Digitürkte Engelli İndirimi Var Mı?

Digitürkte Engelli İndirimi Var Mı?
30.12.2022 19:19
Ülkemizde, %40 ve üzerinde engellilik oranına sahip vatandaşlarımıza birçok kurum ve kuruluşta öncelikler ve indirimler sunulmaktadır. Digitürkte, disney plus, doğu eksperinde, exxen engelli indirimi var mı? Emlak vergisinde, enerjisa, faturasız hatlarda engelli indirimi var mı? Engelli vatandaşlarımıza indirim yapıp yapmadığı merak edilen kurumları sizler için derledik.

Engelli vatandaşlarımıza birçok kurum ve kuruluşta haklar tanınırken, birçok firma da engelli vatandaşlar ile beraber şehit ailelerine ve gazilere de ek indirimler sağlamaktadır. Digitürk de bu firmalardan bir tanesidir. Digitürk sizinle kampanyası, kapsamında engellilere, gazilere, şehit eşlerine, vazife malullerine ve eşlerine de %35 indirim uygulanmaktadır.

Disney Plus Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli insanlar, doğuştan gelen ya da sonradan oluşan sebeplerden dolayı yaşamının birçok alanında kısıtlanan ve engellerle karşılaşan insanlara denilmektedir. Engelli insanlara birçok alanda öncelik tanınmakta ve alacağı ürünlerde ya da alacağı hizmetlerde indirimler sağlanmaktadır. Ancak Disney Plus’da engellilere özel herhangi bir indirim ya da farklı bir tarife bulunmamaktadır.

Doğu Ekspresinde Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli insanlara birçok kurum ve kuruluşta öncelikler ve haklar tanınmakla beraber bazı işlemlerde indirimler uygulanmaktadır. Doğu eksperinde engelli vatandaşlara ve yanında bulunan refakatçilere indirim uygulanmaktadır. TCDD yaptığı açıklamada engellilik oranı %40’tan fazla olan engelli vatandaşlara ve yanında bulunan bir refakatçi yolcuya biletleri yarı fiyatında satmaktadır. 

Exxen Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli vatandaşlarımıza alacakları engelli raporuna ve engellilik oranına göre birçok indirim ve hak tanınmakla beraber bazı durumlardan tamamen muaf olabilme haklarına sahiptirler. Ancak maalesef Exxen platformunun bu konu hakkında bir çalışması bulunmamaktadır. Exxen platformunda herhangi bir engelli indirimi bulunmamaktadır.

Emlak Vergisinde Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli vatandaşlara çoğu kurum ve kuruluşta haklar ve öncelikler tanınırken bazı durumlarda indirimler ve muafiyet hakları da tanınmaktadır. Bu vatandaşlarımızın önceliklerden ve indirimlerden yararlanabilmesi için genellikle %40 ve üzerinde engel oranlarının bulunması gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımızdan 200 metre kareden daha küçük evleri almaları halinde emlak vergisinden muaf olmaktadırlar.

Enerjisa Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli vatandaşlar, birçok kurum ve kuruluştan önceliklere ve haklara sahip olmakla beraber aynı zamanda bazı ödemelerden muaf tutulabilir ya da indirim haklarından yararlanabilmektedirler. Su faturalarında ve aboneliklerinden engelliliklerinin belgelerle kanıtlayan kişilere faturalarında %50 indirim uygulanmaktadır. Ancak maalesef hem doğalgazda hem de elektrikte herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Enerjisa firmasında da engelliler için herhangi bir indirim bulunmamaktadır.

Faturasız Hatlarda Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli vatandaşlara çoğu kurum ve kuruluşta haklar ve öncelikler tanınırken bazı durumlarda indirimler ve muafiyet hakları da tanınmaktadır. Telefon operatörleri de bu indirim hakları hakkında çalışmalar yapmaktadır. Birçok telefon operatörü, engelliliklerini belgelerle kanıtlayan vatandaşlara Vergiler haricinde %25 indirim hakkı tanımaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir