Bono Ne Kadar Kazandırır?

Bono Ne Kadar Kazandırır?
12.10.2022 17:20
Yapmak istediğimiz yatırımların bize ne kadar kazanç sağlayacağını merak ederiz. Bono, büfe, bana fonları ne kadar kazandırır? Trendyol cüzdan, C plaka, Playstation cafe ne kadar kazandırır? Sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Bono; kurumsal firmalardan ve devletten yatırımcıların sabit ya da değişken faiz oranıyla belli süre içinde kredi almasıdır. Bono vadeli olarak en az 2 ay, en fazla ise 12 ay şeklinde verilmektedir. Bonolar şirket ya da devlet tarafından çıkarılırlar ve hisse benzemektedirler. Bonoların geçerli olması için;

-Bono kelimesi yazılmalı,

-Ödenecek tutarın yazılması,

-Alacaklı kişinin bilgilerinin olması,

-Bononun düzenlendiği gün,

-Bononun düzenlendiği yerin yazılması,

-Ödenecek yerin yazılması,

-Bononun vadesi,

-Bonoyu düzenleyen şirket imzasının yetkililer tarafından atılması ile geçerli olmaktadır.

Yapılan sözleşme ile bono vadesinin sonunda, paranın şirket ya da devlette bulunduğu süre içinde belirlenen faiz oranından elde edilen faiz kazancı da eklenmektedir. Bu kazanç faiz kazancı ile yatırımcıya geri ödenir. Bonolar vadesine ve yatırıma göre kazanç sağlamaktadır.

Büfe Ne Kadar Kazandırır?

Büfe genellikle tek kişi çalışabileceğiniz ve ekstra bir personele ihtiyaç duymayacağınız bir iştir. Çoğunlukla metro çıkışlarında, işlek caddelerde olan büfeler oldukça küçüktürler. Büfenin fazla kazanç getirmesi için en önemli nokta açılacağı yerin konumudur. İnsanların yoğun olduğu ve sirkülasyonun sağlandığı yerlerde büfe açmak oldukça kazançlı bir iş olacaktır.

Büfe olduğu yer ve şehir açısından işlekliğine bağlı olarak farklı kazançlar sağlamaktadır. Ancak yeri ve konumu doğru olduğu zaman oldukça para kazandırmaktadır.

Banka Fonları Ne Kadar Kazandırır?

Banka fonları yatırımı hem kar hem de yönetimsel anlamda pek çok avantaj sağlamaktadır. Para yatırılan fonun bağlı olduğu portföyler kar getirmektedir. Yatırım fonunu birkaç farklı yolla kazanmak mümkündür. Bu yöntemler;

-Para yatırılan portföylerin değerinin artması ilk kar elde etme yollarından biridir. Değeri artan mal satıldıktan sonra sermaye ve kar elde etmiş olursunuz. Bu artış fon portföy değerine yansıtılır.

-Para yatırılan portföyün ekonomik durumuna göre faiz ya da kar payı gelmektedir.

-Fona ait bir menkulün değerinin artış gösterip, satış işlemi gerçekleşmiyorsa katılma paylarının değeri de artış görür. Fondaki toplam değer bu şekilde artış gösterir ve fon değeri artar.

Yatırım fonu;

-Yapılan yatırımların profesyonel kişiler tarafından yönetilmesi,

-Portföy çeşitleri ile yatırımdaki riskin minimuma indirilmesi,

-Tek kişilik yapılması mümkün olmayan yatırımlar, birkaç kişinin bir araya gelmesi ile yapılması,

-Fon sistemine dahil olan portföyün yükselişinin, toplam değere yansıması,

-Yatırımcı belli bir kar elde ettikten sonra fonunu nakde çevirebilmesi,

-Acil nakit para ihtiyacı olan yatırımcıların sürekli olarak kenarda bir miktar nakit para bulundurması gibi avantajlara sahip olmasını sağlar.

Yatırım fonu; altın, likit, hisse, kıymetli madenler, gayrimenkul yatırım, korunma amaçlı, serbest zamanlı fon gibi çeşitlilik göstermektedir.

Banka fonları yatırım portföyünüzde iyi bir gelir kaynağı olarak yer alabilir. Bankanız ve sizin tarafından takip edilen fonlar yatırım fonunuza göre kazancınızı değiştirmektedir.

Trendyol Cüzdan Ne Kadar Kazandırır?

Son yıllarda oldukça rağbet gören uygulamalardan bir tanesi Trendyol ‘dur. İçerik olarak kıyafetten, ev dekorasyonuna, market alışverişlerinden, teknolojik aletlere kadar birçok ürün bulunduran Trendyol online alışveriş sitesidir.  

Kapıda ödeme, online kart ile ödeme gibi birçok kolaylık sağlayan Trendyol, Trendyol cüzdan ile de ödeme yapma aktivasyonuna sahiptir. Trendyol cüzdan kişiye özel olan ve içerisine para yüklenen, online alışveriş kolaylığı sağlayan ödeme yöntemidir.

Trendyol cüzdana para yükleyip her yaptığınız alışverişten para kazanabilirsiniz. Normal alışveriş kullanımlarında yapılan her alışveriş için %1 Trendyol cüzdan para kazanabilirsiniz. Ayrıca her 100 TL ve üzeri cüzdan yüklemesi yapıldığında 1 TL Trendyol cüzdan, her 200 TL yüklemesinde 2 TL Trendyol cüzdan ve her 500 TL para yüklemesinde 5 TL Trendyol cüzdan parası hediye olarak kazabilirsiniz.

C Plaka Ne Kadar Kazandırır?

C plakalı araçlar Ankara’da servis taşımacılığı için kullanılan araç plakasıdır. Özellikle okul sezonu açıldığı zaman araştırılan C plakalı araçlar Ankara’da öğrenci taşımacılığı yapmak için sahip olmanız gereken araç plakasıdır. Araç sahibi olan kişilerin Ankara ‘da servis taşımacılığı yapması için Ankara’da ikamet etmesi gerekmektedir.

C plakalı araç sahibi olan kişiler servis taşımacılığını kendileri yapıyorlarsa, araca akaryakıt dışında bir masraf yapmamaktadırlar. Ortalama akaryakıt harcaması hesaplandıktan sonra aylık kazancınız 15 ile 20 bin TL arasında değişmektedir.

Playstation Cafe Ne Kadar Kazandırır?

Playstation cafe gençlerin oyun oynamak, kafa dağıtmak ve sosyalleşmek için sıklıkla uğradığı bir yerdir. İçerisinde birçok oyunu barındıran Playstation cafe, genellikle oyuncu sayısına, oyun konsoluna ve saatine göre ücret almaktadır. İçerisinde oldukça fazla elektronik cihaz ve oyun konsolu bulundurması gerektiren Playstation cafe açmak oldukça maliyetlidir.

Playstation cafenin ne kadar kazandırdığı belli koşullara göre değişmektedir. Bu koşullar cafenin içerisinde bulunan elektronik cihazların sayısına, oyun konsollarının sayısına ve elektrik maliyetine göre değişebilmektedir. Kira ve elektrik masrafları çıkarıldıktan sonra Playstation cafenin ne kadar kazandırdığını hesaplayabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir