Apple Kimliği Nedir? Apple Kimliği Ayarları Nasıl Yapılır?

Apple Kimliği Nedir? Apple Kimliği Ayarları Nasıl Yapılır?
29.12.2021 15:00
Apple Türkiye’de binlerce kullanıcıya sahip. Apple kullanıcıları cihazlarını kullanabilmek için mutlaka bir Apple kimliği yaratmaları gerekiyor. Hal böyle olunca Apple kullanıcılarının kimlik oluşturmak ile ilgili tüm detayları bilmeleri gerekiyor. Apple kimliği oluşturma nasıl yapılır, ayarlamak ne kadar sürer? Apple kimliği değiştirme nasıl yapılır, şifremi unuttum sorunu çözümü nedir? Apple kimliği ile iCloud aynı mı?

Apple marka tüm cihazlar için (telefon, tablet bilgisayar) kimlik oluşturmanız gerekiyor. Şayet birden fazla Apple cihanız varsa tek bir kimlik oluşturup tüm cihazlarda, aynı kimliği kullanabilirsiniz. İlk defa IOS cihaz aldıysanız, yeni bir kimlik açmanız gerekiyor. Apple kimlik oluşturmak için sizden, Ad, Soy Ad, E-Posta Adresi, Doğum Tarihi gibi bilgiler istiyor. Yeni oluşturduğunuz Apple kimliğini, Apple Music, İCloud, App Store ve Face Time gibi uygulamalarda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Apple kimliğinizi oluşturduktan sonra, kimlik ayarlarınızı değiştirmek isterseniz; cihazınızın ayarlar kısmına gidin. Ayalar bölmesinin en üst kısmında isminizin bulunduğu alana tıklarsanız kimlik ayarlarınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Apple Kimliği Oluşturma Nasıl Yapılır?

Yeni bir Apple kimliği yaratmak için öncelikle cihazınızı açtığınızda karşınıza çıkacak ‘’Apple Kimliğiniz Mi Yok?’’ butonuna tıklayın. Buradan karşınıza çıkacak olan ‘’Ücretsiz Apple Kimliği Yarat’’ kısmına tıklayın. Ardından doğum tarihinizi girerek ileri butonuna tıklayın. Aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi sisteme girerek, ücretsiz İCloud e-posta adresinizi alın. Bu aşamada e-posta adresi doğrulaması yapmak isterseniz, iki faktörlü kimlik doğrulaması da tercih edebilirsiniz. Bu adımı kimlik oluşturma kısmında atlarsanız, ayarlar bölümünden daha sonra ayarlama yapmanız mümkün. Bu yöntem dışında, App Store üzerinden de Apple Kimliği oluşturabilirsiniz. Öncelikle App Store’a giriş yapın. Burada ‘’Yeni Apple Kimliği Yarat’’ bölümüne tıklarsanız, ekrandaki yönlendirmeleri takip ederek kimlik oluşturabilirsiniz.

Apple Kimliği Değiştirme Nasıl Yapılır?

Apple kimliğini değiştirmek istiyorsanız, öncelikle mevcut Apple kimliğinden çıkış yapmanız gerekiyor. Cihazınızın ayarlar kısmının Apple Kimliği bölümünden ‘’Çıkış Yap’’ seçeneğini tıklayın. Mevcut Apple kimliğinden çıkış yaptıktan sonra, yeni Apple kimliği bilgilerini sisteme girerek farklı bir kimlik üzerinden Apple cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Apple Kimliği Şifremi Unuttum Sorunu Çözümü Nedir?

Apple kimliği şifrenizi unuttuysanız ve Apple kimliğinize erişemiyorsanız bunun için öncelikle iforgot.apple.com adresine gidin. Apple kimliğinizi sisteme girin. Parola sıfırlama seçeneklerinden sizin için en uygun olanını belirleyin ve ‘’Devam’’ seçeneğine tıklayın. Güvenlik sorularını yanıtlama, e-posta alma ya da kurtarma anahtarı seçeneklerinden kendiniz için en kolay yöntemi seçin. Şifrenizi sıfırlamak için ekranda karşınıza çıkan adımları takip edin. Şifrenizi sıfırladıktan sonra, Apple kimliğinize yeni şifreniz ile giriş yapmanız istenecek. Şifreniz başarılı bir şekilde değiştikten sonra aygıtlarınızın ayarlar bölümünden şifrelerinizi güncellemeniz istenebilir.

Apple Kimliği Ayarlamak Ne Kadar Sürer?

Apple kimliği ayarları yapmak ya da baştan bir Apple kimliği yaratmak zor ve uzun bir işlem gibi gözükse de işin aslı pek de öyle değil. Mevcut Apple kimliği ayarlarınızı yapmak aktif cihazınızın ayarlar bölümünden yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Şayet yeni bir Apple kimliği yaratmak istiyorsanız, sistemin sizden isteyeceği kişisel bilgileri girdikten sonra birkaç dakika içerisinde yeni Apple kimliğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple Kimliği İle İCloud Aynı Mı?

Apple kimliği ve İCloud aynı şeyler değil. Apple kimliği, Apple cihazlarınıza kolay erişim sağlamanız ve verilerinizi güvenli şekilde kullanmanızı sağlarken, cihazlarınızı kişiselleştirmenize de olanak sağlıyor. İCloud ise, Apple cihazlarınızda bulunan verileri, görselleri ve kişileri hafızaya depolayarak olası kayıpların önüne geçiyor. İCloud üzerine yedeklenen veriler, yeni bir Apple cihazına geçmeniz durumunda aynı şekilde aktarılır. Eski verileriniz ve görselleriniz ile yeni Apple cihazınızı dilediğiniz gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir