Pizza Kaç Günde Bozulur?

Pizza Kaç Günde Bozulur?
14.10.2022 18:45
Pizza, profiterol, poğaça kaç günde bozulur? Pişmiş mantar, balık, kıyma ve köfte kaç günde bozulur? Evlerimizde sürekli yapılan tatlı ve yemekler kaç gün muhafaza edebiliriz bunlar hep merak edilenler arasında olmuştur. Bizde sizler için bu konuya değindik.

Pizza çok sevilen besinlerden birisidir. Artık evlerde de kolaylıkla yapılmaktadır. İsterseniz hazır pizzaları isterseniz el yapımı pizzaları tercih edip tüketebilirsiniz. Fakat bazen geride kalmış daha sonra yemek için bıraktığınız pizzalar belirli bir gün geçtikten sonra bozulmaktadır. Bu süre ise 4 gündür. Yapmış olduğunuz ya da almış olduğunuz pizzalar 4 gün içinde tüketmeniz gerekmektedir. Aksi halde 4 günün sonunda pizza bozulacaktır.

Profiterol Kaç Günde Bozulur?

Profiterol, pişmiş hamur ve kremadan oluşan bir tatlı olduğu için bozulması hemen gerçekleşebilen bir tatlı çeşididir. Profiterolü buzdolabında 1 gün boyunca saklayabilirsiniz. 1 günün sonunda profiterol kreması ve sosunun tadında bozulmalar olacaktır. Bu yüzden bu tatlıyı yapılır yapılmaz tüketmek en doğrusu olacaktır. Yani profiterol 1 gün sonra bozulmaktadır. 

Poğaça Kaç Günde Bozulur?

Poğaçanız eğer iç harcı bozulmaya müsait bir ürün değilse 2 ya da 3 gün boyunca oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Eğer içinde bozulmaya çok müsait bir ürün fazla poğaçanın ömrü 1 gün olur. Bu yüzden poğaçanın bozulması süresi içinde bulanan iç harcına göre değişiklik göstermektedir.

Pişmiş Mantar Kaç Günde Bozulur?

Pişmiş bir mantar buzdolabında kapağı kapalı bir şekilde 3 gün boyunca saklanabilmektedir. Ama mantarlar zehirlenmelere çok etki eden bir besin olduğu hemen tüketmeniz en doğrusu olacaktır. Pişmiş mantarlar 3 gün sonunda bozulacaktır. Bu süre geçtikten sonra kesinlikle mantarları tüketmeyiniz. Yani pişmiş mantar 3 gün sonra bozulmaktadır.

Pişmiş Balık Kaç Günde Bozulur?

Pişmiş bir balığı buzdolabında 1 ya da 2 gün boyunca saklayabilirsiniz. Ama önerilen yeme süresi piştiği an balığı tüketmektedir. Pişmiş balığı 2 günden fazla süre geçtikten sonra tüketmemeniz gerekmektedir. Ayrıca pişmiş bir balığı ise derin dondurucuda 20 gün boyunca da saklayabilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken bir öneri ise balığı piştiği an hemen tüketmektir. Yani pişmiş balık 2 gün sonra bozulmaktadır. 

Pişmiş Kıyma Kaç Günde Bozulur?

Pişmiş bir kıymayı buzdolabında kapağı iyice kapalı bir kapta 2 gün boyunca saklayabilirsiniz. Aynı zamanda pişmiş kıymayı derin dondurucuda 1 ya da 2 ay boyunca da saklayabilirsiniz. Fakat bu süreler geçtikten sonra tüketmemeniz gerekmektedir. Yani pişmiş kıyma 2 gün sonra bozulmaktadır.

Pişmiş Köfte Kaç Günde Bozulur?

Pişmiş bir köfte buzdolabında kapağı iyice kapalı bir kapta 2 gün boyunca saklayabilirsiniz. Aynı zamanda pişmiş köfteyi derin dondurucuda 1 ya da 2 ay boyunca da saklayabilirsiniz. Fakat bu süreler geçtikten sonra tüketmemeniz gerekmektedir. Yani pişmiş köfteyi 2 gün sonra bozulmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir