Şarap Cinsel Gücü Artırır Mı?

Şarap Cinsel Gücü Artırır Mı?
13.11.2022 23:25
Üzümün fermente edilmiş en güzel hali şüphesiz şaraptır. Peki şarap cinsel gücü artırır mı, cinsel isteği artırır mı, glüten içerir mi? Şarap gurmesine ne denir, hamileyken içilir mi, en hafif şarap çeşidi hangisidir? Merak ettikleriniz için yazımıza davetlisiniz.

Uzmanlar her gün bir kadeh şarap içilmesini önermektedir. Kan yapıcı ve içerisinde yüksek miktarda antioksidan bulunan şarap özellikle Avrupa ülkelerinde akşam yemeklerinin eşlikçisidir.

Sağlıklı dokuları kuvvetlendirdiği ve hücreleri koruduğu için cinsel gücün artmasında da şarap etkili bir maddedir.

Şarap Cinsel İsteği Artırır Mı?

Geçmiş yıllarda, özellikle kadınlar üzerinde şarabın cinsel isteğe bir etkisi olup olmadığı araştırılmıştır. Deneye katılan kadınların bir kısmına 1 kadeh şarap verilmiş, bir grup başka kadına ise başka bir alkol verişmiştir. Özellikle kırmızı şarap içen kadınların libidolarında ciddi bir artış olurken, diğer kadınlarda cinselliğe yönelik herhangi bir bulgu bulunamamıştır.

Ayrıca kan akışını hızlandırdığı için şarap özellikle kadınlarda cinsel isteği arttırmaktadır. Ayrıca daha iyi bir cinsel yaşam arasında direkt olarak bir bağ gözlemlenmiştir.

Uzmanlar günlük beslenmelerine 2 kadeh şarap ekleyen kadınların, yatak odasında daha mutlu ve cinsel olarak daha uyarılmış olduklarını söylemektedir.

Şarap Gluten İçerir Mi?

Şarap üreticileri ve sağlık kuruluşları damıtık olan içkilerde glüten olup olmadığını araştırmıştır. İngiltere ve ABD yapılan çalışmalarda damıtma esnasında glütenin kaybolmadığı ispatlanmış. Yani alkollü içeceklerde, özellikle birada içerisindeki tahıldan dolayı organik olarak glüten bulunmaktadır.

Fakat şarap,  üzümden üretildiği için organik olarak içerisinde glüten bulunmayacaktır. Fakat bunu %100 bir bilgiyle savunmak yanlış olabilir. Zira şarap üretilme esnasında berraklaştırma adı verilen bir işlemden geçmektedir. Bu berraklaştırma esnasında bir takım ürünlerle şarap bağlanır ve şişelenir.

Bağlayıcı üründe glüten olan da vardır olmayan da vardır. Fakat yine de şarap glüten içerikli olan alkollerin arasında en düşük orana sahip olacaktır.

Şarap Gurmesine Ne Denir?

Sadece duyularıyla şarabın kalitesinin anlaşılması durumuna denilmektedir. Özellikle Avrupa da ve ABD ülkelerinde bu bir meslek statüsündedir.

Doğru şarabın seçilmesi ve sınıflandırılması için geliştirilen bir tür yöntem olarak da tanımlanabilir. Koklama, görme, tat alma gibi duyularla şarap anlaşılarak, sınıflandırılır.

Bu işi yapan kişilere, ‘oenologue’ denilmektedir.

Hamileyken Şarap İçilir Mi?

İngiltere’deki Ulusal Sağlık Sistemi kuruluşunun yapmış olduğu açıklamada, hamile bir kişinin kesinlikle alkolden ve alkol içeren her türlü madde ve alışkanlıktan uzak durması gerektiği açıklanmıştır.

Özellikle hamileliklerin ilk 3 aylarında düşük riskinin daha çok olması sebebiyle alkol tüketimi yasaktır. Aşırı alkol tüketiminin hem anne hem de bebeğin sağlığı için son derece tehlikeli olduğunu savunan uzmanlar, son dönemlere gelindiğinde günde 1 bardak ile sınırlı kalacak şekilde şarap tüketmenin bir problem yaratmayacağını söylemektedirler.

En Hafif Şarap Çeşidi Hangisidir?

Şaraplar, hammaddelerinin toplandığı yöreye, alkol oranlarına ve damıtılma şekillerine göre birçok alt başlıkta sıralanabilir. Bir şarabın hafif olması için ABV oranının %10’un altında olması gerekmektedir.

İtalyan Moscato, Alman Kabinett Riesling gibi şaraplar hafif alkollü şaraplar sınıfına girmektedir. Ayrıca Pinot Noir adı verilen şarap, dünyanın en popüler, hafif kırmızı şaraplarından biridir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir