateman ve Laura Linney, ailesiyle kara para aklamak için Ozark Gölü'ne taşınan evli bir çift olarak rol alıyor.

11.Baby


Baby, Netflix için oluşturulmuş bir İtalyan genç drama akışı televizyon dizisidir. İlk sezon 30 Kasım 2018'de başladı. Dizi, Roma'daki seçkin bir lisede fuhuş yapan öğrencileri takip ediyor. 2014 yılında Roma'da reşit olmayan bir fuhuş çetesine karışan iki liseli kızın hikayesine dayanıyor.

12.The Last Kingdom


The Last Kingdom Türkçe: Son Krallık; İngiliz, tarihi televizyon dizisi. Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanmıştır. Dizi ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde yayınlandı. 2022 Mart ayında 5. sezon ve son sezon olarak ekranlara geldi.

13.Find Me in Your Memory


Find Me in Your Memory Başrollerinde Kim Dong-wook veMoon Ga-young bulunan 2020 yapımı Güney Kore dizisi. Dizi MBC TV kanalında 18 Mart 2020 tarihi itibari ile yayınlanmaya başladı.

14.The Crown


The Crown, Kraliçe II. Elizabeth'in saltanatı hakkında yayınlanan ve esas olarak Peter Morgan tarafından yazılan ve Netflix için Left Bank Pictures ve Sony Pictures Television tarafından üretilen tarihi bir drama dizisidir. Morgan bunu drama filmi The Queen'den ve özellikle tiyatro oyunu The Audience'den geliştirdi.

15.Ginny And Georgia


Ginny & Georgia, Sarah Lampert tarafından yaratılan ve 24 Şubat 2021'de Netflix'te yayınlanan bir Amerikan komedi-dram televizyon dizisidir. Nisan 2021'de dizinin ikinci sezonu için yenilendi.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TELEVİZYON Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir