Türk Hava Yolları Nereye Bağlı?

Türk Hava Yolları Nereye Bağlı?
13.01.2023 21:00
20 Mayıs 2023’de 90.yılını kutlamaya hazırlanan dünyanın en iyi hava yolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları’nı daha yakından tanıyalım. Peki Türk hava yolları nereye bağlı, nerelere uçuyor, öğretmen indirimi nasıl yapılır, şirket değeri nedir? Türk hava yolları yemek veriyor mu, öğrenci indirimi nasıl yapılır, check-in ne zaman yapılır? Sizin için araştırdık.

Her gün binlerce kişinin seyahat ettiği, son teknolojiye sahip uçakları ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile Türk hava yolları 2023 yılı Mayıs ayında 90.yılını kutlamaya hazırlanıyor. Türk Hava Yolları 2022 yılı Eylül ayında filosuna toplamda 390 uçak ekleyerek yolculuğuna devem ediyor. Türk Hava Yolları “Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait bir Türk şirketidir.

Türk Hava Yolları Nerelere Uçuyor?

Türk Hava Yolları bu zamana kadar en ilginç noktalara uçuş gerçekleştirmiş öncü ve sınır tanımayan bir şirket olmuştur. İlk yurtdışı uçuşunu İstanbul kalkışlı Atina’na noktasına gerçekleştiren Türk hava yolları bugün dünyanın pek çok ülkesinin semalarında bayrağımızı dalgalandırmaktadır.  Dünyanın 4 bir yanına 340 noktaya tarifeli uçuş gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye de devam etmektedir.

Türk Hava Yolları Öğretmen İndirimi Nasıl Yapılır?

THY, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak görev yapan öğretmen ve ailelerine ayrıca YÖK’e bağlı olarak görev yapan akademisyenlere %20 indirim tarifesi uygulamaktadır. Bu indirimden yararlanabilmek için Miles&Smiles üyeliğinizin olması gerekmektedir. Eğer böyle bir üyeliğiniz yoksa üyelik oluşturabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden de üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik aktif edildikten sonra “kişisel Bilgilerim“ kısmına TC numaranızı giriniz. “indirim Seçenekleri /Öğretmen“ alanını işaretleyiniz. Bilet alırken ana sayfada uçuş bölümünün en altındaki “Kabin yolcu seçimi/öğretmen) olarak işaretleyin. İndirimli hali bilet fiyatının yanında güncelleşmiş şekliyle görülecektir.

Türk Hava Yolları Şirket Değeri Nedir?

2022 yılındaki verilere göre Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika da dahil olmak üzere 340 noktaya ulaşabilen Türk bayraklı en önemli şirketlerden biridir. 2022 yılında dünyanın en iyi 20 hava yolu şirketleri arasında 7.olmayı başarmıştır. Bugün toplam şirket değeri 181,47 milyar TRY olarak olarak belirlenmiştir.

Türk Hava Yolları Yemek Veriyor Mu?

Uçuş boyunca yolculara sunulan yemek ikramına “uçuş ikramı“ adı verilmektedir. Türk Hava Yolları yolcularına soğuk-sıcak ve daima taze yiyecek ikramı sunan bir şirkettir. İç hat uçuşlarında genellikle köfte, karnıyarık, mantı, yaprak sarma gibi ikramlıklar ve şişe su servisi yapılmaktadır. Dış hatlarda ya da okyanus ötesi sınırlar için ayrı ayrı menü ve kişiye özel ikramlıklar hazırlanmaktadır. Kahvaltı, ana yemek, atıştırmalıklar, içecek servisi yapılmaktadır.

Türk Hava Yolları Öğrenci İndirimi Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş imkanlar sunmaktadır. Daima öğrencilerin yanında bulunan bir şirket olan Türk Hava Yolları %25 öğrenci indirim tarifesi uygulamaktadır. Bu indirim fırsatından yararlanabilmek için Miles&Smiles üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Üyeliği online işlemler üzerinden kendiniz oluşturabilirsiniz.

Ayrıca indirim 24 yaşını doldurmamış öğrenciler için geçerlidir. Miles&Smiles hesabından “kişisel bilgilerim/öğrenci“ kısmını işaretleyin. Bu kısımda öğrenci bildirimi yapmanız gereken bir form karşınıza çıkacak. Karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir.  “kabin yolcu/öğrenci) işaretleyerek devam edin ve aşağıda indirimli güncel fiyatınızı görüntüleyeceksiniz.

Türk Hava Yolları Check-İn Ne Zaman Yapılır?

Check-in işlemi havaalanında bilet kontrolü ve bagaj verme işlemlerini ifade eden uluslararası bir ifade sözcüğüdür. Check-in işlemleri bileti almış olduğunuz havayolu şirketinin online işlemler menüsünden ya da havaalanına geldiğiniz zaman yapabilirsiniz. İşlemler kalkış saatinizden 24 saat önce başlar ve 90 dakika kala sona erer. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir