Telefon Ekranında Sarı Leke Neden Olur?

Telefon Ekranında Sarı Leke Neden Olur?
26.11.2022 22:36
İnsanın fiziksel ihtiyacı kadar gerekli olan telefonun sorunları hakkında bir araştırma yaptık. Telefon ekranında sarı leke neden olur, beyaz leke neden olur, mesaj almaz? Telefon neden numara siler, oyundan atar, oyun indirmez?

Telefonun ekranında sarı ekranın olması telefonun iç kısmındaki kartına zarar gelmesinden ötürü sarı leke oluşur. Telefonu sürekli düşürülmesi nedeniyle ekrandaki sarı lekelenmeler oluşmaktadır. Bu telefonun yakın zaman içinde kapanarak artık çalışmayacağına dair bilgi de verir. Bu yüzden telefon kullanırken düşürmemek için daha dikkatli davranmak gerekir. En son çıkan akıllı telefonlar daha hassas olması sarı leke gibi problemlerin daha fazla olmasına neden olur.

Telefon Ekranında Beyaz Leke Neden Olur?

Telefonun ekranında beyaz leke oluşmasının en büyük nedeni telefonun kurulumda piksel hata vermesi olmaktadır. Bu hatadan ötürü firmasına tekrar yollamanız gerekir. Aksi taktirde telefondaki çektiğiniz fotoğraflar daha pusulu ve netliği olmayacaktır. Bu önemli bir sorun olduğu için firmalar bunu alıp yenisini müşterilerine gönderirler. Sizin de ilk aldığınız ya da bir sene içinde bunun gibi bir problem varsa marka sahibine iletmeniz gerekir.

Beyaz leke hangi marka telefon olursa olsun büyük bir sorundur. Diğer telefonlarında bu şekilde piyasaya sürüldüğü ortaya çıkar. Telefon markasını arayarak kısa sürede bir işlem yapmadan önce tekrar size aynı telefonun yenisi göndereceklerinden eminiz.

Telefon Neden Mesaj Almaz?

Telefonların en önemli kısımları mesaj alanlarıdır. Eğer bu bölümler olmazsa telefonun hiçbir işe yaramadığını belirtmek isteriz. Telefonunuz neden mesaj almadığına gelecek olursak, içindeki yoğun programdan dolayı ya da virüsün bulaşmasından ötürü telefonun mesaj bölümü donar. Donduğu için artık mesajlarınız anında size ulaşmayacaktır.

Telefon Neden Numara Siler?

Telefonlarınızın en önemli yerlerinden olan rehber bölümü bazen silinme problemi meydana gelir. Bu problemin neden kaynaklandığına gelecek olursak telefondaki içyapısının bozulduğuna dair bir sinyal verir. Tekrar o numaraları geri getirmek için her telefonun özelliklerine bakarak sim kart bölümünden eski numaralar tekrar yerine gelecektir. Sim kart bölümünü tıkladığınızda her kayıt altına alına isim telefonun rehber bölümünde yerini alır.

Telefon Neden Oyundan Atar?

İnternet üzerinden oynanan her oyunun popületisi telefonlar aracılığıyla olmuştur. Elimizin altında online şekilde oynadığımız oyunlardan kimi zaman atılırız. Bunun nedeni telefonda birden fazla sayfa açılması ve telefonun donma tehlikesinin artmasına neden olur. Oyunlar yüksek bir güce sahip olduğundan çoklu sayfayı oyun kabul etmez ve oyuncuyu oyunun ortasında ya da nerden olursa olsun atar.

Telefon Neden Oyun İndirmez?

Telefonunuz eğer oyun indirmiyorsa o oyunun sürümünü kaldırmayabilir. Telefonunuzda virüs olabilir bu virüs diğer uygulamaların yükselmesine engeller. Öncelikle telefonunuzdaki gereksiz programları temizlemeniz gerekir. Telefonun sürümünü de yükselttikten sonra kısa süre oyun indirme işlemleriniz tamamlanacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir