Pırasa Nasıl Dondurulur?

Pırasa Nasıl Dondurulur?
15.10.2022 19:35
Pırasa, pizza, portakal nasıl dondurulur? Pancar, taze börülce, pizza hamuru ve sigara böreği nasıl dondurulur? Besinleri birkaçını dondurarak saklamamız mümkündür. Hangi besinler nasıl dondurulur bunlar ile alakalı tüm incelikleri bu yazı sayesinde öğrenebilirsiniz.

Pırasalarınızı dondurmak için öncelikle orta büyüklükte parçalara ayırmanız gerekmektedir. Ardından ise doğramış olduğunuz pırasaları bir kaba ya da buzdolabı poşetine yerleştirin. Daha sonra bu kaba ya da buzdolabı poşetine koymuş olduğunuz pırasaları derin donduruculara koyunuz. İstediğiniz zaman çıkartıp buzunun erimesini bekledikten sonra tüketebilirsiniz. 

Pizza Nasıl Dondurulur?

Pizzayı derin dondurucuya atmak için öncelikle folyo ile pizzayı paketlemeniz gerekmektedir. Folyo ile paketlediğiniz pizzaları buzdolabı poşetine ya da kaba koyup derin donduruculara yerleştirebilirsiniz. Fakat pişmiş bir pizzayı derin dondurucuya atmayınız. Çünkü pişmiş pizza derin dondurucuda bozulacaktır. Bu yüzden çiğ pizzaları derin dondurucuya koymalısınız. Dilediğiniz zaman derin dondurucudan çıkartıp tüketebilirsiniz.

Portakal Nasıl Dondurulur?

Portakalları yıkmakla işe başlamalısınız. Yıkadığınız portakalları küp şeklinde dilimlere ayırın. Eğer portakallarınızın kabukları çok sert ise kabuklarını biraz soyabilirsiniz. Dilimler ayırdığınız portakalları bir buzdolabı poşetine ya da bir kaba yerleştirin. Ardından yerleştirmiş olduğunuz portakalları derin dondurucuya atabilirsiniz. Dilediğiniz zaman çıkartıp tüketebilirsiniz. Portakallar hiç bozulmadan 3 ay boyunca derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. 

Pancar Nasıl Dondurulur?

Pancarları öncelikle yıkamakla başlıyoruz. Yıkadığınız pancarların kabuklarını soyuyoruz. Ardından kabukları soyulmuş ve dilimlenmiş pancarları yumuşayana kadar suda haşlıyoruz. Haşlanan pancarları hemen bir buzdolabı poşetine ya da bir kaba yerleştiriyoruz. Ve bu pancarları derin dondurucuya koyuyoruz. Bu şekilde yaptığınızda pancarlarınız en az 10 ay boyunca derin dondurucuda bozulmadan duracaktır. Dilediğiniz zaman derin dondurucudan çıkartıp tüketebilirsiniz. 

Taze Börülce Nasıl Dondurulur?

Taze börülceleri derin dondurucuda dondurmak için öncelikle şoklama işlemi yapmak gerekmektedir. Şoklama işlemi ise kaynar suyun içine temizlenen ve doğranan börülceleri atınız. Ardından 3 dakika kadar kaynamasını bekleyin. Ve kaynar sudan börülceleri alıp buzlu suya hemen atın. Daha sonra şokladığınız börülceleri dilediğiniz gibi buzdolabı poşetlerine ya da kaplara yerleştirin. Yerleştirdikten sonra taze börülceleri derin dondurucuya yerleştirin. Dilediğiniz zaman derin dondurucudan çıkartıp tüketebilirsiniz. 

Pizza Hamuru Nasıl Dondurulur?

Pizza hamurunu derin dondurucuda saklamak için belirli parçalara ayırınız. Ayırdığınız parçalardaki hamurları ise önce streç filme sarın ve ardından buzdolabı poşetine ya da bir kaba koyun. Derin dondurucuya yerleştirin. Pişirmek istediğiniz zaman hamuru çıkartıp, buzunun çözülmesini bekleyerek pizzanızı hazır hale getirebilirsiniz. Dilediğiniz zaman derin dondurucudan çıkartıp tüketebilirsiniz. 

Sigara Böreği Nasıl Dondurulur?

Sigara böreğini derin dondurucuda saklamak için pişmemiş olması gerekmektedir. Pişmemiş olan sigara böreklerinizi istediğiniz çoklukta bir buzdolabı poşetine ya da bir kaba yerleştirin. Ardından derin dondurucunuza koyun. Fakat pişmiş bir sigara böreklerini derin dondurucuda saklayamazsınız. Dilediğiniz zaman derin dondurucudan çıkartıp tüketebilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir