İnfaz Koruma Memuru Alım Şartları Nelerdir?

İnfaz Koruma Memuru Alım Şartları Nelerdir?
25.10.2022 22:08
Memurluk görevlerinden bir tanesi de infaz korumadır. Peki; infaz koruma memuru alım şartları nelerdir, alımı ne zaman oluyor ve haftada kaç gün çalışır? İnfaz koruma memuru fiziki ve başvuru şartları nelerdir? İnfaz koruma memuru çalışma şartları ve saatleri nelerdir? İnfaz koruma memurluğuna dair merak edilenleri sizler için araştırdık, haberimizde her birini detaylı bir şekilde inceledik.

Bakanlık, bünyesinde çok fazla kişiyi çalıştırmaktadır. Toplamda 17 kadroya alım gerçekleşmiştir. Zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, avukat, psikolog, icra katibi, öğretmen, veteriner alım yapılacak branşlardandır. Alımlar KPSS ile olduğu için alınan sınav puanı oldukça önemlidir. En az 70 puan alınması şarttır. Pozisyonlar en yüksek puanlı kişiden en düşük puanlı kişiye göre sıralanmaktadır. Böylelikle en yüksek puanlı kişi istediği kadroya girmiş olur. Adaylar sözlü sınavlara da tabi tutulurlar. Sözleşmeli büro personelleri yirmi katı daha fazla uygulamalı sınavlara çağırılmaktadırlar. Türk vatandaşı olmak şarttır. Kamu haklarından mahrum olmamak da gerekmektedir. Kişi hakkında yapılacak güvenlik soruşturmaları da olumlu sonuçlanmalıdır. Başvurulan yerin şartlarının da sağlanması gerekmektedir.

İnfaz Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Oluyor?

Bakanlık bünyesinde pek çok kişi çalışmaktadır. Toplamda 17 kadroya alım gerçekleşmiştir. Zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, avukat, psikolog, icra katibi, öğretmen, veteriner alım yapılacak branşlardandır. Alımlar KPSS ile olduğu için alınan sınav puanı oldukça önemlidir. En az 70 puan alınması şarttır. Ne zaman olduğu merak konularından bir tanesidir. İnfaz memuru alımları için açılmış olan başvuru tarihleri içinde başvuruda bulunulması gerekmektedir. Gereken şartların sağlanıp sağlanmadığı da önemlidir.

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru için öncelikli koşul KPSS’den 70 puan üzerinde almaktır. Sonrasında gerekli koşulların sağlanıp sağlanmadığına bakılabilmektedir. Lise denginde bir okuldan mezun olmak gerekli bir koşuldur.

İnfaz Koruma Memuru Çalışma Şartları Nelerdir?

Bakanlık, bünyesinde çok çok kişiyi çalıştırmaktadır. Toplamda 17 kadroya alım gerçekleşmiştir. Zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, avukat, psikolog, icra katibi, öğretmen, veteriner alım yapılacak branşlardandır. İnfaz koruma memurları vardiyalı olarak çalışırlar. Her vardiyada da 12 saat çalışmaları gerekmektedir.

İnfaz Koruma Memuru Çalışma Saatleri Nelerdir?

İnfaz koruma memurları ceza infaz kurumlarında sık sık karşılaşılmakta olan memurlardandır. İnfaz ve koruma memurları çoğunlukla 4 vardiyalı bir biçimde çalışır. Bu vardiyalar çeşitli harflerle adlandırılabilmektedir. Vardiya personelleri gün içinde 12 saat kadar çalışmaktadırlar.

İnfaz Koruma Memuru Fiziki Şartları Nelerdir?

İnfaz koruma memurluğu için gerekli olan birtakım fiziksel şartlar bulunmaktadır. Örneğin; erkeklerin boylarının en az 170 cm olması gerekmektedir. Kadınlarda ise bu 160 cm olarak ele alınmaktadır. Kilo ve boy değerleri infaz koruma memurluğunda oldukça mühimdir.

İnfaz Koruma Memuru Haftada Kaç Gün Çalışır?

İnfaz koruma memurları ceza infaz kurumlarında sık sık karşılaşılmakta olan memurlardandır. İnfaz ve koruma memurları çoğunlukla 4 vardiyalı bir biçimde çalışır. Bu vardiyalar çeşitli harflerle adlandırılabilmektedir. Vardiya personelleri gün içinde 12 saat kadar çalışmaktadırlar.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir