Dynabook Bilgisayar İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Dynabook Bilgisayar İle İlgili En Çok Merak Edilenler
20.08.2022 13:40
Dynabook bilgisayar kimindir, Dynabook bilgisayar özellikleri nelerdir, Dynabook bilgisayar fiyatları nedir, Dynabook bilgisayar Türk malı mıdır vb. sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Toshiba markalı bilgisayarlar ve diğer tüketici elektroniği ürünlerden sorumlu bulunan Client Solutions grubu, 2019’dan itibaren Dynabook ismi ile tekrardan markalandırılıyor. Bu gelişme sonunda Dynabook, Toshiba’nın global dünyadaki bilgisayar markası olan ürünler piyasaya sürmeye devam ediyor. Toshiba’nın ABD’de Westinghouse Electric ile bölünüp, Japon teknoloji devine bir servete mal oldu. Şirket daha evvel NAND flash yongası üretimini bir yatırımcı konsorsiyumunu satış gerçekleştirdi. Sonrasında televizyon bölümü Hisense’e satıldı. Aynı sene Westinghouse Electric, Brookfield Business Partners’a satış yapıldı. Son defa ise Toshiba’nın bilgisayar kısımını (Client Solutions) %80.1’i Sharp’a devretti.

Dynabook Bilgisayar Kimindir?

Japon teknoloji şirketi Toshiba, ilk modelini 1984 senesinde çıkardığı dizüstü bilgisayar pazarında ismini değiştirdi. Şirket bugünden sonra global ölçekte dizüstü bilgisayar pazarında ismini artık “Toshiba” değil “Dynabook” olarak yoluna devam etme kararı aldı. Yanı Dynabook bir Japon markasıdır.

Dynabook Bilgisayar Özellikleri Nelerdir?

Toshiba dizüstü bilgisayar markasının yerine geçen Dynabook, yeni dizüstü bilgisayarlarını kullanıcı kitlesinin beğenisine sunmaya devam ediyor. Satellite Pro serisinin en son üyeleri arasında bulunan Satellite Pro C40-J ve Satellite C50-J, profesyonel kullanıcılar dışında öğrencilerin de arzularını gidrecek özelliklerle bulunduruyor. 11. nesil Intel Core ve Celeron işlemcilerle satın alınabilecek bilgisayarlar, açık altın ve koyu mavi olmak üstüne iki farklı renk tercihiyle sunuluyor. Her iki cihaz, zarar veren bakterilerin meydana gelmesini yüzde 99,99’kadar engelleyen antibakteriyel kaplaması mevcut. 32 GB’ye dek DDR4 bellek ile 512 GB’ye del hızlı PCIe SSD bilgisayarın vaat ettiği diğer özellikler içerisinde. 14 inç ekranı bulunan C40-J, 1,55 kilogram ağırlığında. Dizüstü bilgisayar bütünü dolu pille 9,5 saatten çok kullanım imkânı sağlamakta. 15 inç ekrana sahip olabilen C50-J ise 19,7 mm kalınlığı ve 1,9 kilogram ağırlığındadır. Bilgisayarın pili tam şarj edildiği zaman 8 saate kadar kullanım imkânı sunmakta. Bilgisayarların kablosuz bağlantı özellikleri içerisinde WiFi 802.11 AC ve Bluetooth yer almakta. Cihazların üstünde bir tane USB Type-C bağlantı noktasının yanında iki tane USB 3.1 Type A bağlantı noktası, tam boyut HDMI bağlantı noktası ile Gigabit LAN bağlantı noktası var. Harici her iki cihazda ilave depolama ihtiyaçları karşılamak adına Micro SD kart yuvası yer almakta.

Dynabook Bilgisayar Fiyatları Nedir?

Her iki modelde içinde HD Web kamera ve stereo hoparlörler carotone özellikli mikrofon bulunuyor. Dynabook Satellite Pro C40-H-10U i3-1005G1 8 GB 256 GB 14" W10P bilgisayar modeli Türkiye fiyatı şu an 8 bin TL, Dynabook Satellite Pro C50-H-112 i5-1035G1 8 GB 256 GB SSD model bilgisayarın güncel Türkiye fiyatı ise 15 bin TL.

Dynabook Bilgisayar Türk Malı Mıdır?

Dynabook, 1954 senesinde kurulan Dynabook Inc. Bünyesi içindeki kişisel bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, mini bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar markasıdır. Birçok kullanıcı Dynabook bilgisayarların Türk malı olup olmadığını merak edip araştırma yapıyor ancak Dynabook bir Türk malı değil Japon malıdır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir