Ateş Kuşları Dizisi Uyarlama Mı?

Ateş Kuşları Dizisi Uyarlama Mı?
08.12.2022 22:56
Tanıtımıyla büyük merak uyandıran Ateş Kuşları dizisi ekran hayatına başlamak için gün sayıyor. İlk tanıtım videosundan bu yana büyük ilgi uyandıran dizi hakkında merak edilenleri sizler için yanıtladık. Ateş Kuşları dizisi uyarlama mı, ne zaman başlayacak, oyuncuları kimdir, konusu nedir? Ateş Kuşları dizisi nerede çekiliyor, yönetmeni kimdir, senaristi kimdir? İşte ayrıntılar.

İlk ve ardından 2. Fragmanının yayınlanmasından sonra izleyicilerin üzerinde büyük bir merak uyandıran dizi Ateş Kuşları yakında ATV ekranlarında ekran hayatına başlamak için gün sayıyor. Dizi konusu itibari ile toplumun kanayan yarası olan sokak çocuklarına dikkat çekmektedir. Dizinin senaryosunun özgün mü uyarlama mı olduğuna dair henüz bir açıklama bulunmamaktadır.

Ateş Kuşları Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

ATV ekranlarında tanıtım videoları dönmeye başlayan ve ekran rekortmeni olmaya aday olan yeni dizi Ateş Kuşları hakkında merak edilen bir diğer soru ise ekran hayatının ne zaman başlayacağı. Henüz dizinin gün ve saati bilinmemektedir. Dizi çok yakın bir zamanda yeni sezonun en çok izlenen dizilerinden biri olmaya aday bir proje olarak heyecan uyandırmaktadır.

Ateş Kuşları Dizisi Oyuncuları Kimdir?

Dizi projesi açıklandığında henüz kadro tam olarak belirlenmemişti. Yakın bir zamanda kadrosu da sevenleriyle paylaşıldı. Ana kadrosundaki sevilen ve başarılı oyuncular kadar sürpriz isimleri de göreceğimizi düşünmekteyiz. Dizinin başrolünü, Hande Soral(Mercan),Görkem Sevindik(Ali),Burak Tozkoparan(Barbaros) İlayda Alişan(Gül Ayşe) paylaşacaklar.

Ateş Kuşları Dizisi Konusu Nedir?

Proje konusuna itibariyle toplumun kanayan yarasına değinecek. Kendilerine “Köksüzler” diyen, yaşları 5-13 arasında değişen 5 çocuğun hikayesine odaklanılmaktadır. Çocuklardan birinde otizm sendromu bulunmaktadır. Hikaye bu 5 çocuğun bir gün çöplükte henüz kırk günlük bir bebek bulmalarıyla başlayacak. Bununla birlikte, sokak çocuklarının sokaklardaki zor hayatına, şiddet, kötü madde kullanımı, cinsel taciz, açlık, sefalet ve kötü muamele gibi davranışlara maruz kalarak yaşamak zorunda olduklarının gerçeğini bir kez daha bizlere hatırlatacak.

Ateş Kuşları, sokakların tüm acımazlığı ve haksızlığına rağmen ayakta kalmayı başaran ve bu düzene baş kaldıran cesur insanların hikayesine odaklanmaktadır.

Ateş Kuşları Dizisi Nerede Çekiliyor?

Ateş kuşları dizinin çekimlerinin nerede olduğu merak edilmektedir. Ateş Kuşları dizisinin bütün çekimlerinin İstanbul’da yapıldığı gelen bilgiler arasındadır. Fakat hangi semt ve mahalleler de geçtiğine dair resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Ateş Kuşları Dizisi Yönetmeni Kimdir?

Ateş Kuşları dizisinin yönetmen koltuğunda daha önce birçok projenin yönetmenliği yapmış olan Emir Khalilzadeh oturacak. Yönetmen 1981 doğumlu ve İranlıdır. Zeynep Casalini, Gökçe, Müslüm Gürses, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal gibi sanatçıların kliplerini de yönetmiştir. Destan, Adanış: Kutsal kavga, Eski Sevgilim, Müthiş bir film gibi projelerin de yönetmenliğini yapmıştır.

Ateş Kuşları Dizisi Senaristi Kimdir?

Bozdağ Film’in yapımcılığında, Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Yılmaz senaristliğinde ekran hayatına başlamak için gün sayan Ateş Kuşları dizisi yakında ATV ekranlarında start verecek.  Dizinin senaristleri Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Yılmaz daha önce fenomen dizi Destan’ın da senaristliğini birlikte üstlenmişlerdir. Ayrıca dizinin yönetmeni Emir Khalilzadeh’ da daha önce Destan dizisinin yönetmeniydi.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir