Siyasi Arenada Büyük Sürpriz: Son Anket İki Partiye Soğuk Duş Attı! Kimse Tahmin Etmiyordu, Ancak 1 Ayda Her Şey Tersine Döndü

Siyasi Arenada Büyük Sürpriz: Son Anket İki Partiye Soğuk Duş Attı! Kimse Tahmin Etmiyordu, Ancak 1 Ayda Her Şey Tersine Döndü
02.11.2023 19:26
Son Anket Sonuçlarıyla Tüm Partiler Üzerinde Soğuk Duş Etkisi!

Gazeteci Fehmi Koru, kişisel internet sitesinde son anket sonuçlarını paylaştığı bir yazı kaleme aldı ve bu sonuçlar oldukça sürpriz verici. Yazının başlığı, "Bütün Partiler Gözden Düşüyor, CHP Kurultayından Sürpriz Sonuç Çıkabilir" şeklindeydi. Koru, MetroPoll Araştırma'nın sonuçlarına dair şu önemli detayları paylaştı:


Sonuçlar oldukça ilginç. Mayıs ayındaki seçimde %35.32 oranında oy almış olan AK Parti'ye oy vermeyi düşünenlerin oranı %15.2'ye düşmüş durumda.

CHP ise son seçimde %25.41 oy almıştı, fakat ona oy vermeyi düşünenlerin oranı da %15.2.

MHP'nin oy oranı %10.04'ten %4.7'ye gerilemiş görünüyor.

İYİ Parti'nin oy oranı %9.90 iken, şimdi %5.7'ye düşmüş gibi görünüyor.

Yeşil Sol Parti olarak seçime katılarak %8.79 oy alan parti, şimdi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) adını almış ve bu yeni partiye verilebilecek oy oranı %5.9 olarak görünüyor.

Yeniden Refah Partisi'ne oy verebileceklerin oranı %1.3, Zafer Partisi'ne verebileceklerin oranı ise %1.4, diğer partilerin toplam oy oranı ise %3.4.

Geride kalanlar arasında "Kararsızım" diyenler (%20.3),protesto oyu kullanacaklar (%11.8) ve cevap vermek istemeyenler (%7.1) gibi gruplar bulunuyor ve toplamda %39.2'lik bir oran oluşturuyorlar.

CHP'de değişim olasılığına dair Metropoll'ün anket sonuçları da önemli bir gösterge sunuyor. "Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu CHP genel başkanı olmalı?" sorusu araştırmanın bir parçası olarak sorulmuş ve sonuçlar oldukça dikkat çekici. Halkın %46.5'i Özgür Özel'i tercih ederken, %22.5'i Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekliyor. Bu, Özgür Özel'in Kemal Kılıçdaroğlu'na kıyasla oldukça fazla destek gördüğünü gösteriyor.

Ayrıca, verilere daha yakından bakıldığında, bir önceki seçimde CHP'ye oy veren seçmenlerin tercihlerinin de pek değişmediği görülüyor. Özgür Özel, bu grupta %58.5 destek alırken, Kemal Kılıçdaroğlu %27.9 destekle geride kalmış.

Dahası, bir ay önceki Metropoll anketine bakıldığında, Kemal Kılıçdaroğlu (%44.2) Özgür Özel'in (%41.9) önündeydi, ancak bu durum son bir ay içinde tersine dönmüş gibi görünüyor.


Yorumlar

  • Kilictaroglu nun artık çekilmedi gerekir0

    CHP değişim şart Kemal Kılıçdaroğlu artık CHP miyadi dolmusdur yeni bir umutla özgür özel gelmeli ve denenmeli

    Halk halen tak tutar gibi genel başkan kim olacak diyor adam tutuyor özgü özel geldiğinde ne olacak yok efendim seçim kazandıracakmış kendisi inanmış gibi yapıyor ama inanmıyor vatandası aldatmaya devam sistem degişmeden sonuca gidilmez milletvekilliği meslek edinilmiş özel efendi odaciniza kadar komple değismeniz gerekiyor sen genel başkan olduğunda CHP degiiyor defişen suretler oluyor halkı kandırmayın edepsizlik yaparak yalan söyleyerek bir yere varamazsınız sizleri sahaya sürenler şimdi kıs kıs gülüyorlardır birde İst. İl başkanı özgür var onunda çapını yerel seçimlerde görecegiz imamogluyla birlikte kıclarına tekmeyi yiyecekler biraz onurları varsa hezimetten sonra partilerinden istifa edip evlerine giderler tatlı su kurnazları artık CHP. Misyonu bitmiştir en hayırlısı partinin kendisini fes etmesidir hazineden aldıgınız vatandaşın parasıyla siyaset yapan boş syasetçilersiniz kendi maaşınızla siyaset yapın beş para etmez siyasetçi artıkları

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir