Futbolcular Devre Arasında Ne Yapar?

Futbolcular Devre Arasında Ne Yapar?
13.12.2022 23:55
Futbol modern anlamda 1848 tarihinde İngiltere’de doğmuş bir spordur. Futbolcular devre arasında ne yapar ve ne yer? Futbolcular dalaklarını aldırıyor mu, emekli maaşı alıyor mu? Futbolcular en fazla kaç yaşına kadar oynayabilir, emekli olur mu? Tarzı merak edilen soruları siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bu yazımızda cevapladık.

Devre arasında, oyuncular önce nefeslerini toparlar ve oyunu düşünmek için birkaç dakika alırlar. Ardından menajerlerinden ikinci yarıda ne yapmaları gerektiğine dair talimatlar alırlar. Oyuncular daha sonra gerekirse ekipmanlarını değiştirme fırsatına sahip olurlar ve oyunun ikinci yarısı için yakıt ikmali yapmak için bazı atıştırmalıklar alabilirler. Daha sonra sahaya geri dönmeleri, 45 dakika daha kolektif optimum performans göstermeleri ve maçı kazanmaya çalışmaları beklenir.

Futbolcular Devre Arasında Ne Yer?

Bir futbol maçının devre arasında oyuncuların yedikleri ve içtikleri, ikinci yarıdaki performanslarını doğrudan etkiler. Kasların yetersiz beslenmesi, kasların eskisi kadar hızlı çalışmaması ve sporcuların yavaşlaması ve güç kaybetmesi anlamına gelir. Değiştirilmeyen sıvı ve elektrolit kayıpları da bir sporcunun kramp girmesine neden olabilir. Ve beyin ihtiyacı olan besinleri alamadığı zaman, bir oyuncunun sahada olup bitenleri işleme yeteneği azalırken, hareketleri de yavaşlar. Sporcu istenen oyunu yapamamakla kalmaz, aynı zamanda daha yavaş hareket eden bir sporcunun yaralanma riski daha yüksektir.

Spor barları, jeller, fasulye ve shake gibi takviyeler devre arasında en hızlı ve en kolay yakıt ikmali seçeneklerinden bazılarıdır. Uzun bir raf ömrüne sahiptirler, ayrı ayrı paketlenirler ve kolayca sindirilebildikleri için egzersiz sırasında kaybedilen besin maddelerini hızla değiştirmek için tasarlanmış bileşenlerden yapılırlar.

Futbolcular Emekli Maaşı Alıyor Mu?

Futbolcular da diğer mesleklerde olduğu gibi emekli maaşı alırlar. Ancak emeklilikte ne kadar alacakları birçok faktöre bağlıdır ve kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Futbolcular En Fazla Kaç Yaşına Kadar Oynayabilir?

Futbol ne yazık ki nankör bir meslektir. Kendisine özen göstermeyen futbolcular kariyerini genç yaşlarda sonlandırmak zorunda kalırlar. Kendine iyi bakanlar ise mesleklerini uzun yıllar icra edebilirler. Bazı futbolcular 30 yaşını görmeden mesleğine son verirken bazıları ise 50 yaşında hala mesleğine devam edebilmektedir.

Futbolcular Emekli Olur Mu?

Futbolcular da diğer meslekler gibi emekli olurlar. Emekli olmalarının yaşı kişiden kişiye değişmektedir. Futbol her şeyden önce fiziksel bir oyundur ve çok az oyuncu oyun alanında birini kasıtlı olarak yaralamak için yola çıksa da kesinlikle kazalar olabilir.

Bir oyuncu kariyerini sonlandıran bir sakatlık geçirirse, o zaman oyundan ne zaman ayrılacağına dair karar kader tarafından ellerinden alınır. Bazen bu, kötü bir müdahale veya sahadaki başka bir sorun nedeniyle hemen meydana gelen bir şey olabilirken, diğer zamanlarda oyuncunun fiziksel özelliklerinin kademeli olarak yıpranması, onları oyunun zirvesine ilk etapta götürebilir.

Yaş söz konusu olduğunda, bu oyuncudan oyuncuya değişen başka bir faktördür. Kaleciler tipik olarak dış saha oyuncularından daha uzun süre dayanır çünkü doksan dakika boyunca etrafta koşacak kadar formda kalmaları için üzerlerindeki baskı takım arkadaşlarından açıkça daha azdır.

Savunmacıların, genellikle oyun alanında en formda ve dolayısıyla en genç olması gereken orta saha oyuncuları kadar formda olması gerekmez. Saldırganlar, gol için iyi bir göze sahiplerse ve doğal bir bitirici iseler, biraz daha yavaş ve daha yaşlı olmakla paçayı sıyırabilirler. Orta saha oyuncularının makul bir hızla bir kutudan diğerine geçmesi gerekirken hem forvetler hem de defans oyuncuları oyunu okuyabilir ve buna göre tepki verebilir.

Futbolcular Ekmek Yer Mi?

Futbolcuların beyaz patates ve beyaz ekmek gibi rafine karbonhidratlardan kaçınması gerekir. Genel bir kural olarak tam tahıllı makarna, ekmek ve pirinç tüketmeleri gerekir. Karbonhidratlar ve proteinler önemlidir ve her zaman diyetlerine dahil etmelidirler. Enerji verirle. Antrenman veya maç sonrasında vücutlarının kendini iyileştirmesi ve onarması için toparlanmalarını sağlarlar. Büyük bir maçtan birkaç saat önce bir kase tam tahıllı makarna yemek, 90 dakika oynuyorlarsa ihtiyaç duyacakları yavaş salınan enerjiyi elde etmenin en kolay yollarından biridir. Yağsız beyaz et ve tavuk ve hindi gibi yağlı balıklar, somon ve uskumru harika protein kaynaklarıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir