Köpek Boğmaca Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpek Boğmaca Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:37
Birçok hastalıktan ve parazitten dostlarımızı aşı yoluyla korumaktayız. Aşılar belli zamanlarda belli dozlarda uygulanan hayati tedavilerdir. Gelin birlikte köpek aşılarının 2023 yılında güncellenen fiyatlarına bakalım. 2023 köpek boğmaca, kısırlaştırma, kuduz aşısı ne kadar? 2023 yavru köpek distemper, köpek karma, mantar, uyuz aşısı fiyatı ne kadar? Hadi cevaplarda buluşalım.

Üst solunum yolunda meydana gelen, öksürükle hissedilen bulaşıcı bir hastalıktır. Her yaşta köpekte görülebilmektedir. 2023 yılında köpek boğmaca aşısı 320 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Kısırlaştırma Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpeğinizin aşı durumunu gözetmek ve gözden kaçırmamak için bir köpek aşı takvimi edinebilirsiniz. Köpek kısırlaştırma aşısı köpeklerin kontrolsüzce üremelerine engel olmak için uygulanmaktadır. Araştırmalara göre bu müdahale köpeklerin daha sağlıklı ve uzun yaşamalarına da etki etmektedir. 2023 yılında köpek kısırlaştırma ücretleri 2.450 ile 3.900 TL arasında değişmektedir.

Yavru Köpek Distemper Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Halk arasında “gençlik hastalığı“ olarak bilinen bir köpek hastalığıdır. Oldukça hızlı bulaşan ve solunum yolunu etkileyen bir hastalıktır. Tedavisi çok zordur. Yüksek oranda da öldürücüdür. Bundan kaynaklı olarak aşısının kesinlikle yaptırılması gerekmektedir. 2023 yılında yavru köpek distemper aşısı 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Köpek Kuduz Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpeğinizin iştahı azalmışsa, daha önce düşkün olmadığı yemeklere karşı ilgisi artmışsa, iştahsızsa, su içme isteğinde belirgin bir artış varsa kuduz hastası olabilir. Köpeklere 3-3,5 aylıkken yapılması gereken bir aşıdır. Uyuz hastalığı hayvanlardan insanlara bulaştığı için aşının yapılması çok önemlidir. Düzenli olarak her sene 1 defa olarak uygulanmalıdır. 2023 yılında kuduz aşının 1 doz fiyatı 450 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Karma Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpeklerde görülebilecek gençlik hastalığı ya da kanlı ishal gibi rahatsızlıklardan korunması için uygulanan bir aşıdır. Yavruluk döneminde ve yetişkinlik döneminde uygulanma aralığı ve dozları arasında fark olacaktır. Yetişkinlik döneminde ve sonrasında her sene 1 kez periyodik şekilde uygulanması gereken oldukça önemli bir aşıdır. 2023 yılında köpek karma aşısının 1 dozu 450 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Mantar Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpeklerde görülen mantar problemi özellikle mevsimsel değişiklikler sonucunda ve genellikle sıcak ve nemli bölgelerde köpek dostlarımızın daha çok karşılaştığı bir problemdir. Uygulanma dozu veteriner hekimin uzman görüşüyle alakalıdır. Uygun gördüğü taktirde 1 doz yerine daha fazla da uygulama yapılabilir. Bu aşı köpeklerde mantar tehlikesine karşı çok uzun süre bağışıklık kazanmasına etki edebilecek oldukça güçlü etkili aşılardır. 2023 yılında mantar aşısının 1 doz fiyatı 675 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Uyuz Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Hemen her mevsimde görülebileceği gibi genellikle ilkbahar yaz aylarında daha sık görülen bir hayvan hastalığıdır. Genellikle 2-12 aylık köpeklerde daha sık karşılaşılır. Son derece bulaşıcı ve rahatız edici deri yüzeyinde yoğun kaşıntıya sebep olabilecek bir hastalıktır. 2023 yılında güncellenen 1 doz uyuz aşısının fiyatı ise 225-270 TL arasında değişmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir