Engellenen YouTube Videolarını İzlemenin 5 Yolu!

Engellenen YouTube Videolarını İzlemenin 5 Yolu!
01.08.2022 17:28
YouTube, neredeyse her şeyi görüntüleyebileceğiniz inanılmaz derecede popüler bir uygulamadır. Peki, YouTube videoları neden engellenir? Engellenen YouTube videoları nasıl izlenebilir? İşte, engellenen YouTube videolarını izlemek için 5 yol...

Kısıtlanmış veya engellenmiş videolar canınızı sıkabilir. Videolar bazen belirli bir kullanıcı grubu tarafından engellenebilir ve bu da filmi belirli bir coğrafi konum için kullanılamaz hale getirebilir. Her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları olan bu 5 yöntem arasından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

YouTube Videoları Neden Engellenir? 

Bazı YouTube videolarının kısıtlamasının nedenleri arasında sansür ve lisans hakları yer almaktadır. Çevrimiçi olarak erişilebilen şeyler birçok ülkede sansürlenir. Bazı ülkeler YouTube'u tamamen kısıtlarken, diğerleri yalnızca belirli içerik türlerini engelliyor. Bunlar genellikle onların ahlaki ilkelerine ve bölgesel mevzuata aykırı konulardır. Kısıtlı YouTube videolarının en temel ve önemli nedenlerinden biri de budur. Lisans kısıtlamaları olan herhangi bir içerik, telif hakkı yasaları veya içerik dağıtımını belirli bir ülke veya bölgeyle sınırlayan diğer kurallar tarafından kısıtlanmıştır. Engellenen YouTube videolarını izlemek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. 

1. VPN Kullanın

Bir VPN kullanmak, yasaklı YouTube videolarına erişmek için en etkili yaklaşımdır. "Sanal özel ağ" anlamına gelen VPN'ler iki amaca hizmet eder. İlk olarak, internet trafiğinizi sunucularından biri üzerinden yönlendirerek görünür konumunuzu değiştirirler. Videonun yasak olmadığı bir bölgede bir sunucu seçerek, YouTube videolarının engellemesini kaldıran bu aracı kullanarak platformu size erişim vermesi için kandırabilirsiniz. İnternet etkinliğiniz, ikinci işlevi olarak VPN'ler tarafından şifrelenir. Bu, siz gizli olarak gezinirken izlediğiniz videoları meraklıların izlemesini engeller.

2. Bir Proxy Kullanın

İnternet trafiğinizi dünyanın farklı bir yerinde bulunan sunucularından biri üzerinden yönlendirmek için proxy'leri kullanabilirsiniz. Bu işlevin yardımıyla YouTube, IP adresinizden habersiz olduğu için materyalinizi yasaklayıp yasaklamayacağını belirleyemez. Proxy hizmetleri maalesef yasaklı YouTube videolarına erişmek için yalnızca son bir seçimdir. Hatta verilerinizi yakalayabilir ve şifrelemeyebilirler, bu da sansür veya telif hakkı yasalarını ihlal edip etmediğinizi keşfetmenizi kolaylaştırır. Ayrıca, birçok proxy VPN hizmetlerinden daha yavaştır, bu da video gecikmesine veya bağlantının kesilmesine neden olabilir.

3. Akıllı DNS

Proxy'ler ve VPN'ler gibi, akıllı DNS de trafiği diğer sunucular üzerinden yönlendirerek konumunuzu değiştirebilir. Yine de şifreleme olmadığı için Akıllı DNS ağları kullanılarak yapılan bağlantılar her zaman daha hızlıdır. Elle veya üçüncü taraf programların yardımıyla İnternet adresini değiştirmeniz gerekir. DNS sağlayıcısı, çevrimiçi içeriğini bu şekilde görmek istediğiniz ülkelere veya bölgelere erişimi olduğuna inanacaktır.

4. Videoları İndirin

Ülkenizde herhangi bir video içeriği kısıtlanmışsa, en son ve en basit seçenek yasaklı YouTube videolarına erişmektir. Bu, yasaklanan videoya erişmenin en güvenli yöntemidir. YouTube videolarını birçok web sitesinden edinebilirsiniz. Bununla birlikte, videoların indirilmesine yardımcı olabilecek web tarayıcıları vardır. İndirmek için URL'yi kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir. Bu sayede, videoyu bilgisayarınıza veya telefonunuza kaydedebilirsiniz.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir