Video Formatı Nasıl Değiştirilir?

Video Formatı Nasıl Değiştirilir?
14.09.2022 17:22
Geçmişten günümüze pek çok kişi video işleri ile ilgilenmektedir. Bu kişiler için yazımızda; video formatı nasıl değiştirilir, YouTube video dönüştürme nasıl yapılır, MP4’ten MP3’e nasıl dönüştürülür, MKV’den MP4’e nasıl dönüştürülür, video formatı nasıl anlaşılır? Gibi konulara yanıtlar bulduk.

Video formatı değiştirmek isteyen insanlar bunu nasıl yapacaklarını öğrenmek isterler. Eğer videonuzun formatını değiştirmek istiyorsanız şu adımları takip edin:

Adım 1: Herhangi bir video dönüştürücüyü İndirin, Kurun ve Açın

Adım 2: Üst sekmedeki CD Ekle, Video Ekle ve Bağlantı Ekle seçenekleri arasından seçim yapın. YouTube videoları için Bağlantı Ekle seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Adım 3: Dönüştürmek istediğiniz formatı seçin ve sağdaki sekmelerde ayarları yapın.

Adım 4: Sağ üstteki Şimdi Dönüştür düğmesini tıklayın.

Adım 5: Biçimlendirilmiş videoyu almak için dışa aktarılan klasörü kontrol edin.

YouTube Video Dönüştürme Nasıl Yapılır?

HitPaw Video Converter, kolayca tercih edebileceğiniz YouTube video dönüştürme uygulamalarından biridir. Amazon Prime Video, Instagram, Facebook gibi 10.000'in üzerinde sitede aktif olan uygulama,  diğer teknik yönleriyle de dikkat çekiyor. Gelin  bu uygulamanın özelliklerine birlikte daha yakından bakalım.  Bu uygulama, onu benzersiz kılan özelliklere sahiptir. İşlemcinizi ve ekran kartınızı aynı anda aktif olarak kullanarak emsalsiz hızlara ulaşılabilir. Geliştiriciye göre, HitPaw Video Converter benzerlerinden 90 kat daha hızlı çalışıyor. Uygulamanın bu özelliği, YouTube videolarını yalnızca birkaç saniye içinde dönüştürmenize olanak tanır.

MP4’ten MP3’e Nasıl Dönüştürülür?

MP4’tem MP3’e doğru format değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

Adım 1: CloudConvert web sitesini açın.

Adım 2: Dosya Seç düğmesini tıklayın.

Adım 3: MP3'e dönüştürmek istediğiniz dosyaları seçin ve platforma yükleyin.

Adım 4: Hedef sekmesi altındaki MP3 seçeneklerini kontrol edin.

Adım 5: Dönüştür düğmesini tıklayın.

Adım 6: MP4 video, dosyanın boyutuna bağlı olarak belirli bir süre sonra MP3 sese dönüştürülecektir.

Adım 7: İndir butonunu kullanarak MP3 dosyasını indirin.

MKV’den MP4’e Nasıl Dönüştürülür?

 İnternet hızınıza güveniyorsanız,  kullanımı çok kolay bir web sitesi var. Bu kılavuz, Bulut Dönüştürme sitesini kullanır. Web sitesine girdikten sonra, Dosya Seç seçeneğinden dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçin. "Çıktı biçimini seçin" bölümünde videoyu dönüştürmek istediğiniz mp4 biçimini seçin. Dönüştürmek istediğiniz formatı seçtikten sonra, video yükleme işlemini başlatmak için Dönüştürmeyi Başlat düğmesine tıklayın. Video yüklenip dönüştürüldüğünde yeşil bir indirme metni göreceksiniz. Dönüştürülen videoyu bilgisayarınıza kaydetmek için bu seçeneğe tıklayabilirsiniz.

Video Formatı Nasıl Anlaşılır?

Medya bilgilerini indirin. Yazılımı MediaInfo.exe dosyasından çalıştırdıktan sonra Ayarlar penceresi açılacaktır. Dil için Türkçe'yi seçin, Çıktı Formatı için Ağaç veya Metin'i seçin ve Tamam'a tıklayın. MediaInfo ekranı göründüğünde, Dosya Yolu > Aç > Dosya Yolu'nu seçin veya klavyenizde Alt + O tuşlarına basın ve biçim bilgilerini görüntülemek istediğiniz video (veya ses) dosyasını seçin. Ayrıntılı video bilgileri görüntülenir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir